- Org.nr.
- 995 742 470
- Adresse
- c/o Mali Hauen, 2560 Alvdal
- Bransje
- Grunnarbeid
Driftsresultat93 7143,6 % margin
EBITDA426 847før av- og nedskrivninger
Årsresultat−26 515−1,0 % margin
Egenkapital84 4981,7 % av eiendelene
Alvdal Maskin AS er et aksjeselskap innen grunnarbeid, stiftet 2010.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 995 742 470
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 10.10.2026
- Stiftet
- 25.05.2010
- Registrert
- 15.07.2010
- Adresse
- c/o Mali Hauen, 2560 Alvdal
- Kommune
- Alvdal
- Næring
- 43.120 GrunnarbeidGrunnarbeid i Alvdal (14)
- Aksjekapital
- 209 000
- Ansatte
- 1 til 4
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Alvdal Maskin AS995 747 952 · ALVDAL5 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Kjøp, vedlikehold og utleie av driftsmidler i landbruket. Primært til eierne av selskapet, men selskapet vil også drive med noe leiekjøring.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 2 569 963 | 2 416 982 | 2 404 744 | 2 347 449 | 1 353 395 |
| Annen driftsinntekt | 37 900 | 210 511 | 115 085 | 2 614 | 93 363 |
| Sum driftsinntekter | 2 607 863 | 2 627 494 | 2 519 829 | 2 350 063 | 1 446 758 |
| Varekostnad | 332 547 | 472 432 | 668 097 | 546 912 | 409 852 |
| Lønnskostnad | 1 048 297 | 912 607 | 844 529 | 673 485 | 375 208 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 249 177 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 333 133 | 336 826 | 338 552 | 255 603 | - |
| Annen driftskostnad | 800 172 | 969 079 | 651 892 | 541 873 | 415 505 |
| Sum driftskostnader | 2 514 150 | 2 690 944 | 2 503 069 | 2 017 873 | 1 449 742 |
| Driftsresultat | 93 714 | −63 450 | 16 760 | 332 190 | −2 984 |
| Annen renteinntekt | 28 | 152 | 952 | 1 077 | 1 149 |
| Annen finansinntekt | 6 169 | 4 424 | 2 373 | 1 496 | 2 236 |
| Sum finansinntekter | 6 197 | 4 576 | 3 325 | 2 573 | 3 385 |
| Annen rentekostnad | 126 426 | 170 883 | 157 776 | 85 564 | 71 116 |
| Sum finanskostnader | 126 426 | 170 883 | 157 776 | 85 564 | 71 116 |
| Netto finans | −120 229 | −166 307 | −154 450 | −82 991 | −67 731 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | −70 714 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | −15 557 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −55 157 |
| Resultat før skattekostnad | −26 515 | −229 758 | −137 690 | 249 199 | - |
| Skattekostnad | 0 | −27 851 | −30 291 | 54 823 | - |
| Årsresultat | −26 515 | −201 907 | −107 399 | 194 376 | −55 157 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | −55 157 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | −55 157 |
| Udekket tap | −26 515 | −97 987 | - | - | - |
| Annen egenkapital | 0 | −103 920 | −107 399 | 194 376 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | −107 399 | 194 376 | −55 157 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Maskiner og anlegg | 3 386 506 | 2 127 756 | 2 809 760 | 2 028 312 | 2 144 875 |
| Sum varige driftsmidler | 3 386 506 | 2 127 756 | 2 809 760 | 2 028 312 | 2 144 875 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 250 | 250 | 250 | 250 | 250 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 40 793 |
| Andre langsiktige fordringer | 7 033 | 15 473 | 23 913 | 32 353 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 7 283 | 15 723 | 24 163 | 32 603 | 41 043 |
| Sum anleggsmidler | 3 393 789 | 2 143 479 | 2 833 923 | 2 060 915 | 2 185 919 |
| Varer | 107 870 | 106 110 | 111 300 | 164 640 | 66 030 |
| Sum varer | - | - | 111 300 | 164 640 | 66 030 |
| Kundefordringer | 1 176 803 | 35 978 | 11 147 | 104 547 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 306 394 | 113 862 | 111 964 | 9 958 | - |
