- Org.nr.
- 918 590 463
- Telefon
- 952 16 258
- Adresse
- Skolemestervegen 13, 2005 Rælingen
Aandstad Consulting AS er et aksjeselskap innen bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning, stiftet 2017.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 918 590 463
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 12.10.2026
- Stiftet
- 04.02.2017
- Registrert
- 20.02.2017
- Adresse
- Skolemestervegen 13, 2005 Rælingen
- Telefon
- 952 16 258
- Kommune
- Rælingen
- Næring
- 70.200 Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivningBedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning i Rælingen (91)
- Aksjekapital
- 50 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Aandstad Consulting AS918 627 626 · RÆLINGEN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Å levere konsulent- og rådgivningstjenester til næringslivet og eventuelt andre tjenester/produkter som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 2 813 797 | 666 911 | - | - | 372 000 |
| Sum driftsinntekter | 2 813 797 | 666 911 | 446 545 | 572 000 | 372 000 |
| Lønnskostnad | 1 092 719 | 91 709 | 4 987 | 4 950 | - |
| Annen driftskostnad | 212 696 | 1 697 293 | 286 834 | 481 536 | 172 317 |
| Sum driftskostnader | 1 305 415 | 1 789 002 | 291 821 | 486 486 | 172 317 |
| Driftsresultat | 1 508 382 | −1 122 090 | 154 724 | 85 514 | 199 683 |
| Inntekt på investering i datterselskap og tilknyttet selskap | 0 | 11 083 677 | - | - | - |
| Annen renteinntekt | 440 259 | 479 190 | - | - | 15 612 |
| 8071 Aksjeutbytte | - | - | - | - | 3 810 891 |
| realisasjon av andre aksjer | - | - | - | - | 3 347 716 |
| aksjefond | - | - | - | - | 11 082 |
| Annen finansinntekt | 196 149 | 3 328 186 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 636 408 | 14 891 053 | 3 457 094 | 3 072 470 | 3 837 585 |
| finansielle anleggsmidler | - | - | - | - | 170 000 |
| Nedskrivning av finansielle eiendeler | 2 170 929 | 3 509 928 | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 32 395 | 33 552 | - | - | 33 678 |
| Annen finanskostnad | 19 007 | 111 836 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 2 222 330 | 3 655 315 | 596 067 | 495 565 | 209 563 |
| Netto finans | −1 585 923 | 11 235 738 | 2 861 027 | 2 576 905 | 3 628 022 |
| Resultat før skatt | - | - | 3 015 752 | 2 662 419 | 3 827 705 |
| 8300 Betalbar skatt | - | - | - | - | 68 937 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 3 758 768 |
| Resultat før skattekostnad | −77 541 | 10 113 647 | - | - | - |
| Skattekostnad | 301 408 | 1 083 | - | - | - |
| Årsresultat | −378 948 | 10 112 564 | 2 934 868 | 2 609 392 | 3 758 768 |
| Avgitt konsernbidrag | 3 000 | 0 | - | - | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | −381 948 | 10 112 564 | - | - | 3 758 768 |
| Sum overføringer og disponeringer | −378 948 | 10 112 564 | - | - | 3 758 768 |
| Investering i datterselskap | 30 000 | 30 000 | - | - | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 82 903 | 103 227 | - | - | 1 568 858 |
| Lån til tilknyttet selskap og felles kontrollert virksomhet | 5 030 835 | 4 054 861 | - | - | 2 356 644 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 2 043 140 | 2 883 787 | - | - | 2 861 404 |
| Obligasjoner | 1 407 000 | 1 766 000 | - | - | 665 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 8 593 878 | 8 837 875 | - | - | 7 451 906 |
| Sum anleggsmidler | 8 593 878 | 8 837 875 | 11 488 939 | 9 068 838 | 7 451 906 |
| 1760 Påløpt renteinntekt | - | - | - | - | 871 |
| Kundefordringer | 422 132 | 184 875 | - | - | - |
| Andre fordringer | 11 262 | 10 340 | - | - | - |
| Sum fordringer | 433 394 | 195 215 | - | - | 871 |
| Markedsbaserte aksjer | 7 261 697 | 7 086 554 | - | - | 720 419 |
| 1810 Verdipapirfondsandeler | - | - | - | - | 2 500 000 |
| Sum investeringer | 7 261 697 | 7 086 554 | - | - | 3 220 419 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 10 238 892 | 10 325 605 | - | - | 2 891 139 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 10 238 892 | 10 325 605 | - | - | 2 891 139 |
