- Org.nr.
- 924 888 970
- Adresse
- Henrik Bulls veg 48, 2069 Jessheim
- Bransje
- Reklamebyråvirksomhet
Driftsresultat−17 156ikke oppgitt
Årsresultat554 827ikke oppgitt
Egenkapital5 333 99485,4 % av eiendelene
Ac-Group Holding AS er et aksjeselskap innen reklamebyråvirksomhet, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 924 888 970
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 28.08.2026
- Stiftet
- 10.03.2020
- Registrert
- 20.04.2020
- Adresse
- Henrik Bulls veg 48, 2069 Jessheim
- Kommune
- Ullensaker
- Aksjekapital
- 300 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Ac-Group Holding AS924 969 873 · ULLENSAKER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Konsulentvirksomheter, rådgivning , tjenester, kjøp og salg, fisjoner, fusjoner av virksomheter samt alt som naturlig står i forbindelse med dette, herunder investeringer og deltakelse i andre selskaper. Hovedvekt innenfor bilbransjen, eller bransjer tilknyttet dette eller innenfor annen varehandel.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | - | 0 | 1 070 000 | 0 |
| Annen driftskostnad | 17 156 | 4 796 | 4 172 | 505 142 | 138 530 |
| Sum driftskostnader | 17 156 | 4 796 | 4 172 | 505 142 | 138 530 |
| Driftsresultat | −17 156 | −4 796 | −4 172 | 564 858 | −138 530 |
| Inntekt på investering i datterselskap og tilknyttet selskap | 0 | 700 000 | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 680 002 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 680 002 | 700 000 | 0 | 2 442 306 | 600 000 |
| Annen rentekostnad | 108 020 | 150 429 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 108 020 | 150 429 | 158 981 | 167 737 | - |
| Netto finans | 571 982 | 549 571 | −158 981 | 2 274 569 | 600 000 |
| Resultat før skatt | 554 827 | 544 776 | −163 153 | 2 839 427 | 461 470 |
| Årsresultat | 554 827 | 544 776 | −135 809 | 2 735 942 | 461 470 |
| Annen egenkapital | 554 827 | 544 776 | - | - | - |
| Skattekostnad | - | - | −27 344 | 103 485 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | - | - | - |
| Investering i datterselskap | 5 000 000 | 5 633 277 | - | - | - |
| Investering i annet foretak i samme konsern | 300 000 | 300 000 | - | - | - |
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | - | - | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 633 277 | 0 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 5 933 277 | 5 933 277 | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 5 933 277 | 5 933 277 | 5 933 277 | 5 933 277 | 5 300 000 |
| Sum fordringer | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum investeringer | 0 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 311 217 | 52 943 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 311 217 | 52 943 | - | - | - |
| Sum omløpsmidler | 311 217 | 52 943 | 898 | 212 500 | 33 457 |
| Sum eiendeler | 6 244 494 | 5 986 220 | 5 934 175 | 6 145 777 | 5 333 457 |
| Aksjekapital | 300 000 | 300 000 | - | - | - |
| Overkurs | 30 000 | 30 000 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 330 000 | 330 000 | 330 000 | 330 000 | 330 000 |
| Annen egenkapital | 5 003 994 | 4 449 168 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 5 003 994 | 4 449 168 | 3 053 591 | 3 189 400 | 453 457 |
| Sum egenkapital | 5 333 994 | 4 779 168 | 3 383 591 | 3 519 400 | 783 457 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | - | - | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 600 000 | 1 200 000 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 600 000 | 1 200 000 | - | - | - |
| Leverandørgjeld | 0 | 7 052 | - | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 310 500 | 0 | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 310 500 | 7 052 | 750 584 | −287 623 | - |
| Sum gjeld | 910 500 | 1 207 052 | 2 550 584 | 2 626 377 | 4 550 000 |
| Sum egenkapital og gjeld | 6 244 494 | 5 986 220 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 1 800 000 | - | 4 550 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,00▼ | 7,51 | 0,00 | −0,74 | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,17▼ | 0,25 | 0,75 | 0,75 | 5,81 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 10,8 %▼ | 11,7 % | −0,1 % | 52,4 % | 8,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | 52,8 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | 255,7 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 85,4 %▲ | 79,8 % | 57,0 % | 57,3 % | 14,7 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Petter Smebye | 1961 |
| Styrets leder | Petter Smebye | 1961 |
| Styremedlem | Roar Sollie | 1965 |
| Styremedlem | Trond Vidar Sagen | 1962 |
| Regnskapsfører | TEMA REGNSKAP JESSHEIM AS976 890 469 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Pesmeb AS33,3 %Fornebu · 100 ordinære aksjer
- Gullskatt AS33,3 %Gjerdrum · 100 ordinære aksjer
- Wendlacath AS33,3 %Flisa · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- SIGN CONSULT NORWAY AS75,0 %966 597 879 · 1 665 ordinære aksjer
- 915 407 625 · 100 ordinære aksjer
- Sportienda AS6,77 %927 011 638 · 10 002 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.