| Sum fordringer | 1 483 198 | 149 840 | 123 111 | 114 505 | 8 965 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 11 294 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 112 968 | 374 130 | 17 028 | 173 372 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 112 968 | 374 130 | 17 028 | 173 372 | 11 294 |
| Sum omløpsmidler | 1 704 036 | 630 080 | 251 439 | 452 516 | 86 289 |
| Sum eiendeler | 5 097 825 | 2 773 560 | 3 085 362 | 2 513 431 | 2 272 207 |
| Aksjekapital | 209 000 | 209 000 | 157 000 | 157 000 | - |
| Ikke registrert kapitalforhøyelse | 0 | 0 | 52 000 | 0 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 209 000 | - | 209 000 | - | 157 000 |
| Annen egenkapital | 0 | 0 | 103 920 | 211 319 | 16 943 |
| Udekket tap | 124 502 | 97 987 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | −124 502 | −97 987 | 103 920 | - | 16 943 |
| Sum egenkapital | 84 498 | 111 013 | 312 920 | 368 319 | 173 943 |
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 27 851 | 58 142 | 3 319 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 27 851 | 58 142 | 3 319 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 1 219 278 | 1 898 516 | 2 040 372 | 1 378 815 | 1 336 710 |
| Ansvarlig lånekapital | 507 216 | 107 216 | 107 216 | 107 216 | 200 000 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 1 726 494 | 2 005 732 | 2 147 588 | 1 486 031 | 1 536 710 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 2 175 439 | 1 544 173 | 1 540 029 |
| Leverandørgjeld | 2 859 823 | 519 136 | 226 354 | - | 228 348 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 31 910 |
| Skyldige offentlige avgifter | 25 716 | 28 611 | 27 047 | 45 162 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 401 294 | - | 107 176 | - | 297 977 |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 286 833 | 656 814 | 597 004 | 600 939 | 558 236 |
| Sum gjeld | 5 013 327 | 2 662 547 | 2 772 443 | 2 145 112 | 2 098 264 |
| Sum egenkapital og gjeld | 5 097 825 | 2 773 560 | 3 085 362 | 2 513 431 | 2 272 207 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 157 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,52▼ | 0,96 | 0,42 | 0,75 | 0,15 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 59,33▲ | 23,98 | 8,86 | 5,82 | 12,06 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 2,5 %▲ | −2,0 % | 0,7 % | 14,0 % | 0,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 3,6 %▲ | −2,4 % | 0,7 % | 14,1 % | −0,2 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −1,0 %▲ | −7,7 % | −4,3 % | 8,3 % | −3,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 1,7 %▼ | 4,0 % | 10,1 % | 14,7 % | 7,7 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Alvdal Maskin AS3,6 %
2,6 mill. 1 til 4 ansatte 2025
0 %2468
AF HÆHRE & CONTUR ANS2,9 % 2 347,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Alvdal Maskin AS3,6 % 2,6 mill.1 til 4 ansatte 2025
VASSBAKK & STOL AS6,4 % 3 162,2 mill.813 ansatte 2025
ANLEGG ØST ENTREPRENØR AS7,7 % 2 004,4 mill.384 ansatte 2025
0 %2468
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.120.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Ole Syver Dalen Sandbakken | 1986 |
| Styremedlem | Anne Thea Lohne Tronsmoen | 1981 |
| Styremedlem | Mali Hauen | 1969 |
| Regnskapsfører | ØKORÅD ØSTERDALEN SA937 513 062 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- MALI HAUEN25,4 %f. 1969 · Alvdal · 53 ordinære aksjer
- ANNE THEA LOHNE TRONSMOEN24,9 %f. 1981 · Alvdal · 52 ordinære aksjer
- OLE SYVER DALEN SANDBAKKEN24,9 %f. 1986 · Tynset · 52 ordinære aksjer
- OLA SANDEGGEN24,4 %f. 1990 · Alvdal · 51 ordinære aksjer
- PER GUNNAR THORESEN0,48 %f. 1955 · Alvdal · 1 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.