- Org.nr.
- 910 659 693
- Telefon
- 484 96 039
- Adresse
- Vardeveien 3, 1363 Høvik
- Hovedeier
- ACINI HOLDING AS, 51 %
- Bransje
- Dataprogrammeringstjenester
Driftsresultat−4 507 447ikke oppgitt
Årsresultat−8 213 760ikke oppgitt
Egenkapital98 437 30672,5 % av eiendelene
ACINI CAPITAL AS er et aksjeselskap innen dataprogrammeringstjenester, stiftet 1964.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 910 659 693
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 20.09.2026
- Stiftet
- 20.11.1964
- Registrert
- 19.02.1995
- Adresse
- Vardeveien 3, 1363 Høvik
- Telefon
- 484 96 039
- Kommune
- Bærum
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- ACINI CAPITAL AS919 831 707 · BÆRUM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investere i aksjer og andre verdipapirer samt i fast eiendom, og alt som står i forbindelse med dette.
Tidligere navn
- Asbjørn P Bjørnstad AS19.02.1995 til 21.02.1997
- Bjørnstad & Jendal AS21.02.1997 til 31.07.2017
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Lønnskostnad | - | - | - | 1 782 987 | 1 641 324 |
| Annen driftskostnad | - | - | - | 6 038 839 | 462 867 |
| Sum driftskostnader | 4 507 447 | 2 382 298 | 18 496 011 | 7 821 826 | 2 104 190 |
| Driftsresultat | −4 507 447 | −2 322 298 | −18 447 011 | −7 821 826 | −2 104 190 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | - | - | - | - | 1 797 852 |
| Annen renteinntekt | - | - | - | - | 617 036 |
| Annen finansinntekt | - | - | - | - | 66 474 935 |
| Verdiøkning markedsbaserte omløpsmidler | - | - | - | - | 52 146 567 |
| Sum finansinntekter | 15 112 290 | 24 296 852 | 26 224 943 | 38 397 627 | 121 036 389 |
| Verdireduksjon markedsbaserte omløpsmidler | - | - | - | - | 93 609 003 |
| Nedskrivning av andre finansielle anleggsmidler | - | - | - | - | −777 215 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | - | 506 |
| Annen finanskostnad | - | - | - | - | 147 125 |
| Sum finanskostnader | 20 501 696 | −21 815 725 | −15 651 856 | −114 378 014 | 92 979 419 |
| Resultat før skatt | −9 896 853 | 43 790 280 | 23 429 787 | −83 802 213 | 25 952 780 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 25 952 780 |
| Årsresultat | −8 213 760 | 33 531 392 | 14 960 385 | −87 269 614 | 25 952 780 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 25 952 780 |
| Totalresultat | - | - | - | - | 25 952 780 |
| Ordinært utbytte | - | - | - | - | 120 000 000 |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | - | - | −94 047 220 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | - | 25 952 780 |
| Sum driftsinntekter | 0 | 60 000 | 49 000 | 0 | - |
| Varekostnad | - | - | - | 0 | - |
| Skattekostnad | - | - | - | 3 467 401 | - |
| Investering i datterselskap | - | - | - | - | 30 000 |
| Lån til foretak i samme konsern | - | - | - | - | 7 206 662 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | - | - | - | - | 8 067 748 |
| Investeringer i aksjer og andeler | - | - | - | - | 10 971 657 |
| Obligasjoner | - | - | - | - | 21 471 324 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | - | - | 47 747 390 |
| Sum anleggsmidler | 3 877 689 | 10 126 442 | 11 014 615 | 29 675 832 | 47 747 390 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | - | 3 000 |
| Konsernfordringer | - | - | - | - | 9 225 544 |
| Sum fordringer | - | - | - | - | 9 228 544 |
| Markedsbaserte aksjer | - | - | - | - | 236 052 233 |
| Andre finansielle instrumenter | - | - | - | - | 13 749 746 |
| Sum investeringer | - | - | - | - | 249 801 979 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 13 958 696 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 13 958 696 |
| Sum omløpsmidler | 131 955 129 | 150 594 735 | 135 930 780 | 143 103 033 | 272 989 220 |
| Sum eiendeler | 135 832 818 | 160 721 177 | 146 945 395 | 172 778 865 | 320 736 610 |
| Aksjekapital | - | - | - | - | 100 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | - | - | - | - | 200 325 080 |
| Sum opptjent egenkapital | 98 337 306 | 126 551 067 | 108 015 850 | 113 055 466 | 200 325 080 |
| Sum egenkapital | 98 437 306 | 126 651 067 | 108 115 850 | 113 155 466 | 200 425 080 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 18 728 290 | 8 469 403 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | - | - | - | - | 7 546 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 151 088 |
| Utbytte | - | - | - | - | 120 000 000 |
| Gjeld til aksjonær | - | - | - | - | 908 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | - | 151 988 |
| Sum kortsiktig gjeld | 20 350 314 | 15 341 820 | 30 360 142 | 59 623 399 | 120 311 530 |
| Sum gjeld | 37 395 512 | 34 070 110 | 38 829 545 | 59 623 399 | 120 311 530 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | - | - | 320 736 610 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 6,48▼ | 9,82 | 4,48 | 2,40 | 2,27 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,38▲ | 0,27 | 0,36 | 0,53 | 0,60 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 7,2 %▼ | 14,3 % | 4,9 % | 12,4 % | 37,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | −3 870,5 % | −37 647,0 % | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | 55 885,7 % | 30 531,4 % | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 72,5 %▼ | 78,8 % | 73,6 % | 65,5 % | 62,5 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Carsten Hjelde | 1968 |
| Styrets leder | Carsten Hjelde | 1968 |
| Styremedlem | Kristina Hjelde Hatletveit | 1975 |
| Styremedlem | Margrethe Wilmers | 1970 |
| Revisor | NARVESEN REVISJON AS912 663 930 | - |
| Regnskapsfører | VIEW GROUP AS987 260 335 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ACINI HOLDING AS51,0 %Høvik · 51 ordinære aksjer
- Alendus AS24,0 %Stabekk · 24 ordinære aksjer
- Sanare AS24,0 %Asker · 24 ordinære aksjer
- Carsten Hjelde1,00 %f. 1968 · Høvik · 1 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- ACINI HOLDING AS
- Learnio Social Enterprise AS100,0 %
- Learnio AS63,0 %
- ACINI CAPITAL AS51,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Nordre Fokserød 14 AS5,73 %913 671 589 · 7 045 ordinære aksjer
- 920 253 334 · 150 000 preferanse aksjer
- 921 424 701 · 73 950 ordinære aksjer
- Cultura Sparebank2,22 %977 041 244 · 2 000 ordinære aksjer
- Scatec ASA0,10 %990 918 546 · 160 000 ordinære aksjer
- Borregaard ASA0,04 %998 753 562 · 37 500 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.