- Org.nr.
- 913 036 999
- Adresse
- Moloveien 14, 3187 Horten
- Hovedeier
- 7SENSE GROUP AS, 90,1 %
Driftsresultat−231 792−3,6 % margin
EBITDA61 861før av- og nedskrivninger
Årsresultat−584 606−9,1 % margin
Egenkapital215 7002,8 % av eiendelene
7SENSE AGRITECH AS er et aksjeselskap innen industri-, produkt- og motedesignvirksomhet, stiftet 2013.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 913 036 999
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 13.10.2026
- Stiftet
- 03.12.2013
- Registrert
- 07.01.2014
- Adresse
- Moloveien 14, 3187 Horten
- Kommune
- Horten
- Næring
- 74.110 Industri-, produkt- og motedesignvirksomhetIndustri-, produkt- og motedesignvirksomhet i Horten (26)
- Aksjekapital
- 72 606
- Ansatte
- 6
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- 7SENSE AGRITECH AS913 044 487 · HORTEN9 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utvikling og salg av produkter innenfor landbruksteknologi, og annen virksomhet som naturlig hører sammen med dette.
Tidligere navn
- 7SENSE PRODUCTS AS07.01.2014 til 17.06.2022
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 6 377 760 | - | 2 482 977 | 3 959 434 | 5 966 945 |
| Annen driftsinntekt | 56 820 | - | 73 335 | 1 105 169 | 121 191 |
| Sum driftsinntekter | 6 434 580 | 5 252 839 | 2 556 312 | 5 064 603 | 6 088 136 |
| Endring i beholdning av egentilvirkede anleggsmidler | −2 097 712 | - | - | - | - |
| Varekostnad | 1 027 308 | - | 1 066 736 | 1 640 798 | 3 639 416 |
| Lønnskostnad | 5 033 405 | - | 2 806 276 | 2 316 245 | 1 802 745 |
| Avskrivning | 293 653 | - | 319 014 | 219 252 | 216 536 |
| Annen driftskostnad | 2 409 718 | - | 1 846 376 | 964 096 | 853 690 |
| Sum driftskostnader | 6 666 372 | 6 755 099 | 6 038 402 | 5 140 391 | 6 512 387 |
| Driftsresultat | −231 792 | −1 502 260 | −3 482 090 | −75 788 | −424 251 |
| Annen finansinntekt | 30 626 | - | 28 451 | 131 344 | 9 966 |
| Sum finansinntekter | - | 24 664 | 28 451 | 131 344 | 9 966 |
| Annen finanskostnad | 383 440 | - | 480 835 | 253 997 | 56 175 |
| Sum finanskostnader | - | 457 531 | 480 835 | 253 997 | 56 175 |
| Netto finans | −352 814 | −432 867 | −452 384 | −122 653 | −46 209 |
| Resultat før skatt | - | −1 935 127 | −3 934 474 | −198 441 | −470 460 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −3 934 474 | −198 441 | −470 460 |
| Resultat før skattekostnad | −584 606 | - | - | - | - |
| Årsresultat | −584 606 | −1 935 127 | −3 934 474 | −198 441 | −470 460 |
| Overføringer annen egenkapital | −584 606 | - | −3 934 474 | −198 441 | −470 460 |
| Sum overføringer og disponeringer | −584 606 | - | −3 934 474 | −198 441 | −470 460 |
| Balanseført utvikling | 2 913 067 | - | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 2 913 067 | - | 1 180 716 | 954 134 | 570 074 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner ol | - | - | - | 45 705 | 96 413 |
| Sum varige driftsmidler | - | - | 0 | 45 705 | 96 413 |
| Sum anleggsmidler | 2 913 067 | 1 832 190 | 1 183 716 | 1 002 839 | 669 487 |
| Sum varer | 1 220 054 | - | 957 064 | 745 239 | 1 084 195 |
| Kundefordringer | 759 520 | - | 339 487 | 262 724 | 1 004 115 |
| Andre fordringer | 2 591 856 | - | 3 000 | 3 000 | 3 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | 3 000 | 3 000 | 3 000 |
| Sum fordringer | 3 351 376 | - | 4 644 907 | 3 698 240 | 2 407 790 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 179 955 | - | 104 230 | 111 228 | 1 414 078 |
| Sum omløpsmidler | 4 751 385 | 5 739 276 | 5 706 201 | 4 554 707 | 4 906 063 |
| Sum eiendeler | 7 664 452 | 7 571 466 | 6 889 917 | 5 557 546 | 5 575 550 |
| Balanseførte utviklingsutgifter | - | - | 1 180 716 | 954 134 | - |
