- Org.nr.
- 913 588 827
- Telefon
- 93231800
- Adresse
- Sætervegen 4V, 5236 Rådal
- Hovedeier
- Isdalen Invest AS, 51,5 %
- Bransje
- Dataprogrammeringstjenester
Driftsresultat−584 006−12,6 % margin
EBITDA−463 244før av- og nedskrivninger
Årsresultat−780 979−16,8 % margin
Egenkapital−3 084 219−134,8 % av eiendelene
Accurize AS er et aksjeselskap innen dataprogrammeringstjenester, stiftet 2014.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
Underenheter
1
- Accurize AS913 590 651 · BERGEN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utvikle og drive salg av verktøy som benyttes i forbindelse med skytetrening, og/eller eie og forvalte eierandeler i selskaper med lignende virksomhet.
Tidligere navn
- Visaflex AS08.05.2014 til 05.09.2016
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 4 652 380 | 5 013 674 | 4 800 812 | 2 460 880 | 2 343 251 |
| Andre driftsinntekter | - | - | - | - | 332 500 |
| Offentlige tilskudd | - | - | 200 000 | 648 100 | - |
| Sum driftsinntekter | 4 652 380 | 5 013 674 | 5 000 812 | 3 108 980 | 2 675 751 |
| Varekostnad | 1 912 145 | 1 992 122 | 2 133 859 | 905 250 | 1 563 064 |
| Lønnskostnad | 1 167 521 | 995 658 | 1 223 405 | 1 443 150 | 1 437 783 |
| Ordinære avskrivninger | 120 762 | 136 788 | 203 523 | 292 670 | 275 209 |
| Andre driftskostnader | 2 035 957 | 2 463 022 | 2 801 202 | 1 452 446 | 615 779 |
| Sum driftskostnader | 5 236 386 | 5 587 590 | 6 361 989 | 4 093 516 | 3 891 835 |
| Driftsresultat | −584 006 | −573 916 | −1 361 176 | −984 537 | −1 216 084 |
| Annen renteinntekt | 40 820 | 16 441 | 175 105 | 42 723 | 10 686 |
| Andre finansinntekter | 500 | 485 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 41 320 | 16 926 | 175 105 | 42 723 | 10 686 |
| Annen rentekostnad | 238 293 | 272 640 | 179 397 | 85 957 | 97 143 |
| Sum finanskostnader | 238 293 | 272 640 | 179 397 | 85 957 | 97 143 |
| Netto finans | −196 973 | −255 714 | −4 292 | −43 233 | −86 457 |
| Resultat før skatt | - | - | −1 365 468 | −1 027 770 | −1 302 542 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −1 365 468 | −1 027 770 | −1 302 542 |
| Resultat før skattekostnad | −780 979 | −829 630 | - | - | - |
| Årsresultat | −780 979 | −829 630 | −1 365 468 | −1 027 770 | −1 302 542 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −780 979 | −829 630 | −1 365 468 | −1 027 770 | −1 302 542 |
| Totalresultat | −780 979 | −829 630 | −1 365 468 | −1 027 770 | −1 302 542 |
| Udekket tap | −780 979 | −829 630 | −1 365 468 | −1 027 770 | −1 302 542 |
| Sum overføringer og disponeringer | −780 979 | −829 630 | −1 365 468 | −1 027 770 | −1 302 542 |
| Utvikling | 193 760 | - | - | - | - |
| Konsesjoner, patenter o.1. | 298 485 | 370 666 | 456 926 | 368 839 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 492 244 | 370 666 | 456 926 | 368 839 | 642 890 |
| Driftsløsøre, inventar o.1. | - | 14 000 | 14 000 | 14 000 | 16 000 |
| Sum varige driftsmidler | - | 14 000 | 14 000 | 14 000 | 16 000 |
| Sum anleggsmidler | 492 244 | 384 666 | 470 926 | 382 839 | 658 890 |
| Varelager | 1 145 055 | 1 080 675 | 949 093 | 1 525 446 | 1 742 659 |
| Sum varer | 1 145 055 | 1 080 675 | 949 093 | 1 525 446 | 1 742 659 |
| Kundefordringer | 74 628 | 84 991 | 30 172 | 55 615 | 112 010 |
| Andre kortsiktige fordringer | 216 818 | 179 073 | - | 3 713 | 84 952 |
| Sum fordringer | 291 447 | 264 064 | 30 172 | 59 328 | 196 963 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 358 676 | 316 196 | 520 229 | 404 205 | 846 649 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 358 676 | 316 196 | 520 229 | 404 205 | 846 649 |
| Sum omløpsmidler | 1 795 178 | 1 660 936 | 1 499 494 | 1 988 979 | 2 786 270 |
| Sum eiendeler | 2 287 422 | 2 045 602 | 1 970 420 | 2 371 818 | 3 445 160 |
| Konsesjoner, patenter o.l. | - | - | - | - | 642 890 |
