- Org.nr.
- 920 640 672
- Adresse
- C/o Gurra Andersson, Sørengkaia 120, 0194 Oslo
- Bransje
- Ventilasjonsarbeid
Driftsresultat−342 300−9,4 % margin
Årsresultat−368 977−10,2 % margin
Egenkapital−960 052−145,8 % av eiendelene
Alfateamoslo AS er et aksjeselskap innen ventilasjonsarbeid, stiftet 2017.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 920 640 672
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 19.12.2017
- Registrert
- 21.03.2018
- Adresse
- C/o Gurra Andersson, Sørengkaia 120, 0194 Oslo
- Kommune
- Oslo
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Alfateamoslo AS920 761 542 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Montasje av ventilasjon.
Tidligere navn
- ATEAM OSLO AS21.03.2018 til 29.08.2018
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 3 628 220 | 4 515 694 | 2 853 478 | 2 206 964 | 8 642 550 |
| Annen driftsinntekt (0) | - | - | - | 899 | - |
| Sum driftsinntekter | 3 628 220 | 4 515 694 | 2 853 478 | 2 207 863 | 8 642 550 |
| Varekostnad | 814 989 | 1 058 714 | 518 851 | 108 019 | 3 017 969 |
| Lønnskostnad | 1 966 303 | 2 596 947 | 1 319 908 | 2 270 778 | 3 769 651 |
| Annen driftskostnad | 1 189 229 | 1 098 357 | 639 496 | 1 341 330 | 1 764 923 |
| Sum driftskostnader | 3 970 520 | 4 754 018 | 2 478 255 | 3 720 126 | 8 552 544 |
| Driftsresultat | −342 300 | −238 324 | 375 223 | −1 512 264 | 90 006 |
| Annen renteinntekt | - | - | 355 | 1 727 | - |
| Annen finansinntekt | - | - | 936 | 58 294 | - |
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 1 291 | 60 021 | - |
| Annen rentekostnad | 26 677 | 3 161 | 30 566 | 7 704 | 21 247 |
| Sum finanskostnader | 26 677 | 3 161 | 30 566 | 7 704 | 21 247 |
| Netto finans | −26 677 | −3 161 | −29 275 | 52 317 | −21 247 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 68 759 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 72 087 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −3 328 |
| Resultat før skattekostnad | −368 977 | −241 485 | 345 948 | −1 459 946 | - |
| Årsresultat | −368 977 | −241 485 | 345 948 | −1 459 946 | −3 328 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | −3 328 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | −3 328 |
| Udekket tap | −368 977 | −241 485 | 345 948 | −725 536 | - |
| Annen egenkapital | - | - | 0 | −734 411 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 345 948 | −1 459 947 | −3 328 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Kundefordringer | 123 324 | 4 291 | 302 043 | 86 628 | 1 186 493 |
| Andre kortsiktige fordringer | 204 429 | 334 001 | 205 168 | 218 356 | 103 036 |
| Sum fordringer | 327 753 | 338 292 | 507 211 | 304 984 | 1 289 529 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 789 662 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 330 823 | 399 031 | 190 445 | 60 799 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 330 823 | 399 031 | 190 445 | 60 799 | 789 662 |
| Sum omløpsmidler | 658 576 | 737 323 | 697 656 | 365 783 | 2 079 191 |
| Sum eiendeler | 658 576 | 737 323 | 697 656 | 365 783 | 2 079 191 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | - | - | - | - | 734 411 |
| Udekket tap | 990 052 | 621 075 | 379 587 | 725 536 | - |
| Sum opptjent egenkapital | −990 052 | −621 075 | −379 587 | −725 536 | 734 411 |
| Sum egenkapital | −960 052 | −591 075 | −349 587 | −695 536 | 764 411 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 319 752 | 601 460 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 319 752 | 601 460 | 0 | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 925 793 | 373 675 | 640 533 | 742 737 | 98 636 |
| Betalbar skatt | - | - | - | - | 72 087 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 344 684 |
| Skyldige offentlige avgifter | 124 257 | 103 769 | 252 471 | 82 553 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 248 826 | 249 495 | 154 240 | 236 029 | 799 374 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 298 876 | 726 939 | 1 047 244 | 1 061 319 | 1 314 781 |
| Sum gjeld | 1 618 628 | 1 328 399 | 1 047 244 | 1 061 319 | 1 314 781 |
| Sum egenkapital og gjeld | 658 576 | 737 323 | 697 657 | 365 784 | 2 079 191 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,51▼ | 1,01 | 0,67 | 0,34 | 1,58 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −1,69▲ | −2,25 | −3,00 | −1,53 | 1,72 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −49,0 %▼ | −33,2 % | 70,8 % | −118,8 % | 4,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −9,4 %▼ | −5,3 % | 13,1 % | −68,5 % | 1,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −10,2 %▼ | −5,3 % | 12,1 % | −66,1 % | −0,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −145,8 %▼ | −80,2 % | −50,1 % | −190,1 % | 36,8 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Alfateamoslo AS−9,4 %
3,6 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−10 %−50510
Alfateamoslo AS−9,4 % 3,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
GK NORGE AS1,7 % 4 803,4 mill.1 854 ansatte 2025
AERON AS7,1 % 781,6 mill.147 ansatte 2025
Energima AS8,5 % 820,9 mill.123 ansatte 2025
−10 %−50510
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.223.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Gurra Carl Andersson | 1984 |
| Styrets leder | Gurra Carl Andersson | 1984 |
| Regnskapsfører | PARAGON GRUPPEN AS989 241 451 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- GURRA CARL ANDERSSON100,0 %f. 1984 · 65596 VÄSE · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.