| Forskning og utvikling | - | - | - | - | 570 074 |
| Aksjekapital | 72 606 | - | 60 000 | 60 000 | 60 000 |
| Overkurs | - | - | - | 732 513 | 732 513 |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | - | 2 349 510 | 2 349 510 |
| Sum innskutt egenkapital | 72 606 | 72 606 | 60 000 | 3 142 023 | 3 142 023 |
| Annen egenkapital | 143 094 | - | 74 902 | −1 772 648 | −1 574 207 |
| Sum opptjent egenkapital | 143 094 | 27 669 | 74 902 | −1 772 648 | −1 574 207 |
| Sum egenkapital | 215 700 | 100 275 | 134 902 | 1 369 375 | 1 567 816 |
| Konvertible lån | - | - | 1 000 500 | 1 000 500 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 3 659 164 | - | 4 316 375 | - | 105 706 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 251 923 | - | - | - | 51 644 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 3 911 087 | - | 1 000 500 | 1 000 500 | 157 350 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 251 923 | 1 000 500 | 1 000 500 | 157 350 |
| Leverandørgjeld | 1 637 958 | - | 324 365 | 149 709 | 584 547 |
| Skyldige offentlige avgifter | 361 207 | - | 205 200 | 207 940 | 125 839 |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 104 931 | - | 908 575 | 1 748 360 | 2 852 130 |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 537 665 | 7 219 268 | 5 754 515 | 3 187 669 | 3 850 384 |
| Sum gjeld | 7 448 752 | 7 471 191 | 6 755 015 | 4 188 169 | 4 007 734 |
| Sum egenkapital og gjeld | 7 664 452 | - | 6 889 917 | 5 557 544 | 5 575 550 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,34▲ | 0,79 | 0,99 | 1,43 | 1,27 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 34,53▼ | 74,51 | 50,07 | 3,06 | 2,56 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −3,0 %▲ | −20,4 % | −55,5 % | 1,0 % | −7,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −3,6 %▲ | −28,6 % | −136,2 % | −1,5 % | −7,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −9,1 %▲ | −36,8 % | −153,9 % | −3,9 % | −7,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 2,8 %▲ | 1,3 % | 2,0 % | 24,6 % | 28,1 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 072 430
- Resultat per ansatt, kroner
- −38 632
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
7SENSE AGRITECH AS−3,6 %
6,4 mill. 6 ansatte 2025
−25 %0255075100
7SENSE AGRITECH AS−3,6 % 6,4 mill.6 ansatte 2025
PURE SALMON TECHNOLOGY AS−2,2 % 519,6 mill.78 ansatte 2025
SALT SHIP DESIGN AS45,7 % 442,6 mill.58 ansatte 2025
Welltec Technology Center Stavanger AS93,2 % 442,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−25 %0255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 74.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Max Jarle Tangen | 1971 |
| Styrets leder | Gerhard Gullaksen | 1964 |
| Styremedlem | Frode Gundersen Stensaa | 1967 |
| Styremedlem | Max Jarle Tangen | 1971 |
| Styremedlem | Morgan Henrik Lunde | 1975 |
| Styremedlem | Ellen Elisabeth Altenborg | 1967 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
| Regnskapsfører | HISDAL REGNSKAP911 755 378 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- 7SENSE GROUP AS90,1 %Horten · 10 897 ordinære aksjer
- Stensaa AS2,09 %Horten · 253 ordinære aksjer
- Viscum AS2,09 %Horten · 253 ordinære aksjer
- KJELL ARILD JAKOB SUNDBY2,06 %f. 1963 · Horten · 249 ordinære aksjer
- Morten Larsen1,24 %f. 1967 · Skoppum · 150 ordinære aksjer
- Gerhard Gullaksen1,24 %f. 1964 · Horten · 150 ordinære aksjer
- DAG FREDRIK EFTEDAL0,83 %f. 1980 · Larvik · 100 ordinære aksjer
- Vegard Laupsa Steinstø0,40 %f. 1996 · Tolvsrød · 49 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- 7SENSE GROUP AS
- 7SENSE PRODUCTS AS100,0 %
- 7SENSE TECHNOLOGIES AS100,0 %
- 7SENSE AGRITECH AS90,1 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.