- Org.nr.
- 816 389 232
- Adresse
- Ytrevoll, Melevegen 142, 4137 Årdal I Ryfylke
- Hovedeier
- Aluhak Eiendom Holding AS, 100 %
Driftsresultat151 04926,5 % margin
Årsresultat117 97620,7 % margin
Egenkapital1 732 17759,8 % av eiendelene
Aluhak Eiendom Trondheim AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2015.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 816 389 232
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 06.09.2026
- Stiftet
- 19.10.2015
- Registrert
- 14.12.2015
- Adresse
- Ytrevoll, Melevegen 142, 4137 Årdal I Ryfylke
- Postadresse
- Plogfabrikkvegen 5
- Kommune
- Hjelmeland
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Hjelmeland (35)
- Aksjekapital
- 346 874
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Aluhak Eiendom Trondheim AS916 451 873 · HJELMELAND
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investering og drift av eiendommer, investering i aksjer og andre selskaper, konsulentvirksomhet samt annen virksomhet som faller naturlig under slike virksomheter.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | - | - | - | - | 480 000 |
| Sum driftsinntekter | 570 000 | 600 000 | 570 000 | 480 000 | 480 000 |
| Annen driftskostnad | - | - | - | 53 309 | 52 846 |
| Sum driftskostnader | 418 951 | 45 870 | 42 533 | 53 309 | 52 846 |
| Driftsresultat | 151 049 | 554 130 | 527 467 | 426 691 | 427 154 |
| Annen renteinntekt | - | - | - | - | 141 |
| Sum finansinntekter | 917 | 370 | 246 | 151 | 141 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | - | 55 475 |
| Sum finanskostnader | 771 | 31 757 | 40 761 | 50 062 | 55 475 |
| Netto finans | 146 | −31 387 | −40 515 | −49 911 | −55 334 |
| Resultat før skatt | 151 195 | 522 743 | 486 952 | 376 780 | 371 820 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | 82 891 | 81 800 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 290 020 |
| Årsresultat | 117 976 | 407 723 | 379 820 | 293 889 | 290 020 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 290 020 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 290 020 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | - | 290 020 |
| Tomter | - | - | - | - | 2 791 952 |
| Sum varige driftsmidler | - | - | - | - | 2 791 952 |
| Sum anleggsmidler | 2 791 952 | 2 791 952 | 2 791 952 | 2 791 952 | 2 791 952 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 58 711 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 58 711 |
| Sum omløpsmidler | 104 040 | 191 654 | 132 828 | 27 720 | 58 711 |
| Sum eiendeler | 2 895 992 | 2 983 606 | 2 924 780 | 2 819 672 | 2 850 663 |
| Aksjekapital | - | - | - | - | 346 874 |
| Sum innskutt egenkapital | 346 874 | 346 874 | 346 874 | 346 874 | 346 874 |
| Annen egenkapital | - | - | - | - | 614 895 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 385 303 | 1 384 327 | 1 132 604 | 908 783 | 614 895 |
| Sum egenkapital | 1 732 177 | 1 731 201 | 1 479 478 | 1 255 657 | 961 769 |
| Langsiktig konserngjeld | - | - | - | - | 1 785 475 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | - | - | 1 785 475 |
| Sum langsiktig gjeld | 1 006 682 | 956 682 | 1 155 363 | 1 460 000 | 1 785 475 |
| Leverandørgjeld | - | - | - | - | 2 942 |
| Betalbar skatt | - | - | - | - | 81 800 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 18 677 |
| Sum kortsiktig gjeld | 157 133 | 295 723 | 289 939 | 104 014 | 103 419 |
| Sum gjeld | 1 163 815 | 1 252 405 | 1 445 302 | 1 564 014 | 1 888 894 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | - | - | 2 850 663 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,66▲ | 0,65 | 0,46 | 0,27 | 0,57 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,67▼ | 0,72 | 0,98 | 1,25 | 1,96 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 5,2 %▼ | 18,8 % | 18,4 % | 15,1 % | 15,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 26,5 %▼ | 92,4 % | 92,5 % | 88,9 % | 89,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 20,7 %▼ | 68,0 % | 66,6 % | 61,2 % | 60,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 59,8 %▲ | 58,0 % | 50,6 % | 44,5 % | 33,7 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Aluhak Eiendom Trondheim AS26,5 %
0,6 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Aluhak Eiendom Trondheim AS26,5 % 0,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Sten Kåre Bergman | 1959 |
| Styrets leder | Sten Kåre Bergman | 1959 |
| Regnskapsfører | AIDER AS922 633 452 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Aluhak Eiendom Holding AS100,0 %Årdal I Ryfylke · 346 874 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Aluhak Eiendom Holding AS
- ALUHAK EIENDOM ÅRDAL AS100,0 %
- Aluhak Eiendom Trondheim AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.