- Org.nr.
- 918 070 370
- Adresse
- Fagerbakken 7, 9407 Harstad
Driftsresultat−4 810 308
Årsresultat−4 682 031
Egenkapital4 422 54280,5 % av eiendelene
Ansatte6i Aa‑registeret
Alfred Surgery AS er et aksjeselskap innen annen teknisk konsulentvirksomhet, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 918 070 370
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 25.09.2026
- Stiftet
- 09.11.2016
- Registrert
- 17.11.2016
- Adresse
- Fagerbakken 7, 9407 Harstad
- Postadresse
- c/o VXT, Vestregata 33
- Kommune
- Harstad
- Aksjekapital
- 291 486
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
2
- ALFRED SURGERY AS AVD HARSTAD918 134 905 · HARSTAD5 ansatte
- ALFRED SURGERY AS AVD TROMSØ933 255 263 · TROMSØ
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utvikle kvalitets- og sikkerhetssystem for kirurgi, samt det som naturlig står i forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 267 450 | 103 200 | 50 000 | 1 000 000 | 500 000 |
| Annen driftsinntekt | 1 684 149 | 2 510 000 | 810 000 | 2 900 000 | 1 740 000 |
| Sum driftsinntekter | 1 951 599 | 2 613 200 | 860 000 | 3 900 000 | 2 240 000 |
| Lønnskostnad | 2 326 677 | 2 248 015 | 769 771 | 765 623 | 586 353 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | 2 197 | 11 800 | 11 800 | 30 805 |
| Annen driftskostnad | 4 435 230 | 3 897 855 | 3 913 531 | 4 876 025 | 1 962 332 |
| Sum driftskostnader | 6 761 907 | 6 148 067 | 4 695 102 | 5 653 448 | 2 579 490 |
| Driftsresultat | −4 810 308 | −3 534 867 | −3 835 102 | −1 753 448 | −339 490 |
| Annen renteinntekt | 127 788 | 179 795 | 33 589 | - | - |
| Annen finansinntekt | 5 922 | - | - | 24 | - |
| Sum finansinntekter | 133 710 | 179 795 | 33 589 | 24 | - |
| Annen rentekostnad | 1 887 | - | 150 | 444 | 945 |
| Annen finanskostnad | 3 545 | 5 478 | 253 | 268 | - |
| Sum finanskostnader | 5 433 | 5 478 | 403 | 712 | 945 |
| Netto finans | 128 277 | 174 317 | 33 186 | −688 | −945 |
| Resultat før skatt | - | - | −3 801 916 | −1 754 136 | −340 435 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −3 801 916 | −1 754 136 | −340 435 |
| Resultat før skattekostnad | −4 682 031 | −3 360 550 | - | - | - |
| Årsresultat | −4 682 031 | −3 360 550 | −3 801 916 | −1 754 136 | −340 435 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −4 682 031 | −3 360 550 | −3 801 916 | −1 754 136 | −340 435 |
| Totalresultat | −4 682 031 | −3 360 550 | −3 801 916 | −1 754 136 | −340 435 |
| Udekket tap | −4 682 031 | −3 360 550 | −3 801 916 | −1 754 136 | −340 435 |
| Sum overføringer og disponeringer | −4 682 031 | −3 360 550 | −3 801 916 | −1 754 136 | −340 435 |
| Konsesjoner, patenter o.1. | 70 513 | 70 513 | 70 513 | 70 513 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 70 513 | 70 513 | 70 513 | 70 513 | 70 513 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | - | 2 197 | 13 997 | 25 797 |
| Sum varige driftsmidler | - | - | 2 197 | 13 997 | 25 797 |
| Sum anleggsmidler | 70 513 | 70 513 | 72 710 | 84 510 | 96 310 |
| Kundefordringer | 1 093 757 | 1 206 649 | 62 500 | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 80 350 | 640 941 | 257 123 | 78 647 | 175 390 |
| Sum fordringer | 1 174 107 | 1 847 590 | 319 623 | 78 647 | 175 390 |
