- Org.nr.
- 917 063 206
- Adresse
- c/o AEKO Eiendomsutvikling AS, Rosenholmveien 25, 1414 Trollåsen
- Hovedeier
- MAURA HOLDING AS, 100 %
Driftsresultat−69 977ikke oppgitt
Årsresultat−105 969ikke oppgitt
Egenkapital6 327 35571,9 % av eiendelene
Akershus Utvikling AS er et aksjeselskap innen utvikling og salg av byggeprosjekter, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 917 063 206
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 01.09.2026
- Stiftet
- 11.04.2016
- Registrert
- 19.04.2016
- Adresse
- c/o AEKO Eiendomsutvikling AS, Rosenholmveien 25, 1414 Trollåsen
- Kommune
- Nordre Follo
- Næring
- 68.120 Utvikling og salg av byggeprosjekterUtvikling og salg av byggeprosjekter i Nordre Follo (121)
- Aksjekapital
- 1 000 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Utvikling, kjøp, salg og utleie av fast eiendom.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 69 977 | - | - | 14 150 | 13 399 |
| Sum driftskostnader | 69 977 | 91 478 | 17 479 | 14 150 | 13 399 |
| Driftsresultat | −69 977 | −91 478 | −17 479 | −14 150 | −13 399 |
| Annen renteinntekt | 29 | - | - | 20 | - |
| Sum finansinntekter | 29 | 43 | 10 028 | 20 | - |
| Annen rentekostnad | 65 910 | - | - | 56 529 | 54 883 |
| Sum finanskostnader | 65 910 | 62 363 | 51 673 | 56 529 | 54 883 |
| Netto finans | −65 881 | −62 320 | −41 645 | −56 509 | −54 883 |
| Resultat før skatt | - | −153 797 | −59 124 | −70 659 | −68 282 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | −14 951 |
| Resultat før skattekostnad | −135 858 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | −29 889 | - | - | −15 545 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −55 114 | −53 259 |
| Årsresultat | −105 969 | −119 962 | −46 116 | −55 114 | −53 259 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −105 969 | - | - | −55 114 | −53 259 |
| Totalresultat | −105 969 | - | - | −55 114 | - |
| Udekket tap | - | - | - | −55 114 | −53 259 |
| Overført fra overkurs | −105 969 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −105 969 | - | - | −55 114 | −53 259 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | 0 |
| Utsatt skattefordel | 358 952 | - | - | 282 220 | 266 675 |
| Sum immaterielle eiendeler | 358 952 | - | - | 282 220 | 266 675 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | - | - | - | - | 8 230 735 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | - | - | - | 8 230 735 | - |
| Sum varige driftsmidler | - | - | - | 8 230 735 | 8 230 735 |
| Sum anleggsmidler | 358 952 | 329 063 | 295 228 | 8 512 955 | 8 497 410 |
| Sum varer | 8 428 983 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 7 991 | - | - | 27 289 | 41 419 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 7 991 | - | - | 27 289 | 41 419 |
| Sum omløpsmidler | 8 436 975 | 8 456 922 | 8 418 234 | 27 289 | 41 419 |
| Sum eiendeler | 8 795 927 | 8 785 985 | 8 713 462 | 8 540 244 | 8 538 829 |
| Aksjekapital | 1 000 000 | - | - | 1 000 000 | - |
| Overkurs | 5 327 355 | - | - | 6 588 000 | 6 588 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 6 327 355 | 6 433 324 | 6 553 286 | 7 588 000 | 7 588 000 |
| Udekket tap | - | - | - | 988 598 | 933 484 |
| Sum opptjent egenkapital | - | - | - | −988 598 | −933 484 |
| Sum egenkapital | 6 327 355 | 6 433 324 | 6 553 286 | 6 599 402 | 6 654 516 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | - | 1 940 842 | - |
| Langsiktig konserngjeld | 2 270 324 | - | - | - | 1 884 313 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 2 270 324 | - | - | 1 940 842 | 1 884 313 |
| Sum langsiktig gjeld | 2 270 324 | 2 154 414 | 1 992 515 | 1 940 842 | 1 884 313 |
| Kortsiktig konserngjeld | 198 248 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 198 248 | 198 248 | 167 661 | - | - |
| Sum gjeld | 2 468 572 | 2 352 662 | 2 160 176 | 1 940 842 | 1 884 313 |
| Sum egenkapital og gjeld | 8 795 927 | - | - | 8 540 244 | 8 538 829 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 1 000 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 42,56▼ | 42,66 | 50,21 | - | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,39▲ | 0,37 | 0,33 | 0,29 | 0,28 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −0,8 %▲ | −1,0 % | −0,1 % | −0,2 % | −0,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 71,9 %▼ | 73,2 % | 75,2 % | 77,3 % | 77,9 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Arne Erik Rønningen | 1976 |
| Styremedlem | Erik Harlaugseter | 1967 |
| Styremedlem | Stian Magelssen | 1978 |
| Revisor | LST REVISJON AS921 087 101 | - |
| Regnskapsfører | AKTIVA REGNSKAP AS940 304 431 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- MAURA HOLDING AS100,0 %Trollåsen · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- MAURA HOLDING AS
- Akershus Utvikling AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.