| Sum omløpsmidler | 17 933 984 | 17 607 374 | 5 737 146 | 5 693 978 | 6 112 429 |
| Sum eiendeler | 26 527 862 | 26 445 249 | 17 226 085 | 14 762 816 | 13 564 335 |
| Selskapskapital | 50 000 | 50 000 | - | - | 50 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
| Annen egenkapital | 25 897 336 | 26 279 284 | - | - | 12 022 459 |
| Sum opptjent egenkapital | 25 897 336 | 26 279 284 | 16 166 720 | 13 231 852 | 12 022 459 |
| Sum egenkapital | 25 947 336 | 26 329 284 | 16 216 720 | 13 281 852 | 12 072 459 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | - | - | 1 400 000 |
| Langsiktig konserngjeld | 3 000 | 0 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 3 000 | 0 | - | - | 1 400 000 |
| Sum langsiktig gjeld | 3 000 | 0 | 850 000 | 1 400 000 | 1 400 000 |
| utlignet | - | - | - | - | 68 451 |
| merverdiavgift | - | - | - | - | 15 101 |
| eiere | - | - | - | - | 1 918 |
| 2950 Påløpt rente | - | - | - | - | 6 404 |
| Leverandørgjeld | 0 | - | - | - | - |
| Betalbar skatt | 300 098 | 0 | - | - | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 179 813 | 63 495 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 97 615 | 42 130 | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 577 526 | 115 965 | 159 365 | 80 964 | 91 874 |
| Sum gjeld | 580 526 | 115 965 | 1 009 365 | 1 480 964 | 1 491 874 |
| Sum egenkapital og gjeld | 26 527 862 | 26 445 249 | - | - | 13 564 333 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 31,05▼ | 151,83 | 36,00 | 70,33 | 66,53 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,02▲ | 0,00 | 0,06 | 0,11 | 0,12 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 8,1 %▼ | 53,9 % | 22,6 % | 22,3 % | 29,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 53,6 %▲ | −468,1 % | 34,6 % | 15,0 % | 53,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −13,5 %▼ | 1 516,3 % | 657,2 % | 456,2 % | 1 010,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 97,8 %▼ | 99,6 % | 94,1 % | 90,0 % | 89,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
De tre andre er de største selskapene i næringskode 70.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Asbjørn Aandstad | 1971 |
| Styrets leder | Asbjørn Aandstad | 1971 |
| Varamedlem | Ragnhild Aandstad | 1970 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Asbjørn Aandstad100,0 %f. 1971 · Rælingen · 50 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Analytika Ventures V AS100,0 %823 833 342 · 100 000 ordinære aksjer
- Analytika Ventures VI AS42,1 %926 350 641 · 42 150 ordinære aksjer
- Analytika Ventures i AS33,0 %923 941 835 · 3 661 ordinære aksjer
- 925 100 544 · 390 ordinære aksjer
- Nordic III Holding AS27,8 %921 337 132 · 20 000 ordinære aksjer
- 929 479 319 · 2 000 ordinære aksjer
- Analytika Ventures 9 AS23,9 %931 435 493 · 23 927 ordinære aksjer
- Analytika Ventures 7 AS22,6 %917 179 786 · 22 582 ordinære aksjer
- Dealflow AS9,83 %922 927 995 · 26 274 ordinære aksjer
- GEO TECHNOLOGY AS8,28 %826 534 982 · 29 512 ordinære aksjer
Vis alle 25 · 15 til
- AEDA AS6,29 %927 110 083 · 8 381 ordinære aksjer
- Fennec AS4,50 %928 071 723 · 1 873 ordinære aksjer
- Norquant AS3,10 %818 624 212 · 1 040 000 ordinære aksjer
- HANS MEDIA AS2,05 %925 514 225 · 5 000 ordinære aksjer
- Intellitech AS0,84 %917 622 965 · 50 373 A-aksjer
- Adminflow AS0,74 %922 275 343 · 2 463 ordinære aksjer
- Venture Factory AS0,24 %998 451 205 · 177 938 ordinære aksjer
- ZTL Payment Solution AS0,19 %920 970 931 · 44 900 ordinære aksjer
- NBS TECH AS0,18 %929 031 156 · 2 000 ordinære aksjer
- Lokalbrygg AS0,18 %924 455 500 · 2 000 ordinære aksjer
- HORDE AS0,13 %921 695 322 · 20 000 ordinære aksjer
- VENDU AS0,03 %917 071 373 · 62 335 ordinære aksjer
- OTOVO ASA0,00 %915 501 680 · 8 600 ordinære aksjer
- REC SILICON HOLDINGS AS0,00 %977 258 561 · 5 000 ordinære aksjer
- Scatec ASA0,00 %990 918 546 · 600 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.