- Org.nr.
- 927 837 854
- Adresse
- Industrivegen 4, 4353 Klepp Stasjon
- Bransje
- Uoppgitt
Driftsresultat−12 992ikke oppgitt
Årsresultat1 285 923ikke oppgitt
Egenkapital7 258 64299,3 % av eiendelene
AHL INVEST AS er et aksjeselskap innen uoppgitt, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 927 837 854
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 29.09.2026
- Stiftet
- 24.06.2021
- Registrert
- 29.09.2021
- Adresse
- Industrivegen 4, 4353 Klepp Stasjon
- Kommune
- Klepp
- Næring
- 00.000 UoppgittUoppgitt i Klepp (230)
- Aksjekapital
- 57 750
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investeringer i eiendom og aksjer, samt annen lignende virksomhet, herunder deltakelse i andre selskaper.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 12 992 | - | - | 5 551 | 106 |
| Sum driftskostnader | 12 992 | 13 945 | 7 488 | 5 551 | 106 |
| Driftsresultat | −12 992 | −13 945 | −7 488 | −5 551 | −106 |
| Inntekt på investering i tilknyttet selskap | 1 143 000 | - | - | 1 142 400 | - |
| Annen renteinntekt | 201 719 | - | - | 306 | - |
| Annen finansinntekt | 4 589 | - | - | 85 500 | - |
| Sum finansinntekter | 1 349 308 | 1 442 198 | 5 211 046 | 1 228 206 | 1 344 661 |
| Annen rentekostnad | 170 | - | - | 24 | - |
| Sum finanskostnader | 170 | 36 033 | 88 | 24 | - |
| Netto finans | 1 349 138 | 1 406 165 | 5 210 958 | 1 228 182 | 1 344 661 |
| Resultat før skatt | - | 1 392 220 | 5 203 471 | 1 222 631 | 1 344 555 |
| Resultat før skattekostnad | 1 336 146 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 50 223 | - | - | 25 196 | 6 963 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 1 197 435 | - |
| Årsresultat | 1 285 923 | 1 329 659 | 5 149 177 | 1 197 435 | - |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 285 923 | - | - | 1 197 435 | - |
| Totalresultat | 1 285 923 | - | - | 1 197 435 | - |
| Ordinært utbytte | - | - | - | 600 000 | - |
| Tilleggsutbytte | 972 511 | - | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 313 412 | - | - | 597 435 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 285 923 | - | - | 1 197 435 | - |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | 0 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 3 430 557 | - | - | 4 183 814 | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 190 000 | - | - | 190 000 | - |
| Andre langsiktige fordringer | 2 850 000 | - | - | 2 850 000 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 6 470 557 | - | - | 7 223 814 | - |
| Sum anleggsmidler | 6 470 557 | 6 470 557 | 6 470 557 | 7 223 814 | 4 373 814 |
| Andre kortsiktige fordringer | 629 941 | - | - | 85 705 | - |
| Konsernfordringer | - | - | - | 1 142 400 | - |
| Sum fordringer | 629 941 | - | - | 1 228 105 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 208 367 | - | - | 297 381 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 208 367 | - | - | 297 381 | - |
| Sum omløpsmidler | 838 308 | 1 164 723 | 4 559 297 | 1 525 486 | 1 917 385 |
| Sum eiendeler | 7 308 865 | 7 635 280 | 11 029 854 | 8 749 300 | 6 291 199 |
| Aksjekapital | 57 750 | - | - | 57 750 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 57 750 | 57 750 | 57 750 | 57 750 | 57 750 |
| Annen egenkapital | 7 200 892 | - | - | 5 151 104 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 7 200 892 | 6 887 480 | 10 307 821 | 5 151 104 | 4 553 669 |
| Sum egenkapital | 7 258 642 | 6 945 230 | 10 365 571 | 5 208 854 | 4 611 419 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Betalbar skatt | 50 223 | - | - | 25 196 | - |
| Utbytte | - | - | - | 600 000 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | - | 2 915 250 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 50 223 | 690 050 | 664 283 | 3 540 446 | 1 679 780 |
| Sum gjeld | 50 223 | 690 050 | 664 283 | 3 540 446 | 1 679 780 |
| Sum egenkapital og gjeld | 7 308 865 | - | - | 8 749 300 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 16,69▲ | 1,69 | 6,86 | 0,43 | 1,14 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,01▼ | 0,10 | 0,06 | 0,68 | 0,36 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 17,9 %▲ | 15,3 % | 52,6 % | 16,3 % | 21,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 99,3 %▲ | 91,0 % | 94,0 % | 59,5 % | 73,3 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Håvard Lobekk | 1972 |
| Revisor | ORSTAD REVISJON AS913 957 407 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Håvard Lobekk100,0 %f. 1972 · Orre · 28 875 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Treprosjekt AS38,1 %926 569 791 · 11 423 ordinære aksjer
- B26 EIENDOM AS19,0 %928 288 412 · 19 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.