- Org.nr.
- 915 177 395
- Telefon
- 71 22 14 62
- Adresse
- Torvgata 3, 2000 Lillestrøm
- Hovedeier
- FIZ HOLDING AS, 100 %
- Bransje
- Snekkerarbeid
Driftsresultat−266 173−17,3 % margin
Årsresultat−266 374−17,3 % margin
Egenkapital366 79841,3 % av eiendelene
100 Vedlikehold AS er et aksjeselskap innen snekkerarbeid, stiftet 1961.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 915 177 395
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 02.10.2026
- Stiftet
- 01.07.1961
- Registrert
- 19.02.1995
- Adresse
- Torvgata 3, 2000 Lillestrøm
- Telefon
- 71 22 14 62
- Kommune
- Lillestrøm
- Næring
- 43.320 SnekkerarbeidSnekkerarbeid i Lillestrøm (231)
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Pernille AS871 752 982 · LILLESTRØM · Detaljhandel med kosmetikk og toalettartikler
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Vedlikeholdstjenester, maler- og tømrerarbeid samt virksomhet som hører inn under dette.
Tidligere navn
- Pernille AS19.02.1995 til 14.09.2026
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 1 536 704 | 1 161 807 | 1 166 445 | 1 235 800 | 1 485 413 |
| Annen driftsinntekt | 5 250 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 1 541 954 | 1 161 807 | 1 166 445 | 1 235 800 | 1 485 413 |
| Varekostnad | 1 283 454 | 427 203 | 560 872 | 623 821 | 751 908 |
| Lønnskostnad Il, | - | - | 468 910 | 502 673 | - |
| Lønnskostnad | 210 275 | 440 660 | - | - | 470 850 |
| Annen driftskostnad | 314 398 | 234 859 | 215 893 | 204 800 | 248 867 |
| Sum driftskostnader | 1 808 127 | 1 102 722 | 1 245 675 | 1 331 295 | 1 471 624 |
| Driftsresultat | −266 173 | 59 085 | −79 230 | −95 494 | 13 789 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 13 789 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 13 789 |
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Annen rentekostnad | 3 | 0 | 276 | 2 | - |
| Annen finanskostnad | 198 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 201 | 0 | 276 | 2 | - |
| Netto finans | −201 | 0 | −276 | −2 | - |
| Resultat før skattekostnad | −266 374 | 59 085 | −79 505 | −95 497 | - |
| Årsresultat | −266 374 | 59 085 | −79 505 | −95 497 | 13 789 |
| Annen egenkapital | - | - | −79 505 | −95 497 | - |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −266 374 | 59 085 | - | - | 13 789 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 13 789 |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | 0 | 0 | - | - | - |
| Totalresultat | −266 374 | 59 085 | - | - | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | −266 374 | 59 085 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −266 374 | 59 085 | −79 505 | −95 497 | 13 789 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 2 000 | - | 2 000 | - | 2 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 2 000 |
| Sum anleggsmidler | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 2 000 |
| Varer | - | - | 453 079 | 468 432 | 453 155 |
| Varelager | 199 566 | 580 079 | - | - | - |
| Sum varer | 199 566 | 580 079 | 453 079 | 468 432 | 453 155 |
| Kundefordringer | - | - | 7 420 | 0 | 2 221 |
| Andre kortsiktige fordringer | 206 565 | 0 | - | - | - |
| Sum fordringer | 206 565 | 0 | 7 420 | 0 | 2 221 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 289 347 | 356 757 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 479 120 | 102 957 | - | - | 492 478 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 479 120 | 102 957 | 289 347 | 356 757 | 492 478 |
| Sum omløpsmidler | 885 251 | 683 036 | 749 846 | 825 189 | 947 853 |
| Sum eiendeler | 887 251 | 685 036 | 751 846 | 827 189 | 949 853 |
| Aksjekapital (selskapskapital) | 100 000 | 100 000 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 266 798 | 533 172 | 474 088 | 553 593 | 649 090 |
| Sum opptjent egenkapital | 266 798 | 533 172 | 474 088 | 553 593 | 649 090 |
| Sum egenkapital | 366 798 | 633 172 | 574 088 | 653 593 | 749 090 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Langsiktig konserngjeld | 350 000 | 0 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 350 000 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 350 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 11 005 | 11 005 | 36 343 | 23 489 | 47 400 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | 73 351 | 80 781 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 140 050 | 37 709 | - | - | 79 696 |
| Annen kortsiktig gjeld | 19 398 | 3 150 | 68 065 | 69 326 | 73 668 |
| Sum kortsiktig gjeld | 170 453 | 51 864 | 177 759 | 173 596 | 200 764 |
| Sum gjeld | 520 453 | 51 864 | 177 759 | 173 596 | 200 764 |
| Sum egenkapital og gjeld | 887 251 | 685 036 | 751 846 | 827 189 | 949 853 |
| Aksjekapital | - | - | 100 000 | 100 000 | - |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 100 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 5,19▼ | 13,17 | 4,22 | 4,75 | 4,72 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,42▲ | 0,08 | 0,31 | 0,27 | 0,27 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −33,9 %▼ | 8,2 % | −10,0 % | −10,7 % | 1,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −17,3 %▼ | 5,1 % | −6,8 % | −7,7 % | 0,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −17,3 %▼ | 5,1 % | −6,8 % | −7,7 % | 0,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 41,3 %▼ | 92,4 % | 76,4 % | 79,0 % | 78,9 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
100 Vedlikehold AS−17,3 %
1,5 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−60 %−40−20020
Nivako AS−41,7 % 437,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
100 Vedlikehold AS−17,3 % 1,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
MODULVEGGER OSLO AS−0,6 % 305,3 mill.115 ansatte 2025
HANDE AS11,3 % 311,7 mill.37 ansatte 2025
−60 %−40−20020
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.320.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Visar Xhaferi | 1986 |
| Styrets leder | Visar Xhaferi | 1986 |
| Regnskapsfører | ECO FINANS AS915 714 641 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- FIZ HOLDING AS100,0 %Åndalsnes · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- FIZ HOLDING AS
- FIZ PHARMA AS100,0 %
- 100 Vedlikehold AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.