| Bankinnskudd | 4 251 386 | 5 508 687 | 4 828 384 | 3 010 374 | 5 272 264 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 4 251 386 | 5 508 687 | 4 828 384 | - | 5 272 264 |
| Sum omløpsmidler | 5 425 492 | 7 356 277 | 5 148 007 | 3 089 021 | 5 447 655 |
| Sum eiendeler | 5 496 006 | 7 426 790 | 5 220 717 | 3 173 531 | 5 543 965 |
| Konsesjoner, patenter o.l. | - | - | - | - | 70 513 |
| Aksjekapital | 291 486 | 266 486 | 216 202 | 165 600 | 165 600 |
| Overkurs | 2 986 907 | 4 693 938 | 11 281 966 | 5 829 600 | 5 829 600 |
| Annen innskutt egenkapital | 1 144 149 | 1 144 149 | −15 570 | - | −15 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 4 422 542 | 6 104 573 | 11 482 598 | - | 5 979 630 |
| Udekket tap | - | - | 7 485 861 | 3 683 945 | 1 929 809 |
| Sum opptjent egenkapital | - | - | −7 485 861 | - | −1 929 809 |
| Sum egenkapital | 4 422 542 | 6 104 573 | 3 996 737 | 2 295 685 | 4 049 821 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 742 059 | 1 011 828 | 1 060 065 | 695 656 | 668 999 |
| Skyldig offentlige avgifter | 110 280 | 107 578 | 6 953 | 24 840 | 25 137 |
| Annen kortsiktig gjeld | 221 125 | 202 811 | 156 962 | 157 351 | 800 008 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 073 464 | 1 322 217 | 1 223 980 | 877 847 | 1 494 144 |
| Sum gjeld | 1 073 464 | 1 322 217 | 1 223 980 | 877 847 | 1 494 144 |
| Sum egenkapital og gjeld | 5 496 006 | 7 426 790 | 5 220 717 | 3 173 531 | 5 543 965 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 5,05▲ | 4,70 | 4,21 | 3,52 | 3,65 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,24▼ | 0,27 | 0,31 | 0,38 | 0,37 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −79,4 %▼ | −78,2 % | −90,6 % | −40,2 % | −6,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −246,5 %▼ | −179,1 % | −445,9 % | −45,0 % | −15,2 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −239,9 %▼ | −172,4 % | −442,1 % | −45,0 % | −15,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 80,5 %▲ | 79,0 % | 76,6 % | 72,3 % | 73,0 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 325 267
- Resultat per ansatt, kroner
- −801 718
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Inger Cecilie Jørstad | 1975 |
| Styrets leder | Fredrik Johannes Borch | 1974 |
| Styremedlem | Njål Trygve Borch | 1976 |
| Styremedlem | Knut Håkon Borch | 1980 |
| Styremedlem | Jostein Kalsheim | 1959 |
| Styremedlem | Johanne Christine Punte Kalsheim | 1988 |
| Styremedlem | Eric Lawrence Wiik | 1979 |
| Varamedlem | Tore Oddbjørn Andreassen | 1956 |
| Regnskapsfører | AIDER AS922 633 452 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Decimus AS26,1 %Harstad · 37 989 ordinære aksjer
- Gardar AS25,8 %Tromsdalen · 37 656 ordinære aksjer
- Bjørn-Gruppen AS20,7 %Tromsø · 30 189 ordinære aksjer
- RI-AN AS9,51 %Stavanger · 13 865 ordinære aksjer
- Robbert-Jan Sjoerd Lindeman4,95 %f. 1989 · Stavanger · 7 209 ordinære aksjer
- Glacialis AS3,92 %Tromsdalen · 5 719 ordinære aksjer
- Amarone Holding AS3,59 %Tromsdalen · 5 229 ordinære aksjer
- Dibbler AS2,08 %Tromsø · 3 038 ordinære aksjer
- Jørgen Reinnes1,54 %f. 1998 · Tromsdalen · 2 250 ordinære aksjer
- INGER CECILIE JØRSTAD0,71 %f. 1975 · Tromsdalen · 1 039 ordinære aksjer
- + 2 andre1,07 %
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.