- Org.nr.
- 914 787 920
- Adresse
- Kollbulia 7, 5124 Morvik
Driftsresultat−8 022ikke oppgitt
Årsresultat93 813ikke oppgitt
Egenkapital545 11276,6 % av eiendelene
A Andersen Holding AS er et aksjeselskap innen andre egeninvesteringsselskaper, stiftet 2015.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 914 787 920
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 02.01.2015
- Registrert
- 13.01.2015
- Adresse
- Kollbulia 7, 5124 Morvik
- Kommune
- Bergen
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Eie, kjøp og salg av aksjer og andre verdipapirer.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | - | 0 |
| Lønnskostnad | 4 648 | - | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 3 374 | - | - | 8 825 | 4 045 |
| Sum driftskostnader | 8 022 | 2 380 | 3 950 | 8 825 | 4 045 |
| Driftsresultat | −8 022 | −2 380 | −3 950 | −8 825 | −4 045 |
| Inntekt på investering i datterselskap og tilknyttet selskap | 100 000 | - | - | 60 000 | - |
| Annen renteinntekt | 80 | - | - | 2 | - |
| Verdiøkning av finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | - | - | - | 392 | - |
| Annen finansinntekt | 1 754 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 101 835 | 268 646 | 14 347 | 60 394 | 34 |
| Verdireduksjon av finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | - | - | - | 4 342 | - |
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 12 138 | 4 342 | 9 891 |
| Netto finans | 101 835 | 268 646 | 2 209 | 56 052 | −9 857 |
| Resultat før skatt | 93 813 | 266 266 | −1 741 | 47 227 | −13 901 |
| Årsresultat | 93 813 | 266 266 | −1 741 | 47 227 | −13 901 |
| Udekket tap | - | - | - | 47 227 | - |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 93 813 | - | - | - | - |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | 0 | - | - | - | - |
| Totalresultat | 93 813 | - | - | - | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 93 813 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 93 813 | - | - | 47 227 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | - | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 666 670 | - | - | 666 670 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 666 670 | - | - | 666 670 | - |
| Sum anleggsmidler | 666 670 | 666 670 | 666 670 | 666 670 | 666 670 |
| Markedsbaserte aksjer | - | - | - | 17 901 | - |
| Sum varer | 0 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 0 | - | - | - | - |
| Sum investeringer | 0 | - | - | 17 901 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 45 112 | - | - | 18 873 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 45 112 | - | - | 18 873 | - |
| Sum omløpsmidler | 45 112 | 51 299 | 35 033 | 36 774 | 39 548 |
| Sum eiendeler | 711 782 | 717 969 | 701 703 | 703 444 | 706 218 |
| Aksjekapital (selskapskapital) | 30 000 | - | - | 30 000 | - |
| Overkurs | - | - | - | −12 541 | - |
| Annen innskutt egenkapital | −12 541 | - | - | 0 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 17 459 | 17 459 | 17 459 | 17 459 | 17 459 |
| Annen egenkapital | 527 653 | - | - | 169 316 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 527 653 | 433 840 | 167 574 | 169 316 | 122 089 |
| Sum egenkapital | 545 112 | 451 299 | 185 033 | 186 775 | 139 548 |
| Langsiktig konserngjeld | - | - | - | 516 670 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | - | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 166 670 | - | - | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 166 670 | - | - | 516 670 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 166 670 | 266 670 | 516 670 | 516 670 | 566 670 |
| Sum kortsiktig gjeld | 0 | - | - | - | - |
| Sum gjeld | 166 670 | 266 670 | 516 670 | 516 670 | 566 670 |
| Sum egenkapital og gjeld | 711 782 | - | - | 703 445 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | - | - | - | - | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,31▼ | 0,59 | 2,79 | 2,77 | 4,06 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 13,1 %▼ | 37,5 % | 1,5 % | 7,3 % | −0,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 76,6 %▲ | 62,9 % | 26,4 % | 26,6 % | 19,8 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Arild Andersen | 1969 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ARILD ANDERSEN100,0 %f. 1969 · Morvik · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Camera & Videoteknikk AS33,3 %831 858 222 · 66 667 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.