| Aksjekapital | 713 000 | 713 000 | 713 000 | 713 000 | - |
| Beholdning av egne aksjer | −11 916 | −11 916 | −11 916 | −11 916 | - |
| Overkurs | 4 116 307 | 4 116 307 | 4 116 307 | 4 116 307 | 4 104 391 |
| Sum innskutt egenkapital | 4 817 391 | 4 817 391 | 4 817 391 | 4 817 391 | 4 817 391 |
| Udekket tap | 7 901 610 | 7 120 631 | 6 310 791 | 4 945 323 | 3 917 553 |
| Sum opptjent egenkapital | −7 901 610 | −7 120 631 | −6 310 791 | −4 945 323 | −3 917 553 |
| Sum egenkapital | −3 084 219 | −2 303 240 | −1 493 400 | −127 932 | 899 838 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | 1 130 393 | 1 429 710 | 1 500 000 |
| Konvertible lån | 165 893 | 156 626 | - | - | - |
| Langsiktig konserngjeld | 1 602 053 | 1 512 560 | 1 428 170 | 140 731 | - |
| Gjeld til tilknyttet selskap | 520 156 | 520 156 | 520 156 | 520 156 | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 1 122 842 | 1 129 651 | - | - | 660 887 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 3 410 944 | 3 318 993 | 3 078 719 | 2 090 597 | 2 160 887 |
| Sum langsiktig gjeld | 3 410 944 | 3 318 993 | 3 078 719 | 2 090 597 | 2 160 887 |
| Leverandørgjeld | 1 671 307 | 665 824 | 110 369 | 144 219 | 83 324 |
| Skyldige offentlige avgifter | 103 373 | 147 038 | 138 572 | 132 874 | 160 498 |
| Annen kortsiktig gjeld | 186 018 | 216 987 | 136 161 | 132 060 | 140 614 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 960 697 | 1 029 849 | 385 101 | 409 153 | 384 436 |
| Sum gjeld | 5 371 641 | 4 348 842 | 3 463 820 | 2 499 750 | 2 545 322 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 287 422 | 2 045 602 | 1 970 420 | 2 371 818 | 3 445 160 |
| aksjer å kr 1) | - | - | - | - | 713 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,92▼ | 1,45 | 3,89 | 4,86 | 7,25 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −1,74▲ | −1,76 | −2,32 | −19,54 | 2,83 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −26,1 %▲ | −37,6 % | −54,6 % | −32,4 % | −35,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −12,6 %▲ | −14,8 % | −27,2 % | −31,7 % | −45,4 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −16,8 %▲ | −19,9 % | −27,3 % | −33,1 % | −48,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −134,8 %▼ | −131,5 % | −75,8 % | −5,4 % | 26,1 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Accurize AS−12,6 %
4,7 mill. 1 til 4 ansatte 2025
−20 %−1001020
Accurize AS−12,6 % 4,7 mill.1 til 4 ansatte 2025
Navtor AS5,9 % 1 585,3 mill.126 ansatte 2025
BOUVET NORGE AS12,4 % 3 837,2 mill.2 270 ansatte 2025
STØ AS15,6 % 1 636,1 mill.276 ansatte 2025
−20 %−1001020
De tre andre er de største selskapene i næringskode 62.100.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Ole Erik Norstad | 1968 |
| Styrets leder | Rolf Kobbeltvedt | 1955 |
| Styremedlem | Ross Illingworth Kobbeltvedt | 1989 |
| Styremedlem | Alistair George Pelly | 1981 |
| Regnskapsfører | AIDER AS922 633 452 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Isdalen Invest AS51,5 %Fana · 367 051 ordinære aksjer
- OLE ERIK NORSTAD22,4 %f. 1968 · Bergen · 160 000 ordinære aksjer
- ROSS ILLINGWORTH KOBBELTVEDT4,55 %f. 1989 · Rådal · 32 453 ordinære aksjer
- AGP HOLDING AS4,55 %Fana · 32 453 ordinære aksjer
- Matland Invest AS2,36 %Avaldsnes · 16 800 ordinære aksjer
- BELLY INVEST AS2,30 %Nesttun · 16 401 ordinære aksjer
- MARK RONALD HENSKENS2,13 %f. 1957 · 15 190 ordinære aksjer
- HARALD NYPAN2,13 %f. 1975 · Fyllingsdalen · 15 190 ordinære aksjer
- VIDAR ROLVSVÅG1,99 %f. 1976 · Fyllingsdalen · 14 190 ordinære aksjer
- KJELL ARTHUR NESET1,37 %f. 1961 · Årdalstangen · 9 800 ordinære aksjer
- + 5 andre4,69 %
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Isdalen Invest AS
- ISDALEN GREEN TRANSPORT AS100,0 %
- Accurize AS51,5 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.