- Org.nr.
- 825 279 652
- Adresse
- Tømmermannsgata 6, 7725 Steinkjer
Driftsresultat−1 799 056−36,9 % margin
Årsresultat−1 642 403−33,7 % margin
Egenkapital5 531 29083,1 % av eiendelene
AF KNE-RØSTAD ANS er en ansvarlig selskap med solidarisk ansvar innen bygging av veier og motorveier, under avvikling, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 825 279 652
- Organisasjonsform
- Ansvarlig selskap med solidarisk ansvar
- Stiftet
- 17.06.2020
- Registrert
- 02.07.2020
- Adresse
- Tømmermannsgata 6, 7725 Steinkjer
- Kommune
- Steinkjer
- Aksjekapital
- Ikke oppgitt
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- AF KNE-RØSTAD ANS925 376 558 · STEINKJER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Å drive entreprenørvirksomhet, produksjon og handel og hva dermed står i forbindelse.
Tidligere navn
- AF KNE-RØSTAD FV.17 ANS02.07.2020 til 21.03.2023
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 4 878 017 | 28 505 992 | 1 247 405 | 52 626 618 | 56 076 162 |
| Sum driftsinntekter | 4 878 017 | 28 505 992 | 1 247 405 | 52 626 618 | 56 076 162 |
| Varekostnad | 6 533 193 | 23 602 439 | 231 703 | 49 396 852 | 53 174 935 |
| Annen driftskostnad | 143 879 | 829 097 | 207 874 | 1 489 878 | 2 314 470 |
| Sum driftskostnader | 6 677 072 | 24 431 535 | 439 577 | 50 886 730 | 55 489 405 |
| Driftsresultat | −1 799 056 | 4 074 457 | 807 827 | 1 739 888 | 586 757 |
| Annen renteinntekt | 156 822 | 60 382 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 156 822 | 60 382 | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 170 | 1 182 | 99 888 | 458 520 | 113 878 |
| Annen finanskostnad | - | - | - | 83 728 | 160 541 |
| Sum finanskostnader | 170 | 1 182 | 99 888 | 542 248 | 274 419 |
| Netto finans | 156 652 | 59 201 | −99 888 | −542 248 | −274 419 |
| Resultat før skatt | - | - | 707 939 | 1 197 640 | 312 338 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 707 939 | 1 197 640 | 312 338 |
| Resultat før skattekostnad | −1 642 403 | 4 133 658 | - | - | - |
| Årsresultat | −1 642 403 | 4 133 658 | 707 939 | 1 197 640 | 312 338 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −1 642 403 | 4 133 658 | 707 939 | 1 197 640 | 312 338 |
| Totalresultat | −1 642 403 | 4 133 658 | 707 939 | 1 197 640 | 312 338 |
| Avsatt til annen egenkapital | −1 642 403 | 4 133 658 | 707 939 | 1 197 640 | 312 338 |
| Sum overføringer og disponeringer | −1 642 403 | 4 133 658 | 707 939 | 1 197 640 | 312 338 |
| Kundefordringer | 2 896 992 | 2 904 652 | - | 13 582 289 | 10 268 221 |
| Andre kortsiktige fordringer | 21 719 | 345 844 | 313 804 | 862 896 | 2 421 633 |
| Sum fordringer | 2 918 711 | 3 250 496 | 313 804 | 14 445 185 | 12 689 854 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 3 739 220 | 5 095 816 | 2 975 386 | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 3 739 220 | 5 095 816 | 2 975 386 | - | - |
| Sum omløpsmidler | 6 657 931 | 8 346 313 | 3 289 189 | 14 445 185 | 15 807 659 |
| Sum eiendeler | 6 657 931 | 8 346 313 | 3 289 189 | 14 445 185 | 15 807 659 |
| Sum anleggsmidler | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Lager av varer og annen beholdning | - | - | - | - | 3 117 805 |
| Sum varer | - | - | - | - | 3 117 805 |
| Annen egenkapital | 5 531 290 | 7 173 694 | 3 040 036 | 2 332 097 | 1 134 458 |
| Sum opptjent egenkapital | 5 531 290 | 7 173 694 | 3 040 036 | 2 332 097 | 1 134 458 |
| Sum egenkapital | 5 531 290 | 7 173 694 | 3 040 036 | 2 332 097 | 1 134 458 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | - | 1 348 006 | 8 299 546 |
| Leverandørgjeld | 736 165 | 1 114 545 | 32 706 | 1 444 796 | 5 565 582 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | 58 074 | - | 4 757 222 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 390 475 | - | 216 447 | 4 563 063 | 808 072 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 126 640 | 1 172 619 | 249 153 | 12 113 088 | 14 673 201 |
| Sum gjeld | 1 126 640 | 1 172 619 | 249 153 | 12 113 088 | 14 673 201 |
| Sum egenkapital og gjeld | 6 657 930 | 8 346 313 | 3 289 189 | 14 445 185 | 15 807 659 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 5,91▼ | 7,12 | 13,20 | 1,19 | 1,08 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,20▲ | 0,16 | 0,08 | 5,19 | 12,93 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −21,9 %▼ | 71,1 % | 9,1 % | 11,5 % | 3,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −36,9 %▼ | 14,3 % | 64,8 % | 3,3 % | 1,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −33,7 %▼ | 14,5 % | 56,8 % | 2,3 % | 0,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 83,1 %▼ | 86,0 % | 92,4 % | 16,1 % | 7,2 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
AF KNE-RØSTAD ANS−36,9 %
4,9 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−40 %−30−20−10010
AF KNE-RØSTAD ANS−36,9 % 4,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
NYE VEIER AS−5,5 % 8 961,0 mill.192 ansatte 2025
HÆHRE ENTREPRENØR AS−0,1 % 4 957,8 mill.1 054 ansatte 2025
MESTA AS2,9 % 6 248,1 mill.1 540 ansatte 2025
−40 %−30−20−10010
De tre andre er de største selskapene i næringskode 42.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Jon Lennart Sellæg | 1953 |
| Styremedlem | Øyvind Bjørgan | 1971 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
| Regnskapsfører | KULERAMMA AS929 917 766 | - |
| Deltaker med fullt ansvar | RØSTAD ENTREPRENØR AS963 199 724 | - |
| Deltaker med fullt ansvar | ODD EINAR KNE AS974 904 535 | - |