- Org.nr.
- 926 716 344
- Adresse
- Valahaug 9, 4070 Randaberg
- Bransje
- Uoppgitt
Driftsresultat−2 608ikke oppgitt
Årsresultat−767ikke oppgitt
Egenkapital68 38054,8 % av eiendelene
Aanvest AS er et aksjeselskap innen uoppgitt, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 926 716 344
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 17.02.2021
- Registrert
- 03.03.2021
- Adresse
- Valahaug 9, 4070 Randaberg
- Kommune
- Randaberg
- Næring
- 00.000 UoppgittUoppgitt i Randaberg (137)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investering i selskaper og aksjer.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Lønnskostnad | 0 | - | - | 0 | - |
| Annen driftskostnad | 2 608 | - | - | 6 030 | 1 188 |
| Sum driftskostnader | 2 608 | 4 168 | 7 408 | 6 030 | 1 188 |
| Driftsresultat | −2 608 | −4 168 | −7 408 | −6 030 | −1 188 |
| Anzyz og Nors Solar | - | - | - | - | 111 522 |
| Annen renteinntekt | 1 841 | - | - | 72 | - |
| Annen finansinntekt (0) | - | - | - | 5 027 | - |
| Verdiøkning andre finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum finansinntekter | 1 841 | 76 177 | 45 439 | 5 098 | 111 522 |
| Pexip Holding ASA | - | - | - | - | 21 962 |
| Verdireduksjon andre finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | - | - | - | 97 808 | - |
| Sum finanskostnader | 0 | 54 957 | 0 | 97 808 | 21 962 |
| Netto finans | 1 841 | 21 220 | 45 439 | −92 710 | 89 560 |
| Resultat før skatt | −767 | 17 053 | 38 031 | −98 740 | 88 372 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 88 372 |
| Årsresultat | −767 | 17 053 | 38 031 | −98 740 | 88 372 |
| Udekket tap | - | - | - | −98 740 | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | −767 | - | - | 0 | 88 372 |
| Sum overføringer og disponeringer | −767 | - | - | −98 740 | 88 372 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 99 047 | - | - | 48 480 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 99 047 | - | - | 48 480 | 48 480 |
| Sum anleggsmidler | 99 047 | 96 556 | 96 960 | 48 480 | 48 480 |
| Markedsbaserte aksjer | - | - | - | 45 692 | 198 050 |
| Sum investeringer | - | - | - | 45 692 | 198 050 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 25 696 | - | - | 101 254 | 42 130 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 25 696 | - | - | 101 254 | 42 130 |
| Sum omløpsmidler | 25 696 | 128 954 | 131 497 | 146 946 | 240 180 |
| Sum eiendeler | 124 743 | 225 510 | 228 457 | 195 426 | 288 660 |
| Anzyz Technologies | - | - | - | - | 48 480 |
| Selskapskapital | 30 000 | - | - | 30 000 | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | −5 570 | - | - | −5 570 | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 |
| Annen egenkapital | 43 950 | - | - | 0 | 88 372 |
| Udekket tap | - | - | - | 10 367 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 43 950 | 44 716 | 27 663 | −10 367 | 88 372 |
| Sum egenkapital | 68 380 | 69 146 | 52 093 | 14 063 | 112 802 |
| Ansvarlig lånekapital | - | - | - | - | 175 858 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | - | - | 175 858 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 175 858 |
| Annen kortsiktig gjeld | 56 364 | - | - | 181 364 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 56 364 | 156 364 | 176 364 | 181 364 | - |
| Sum gjeld | 56 364 | 156 364 | 176 364 | 181 364 | 175 858 |
| Sum egenkapital og gjeld | 124 743 | - | - | 195 426 | 288 660 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,46▼ | 0,82 | 0,75 | 0,81 | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,82▼ | 2,26 | 3,39 | 12,90 | 1,56 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −0,4 %▼ | 31,7 % | 17,9 % | −0,4 % | 38,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 54,8 %▲ | 30,7 % | 22,8 % | 7,2 % | 39,1 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Vegard Aanestad | 1987 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Vegard Aanestad100,0 %f. 1987 · Randaberg · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Ascenium Holding AS0,01 %997 034 856 · 31 830 ordinære aksjer
- ANZYZ TECHNOLOGIES AS0,01 %914 490 944 · 2 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.