- Org.nr.
- 918 813 845
- Adresse
- Triovingveien 7B, 1523 Moss
Driftsresultat516 46917,2 % margin
EBITDA541 569før av- og nedskrivninger
Årsresultat442 24614,8 % margin
Egenkapital266 62520,1 % av eiendelene
ALTURA SPORT AS er et aksjeselskap innen agenturhandel med tekstiler, klær, pelsskinn, skotøy og lærvarer, stiftet 2017.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 918 813 845
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 15.03.2017
- Registrert
- 03.04.2017
- Adresse
- Triovingveien 7B, 1523 Moss
- Kommune
- Moss
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- www.altura.no
Underenheter
1
- ALTURA SPORT AS918 884 068 · MOSS
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Agenturer, import, salg og markedsføringstjenester i sportsbransjen.
Tidligere navn
- VETUS FORLAG AS03.04.2017 til 14.07.2021
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 2 995 203 | 2 476 197 | 2 107 461 | - | - |
| Annen driftsinntekt | 35 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 2 995 238 | 2 476 197 | 2 120 381 | 968 607 | 495 031 |
| Varekostnad | 280 968 | 611 235 | 375 143 | 233 141 | 77 850 |
| Lønnskostnad | 1 369 021 | 1 218 029 | 1 095 789 | 236 022 | 2 758 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 25 100 | 8 000 | 6 600 | 39 648 | 9 912 |
| Annen driftskostnad | 803 679 | 624 939 | 722 358 | 649 487 | 287 333 |
| Sum driftskostnader | 2 478 769 | 2 462 202 | 2 199 890 | 1 158 297 | 377 852 |
| Driftsresultat | 516 469 | 13 994 | −79 510 | −189 690 | 117 179 |
| Annen renteinntekt | 34 | 1 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 34 | 1 | 1 | 23 753 | 18 |
| Annen rentekostnad | 4 810 | 338 | - | - | - |
| Annen finanskostnad | 218 | 374 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 5 028 | 713 | 7 241 | 21 652 | 3 691 |
| Netto finans | −4 994 | −712 | −7 240 | 2 101 | −3 673 |
| Resultat før skatt | 511 476 | 13 282 | −86 750 | −187 589 | 113 506 |
| Skattekostnad på resultat | 69 230 | - | 0 | −12 443 | 12 443 |
| Årsresultat | 442 246 | 13 282 | −86 750 | −175 146 | 101 063 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 442 246 | 13 282 | - | - | - |
| Totalresultat | 442 246 | 13 282 | - | - | - |
| Udekket tap | 205 620 | 13 282 | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 236 625 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 442 246 | 13 282 | - | - | - |
| Goodwill | 17 400 | 25 400 | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 17 400 | 25 400 | - | - | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 497 900 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 497 900 | - | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 515 300 | 25 400 | 33 400 | 346 924 | 386 572 |
| Kundefordringer | 180 345 | 106 871 | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 130 | 17 997 | - | - | - |
| Sum fordringer | 180 475 | 124 867 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 631 367 | 225 422 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 631 367 | 225 422 | - | - | - |
| Sum omløpsmidler | 811 842 | 350 289 | 346 150 | 245 761 | 138 505 |
| Sum eiendeler | 1 327 142 | 375 689 | 379 550 | 592 685 | 525 078 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Udekket tap | - | 205 620 | - | - | - |
| Annen egenkapital | 236 625 | - | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 236 625 | −205 620 | −218 903 | −132 153 | 42 993 |
| Sum egenkapital | 266 625 | −175 620 | −188 903 | −102 153 | 72 993 |
| Utsatt skatt | 35 028 | - | - | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 35 028 | - | - | - | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 379 439 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 379 439 | - | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 414 467 | - | 0 | 263 679 | 300 068 |
| Leverandørgjeld | 23 206 | 34 034 | - | - | - |
| Betalbar skatt | 34 202 | - | - | - | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 250 054 | 104 775 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 338 587 | 412 500 | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 646 050 | 551 310 | 568 453 | 431 160 | 152 016 |
| Sum gjeld | 1 060 516 | 551 310 | 568 453 | 694 839 | 452 084 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 327 142 | 375 689 | - | - | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,26▲ | 0,64 | 0,61 | 0,57 | 0,91 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 3,98▲ | −3,14 | −3,01 | −6,80 | 6,19 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 60,7 %▲ | 3,7 % | −16,4 % | −29,7 % | 22,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 17,2 %▲ | 0,6 % | −3,7 % | −19,6 % | 23,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 14,8 %▲ | 0,5 % | −4,1 % | −18,1 % | 20,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 20,1 %▲ | −46,7 % | −49,8 % | −17,2 % | 13,9 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
ALTURA SPORT AS17,2 %
3,0 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %102030
BLENDER AGENCY KIDS AS1,7 % 42,2 mill.6 ansatte 2025
RH Cinclus AS9,3 % 44,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
ALTURA SPORT AS17,2 % 3,0 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Blender Agency AS21,4 % 46,9 mill.19 ansatte 2025
0 %102030
De tre andre er de største selskapene i næringskode 46.160.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Tobias André Nilsen | 1994 |
| Regnskapsfører | FASTPRIS REGNSKAP AS993 486 124 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- TOBIAS ANDRÉ NILSEN100,0 %f. 1994 · Yven · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.