- Org.nr.
- 989 075 535
- Telefon
- 51 80 00 00
- Adresse
- Forusbeen 78, 4033 Stavanger
Driftsresultat−1 252ikke oppgitt
Årsresultat3 006 927ikke oppgitt
Egenkapital9 027 283100,0 % av eiendelene
Albretsen Holding AS er et aksjeselskap innen bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning, stiftet 2005.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 989 075 535
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 01.09.2026
- Stiftet
- 29.11.2005
- Registrert
- 12.12.2005
- Adresse
- Forusbeen 78, 4033 Stavanger
- Telefon
- 51 80 00 00
- Kommune
- Stavanger
- Næring
- 70.200 Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivningBedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning i Stavanger (1 040)
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- www.seabrokers-group.no
Underenheter
1
- Albretsen Holding AS927 844 672 · STAVANGER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Handelsvirksomhet, herunder særlig management og holding aktiviteter.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 1 080 000 | 0 | 2 500 000 |
| Annen driftskostnad | 1 252 | - | - | 2 973 | 1 900 |
| Sum driftskostnader | 1 252 | 1 047 | 897 | 2 973 | 1 900 |
| Driftsresultat | −1 252 | −1 047 | 1 079 103 | −2 973 | 2 498 100 |
| Inntekt på investering i datterselskap og tilknyttet selskap | 3 000 000 | - | - | - | - |
| Annen renteinntekt | 10 180 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 3 010 180 | 5 909 318 | 1 109 430 | 5 906 222 | 1 770 |
| Annen rentekostnad | 37 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 37 | 5 457 | 8 | 1 286 | - |
| Netto finans | 3 010 143 | 5 903 861 | 1 109 422 | 5 904 936 | 1 770 |
| Resultat før skatt | 3 008 891 | 5 902 814 | 2 188 525 | 5 901 963 | 2 499 870 |
| Skattekostnad | 1 964 | - | - | 715 | 549 971 |
| Årsresultat | 3 006 927 | 5 900 994 | 1 949 048 | 5 901 248 | 1 949 899 |
| Tilleggsutbytte | 3 000 000 | - | - | - | - |
| Annen egenkapital | 6 927 | - | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | - | - |
| Investering i datterselskap | 5 856 931 | - | - | - | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 2 267 500 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 8 124 431 | - | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 8 124 431 | 8 124 431 | 5 856 931 | 5 856 931 | 1 850 000 |
| Andre kortsiktige fordringer | 0 | - | - | - | - |
| Konsernfordringer | 10 000 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 10 000 | - | - | - | - |
| Sum investeringer | 0 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 896 060 | - | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 896 060 | - | - | - | - |
| Sum omløpsmidler | 906 060 | 1 448 864 | 1 672 804 | 216 286 | 1 670 912 |
| Sum eiendeler | 9 030 491 | 9 573 295 | 7 529 735 | 6 073 217 | 3 520 912 |
| Aksjekapital | 100 000 | - | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 8 927 283 | - | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 8 927 283 | 8 920 356 | 6 619 362 | 5 970 314 | 69 066 |
| Sum egenkapital | 9 027 283 | 9 020 356 | 6 719 362 | 6 070 314 | 169 066 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | - | - |
| Leverandørgjeld | 1 244 | - | - | - | - |
| Betalbar skatt | 1 964 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 0 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 208 | 552 939 | 810 373 | 2 903 | 3 351 846 |
| Sum gjeld | 3 208 | 552 939 | 810 373 | 2 903 | 3 351 846 |
| Sum egenkapital og gjeld | 9 030 491 | - | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 282,44▲ | 2,62 | 2,06 | 74,50 | 0,50 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,00▼ | 0,06 | 0,12 | 0,00 | 19,83 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 32,3 %▼ | 69,1 % | 32,2 % | 123,1 % | 71,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | 99,9 % | - | 99,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | 180,5 % | - | 78,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 100,0 %▲ | 94,2 % | 89,2 % | 100,0 % | 4,8 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Frode Ragnvald Albretsen | 1977 |
| Varamedlem | Ragnvald Albretsen | 1952 |
| Regnskapsfører | ADDVANT STAVANGER AS926 956 027 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- FRODE RAGNVALD ALBRETSEN100,0 %f. 1977 · Hafrsfjord · 20 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Seabrokers 1 AS100,0 %928 843 858 · 12 192 ordinære aksjer
- 990 103 275 · 1 250 ordinære aksjer
- 925 757 918 · 110 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.