- Org.nr.
- 829 731 452
- Adresse
- Brugata 3A, 2380 Brumunddal
- Hovedeier
- RAFOS HOLDING AS, 100 %
Driftsresultat−532 897
Årsresultat−1 080 964
Egenkapital133 2663,2 % av eiendelene
AMBER UTVIKLING AS er et aksjeselskap innen utvikling og salg av byggeprosjekter, stiftet 2022.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 829 731 452
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 11.10.2026
- Stiftet
- 04.08.2022
- Registrert
- 31.08.2022
- Adresse
- Brugata 3A, 2380 Brumunddal
- Kommune
- Ringsaker
- Næring
- 68.120 Utvikling og salg av byggeprosjekterUtvikling og salg av byggeprosjekter i Ringsaker (81)
- Aksjekapital
- 2 960 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investering i andre selskaper, kjøp, salg, utvikling av eiendom, samt hva dermed står i sammenheng.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | - | - | - | 24 545 |
| Sum driftskostnader | 624 210 | 143 691 | 156 164 | 24 545 |
| Driftsresultat | −532 897 | −36 100 | −156 164 | −24 545 |
| Annen renteinntekt | - | - | - | 7 |
| Sum finansinntekter | 1 118 | 1 249 | 44 | 7 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | 85 443 |
| Sum finanskostnader | 549 185 | 802 387 | 630 674 | 85 443 |
| Netto finans | −548 067 | −801 138 | −630 630 | −85 436 |
| Resultat før skatt | −1 080 964 | −837 238 | −786 793 | −109 981 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −109 981 |
| Årsresultat | −1 080 964 | −837 238 | −786 793 | −109 981 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | −109 981 |
| Totalresultat | - | - | - | −109 981 |
| Udekket tap | - | - | - | −109 981 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | −109 981 |
| Sum driftsinntekter | 91 313 | 107 591 | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | - | 0 | 0 | 0 |
| Sum varer | - | - | - | 8 205 662 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | 50 801 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | 50 801 |
| Sum omløpsmidler | 4 181 978 | 9 370 347 | 8 985 237 | 8 256 463 |
| Sum eiendeler | 4 181 978 | 9 370 347 | 8 985 237 | 8 256 463 |
| Aksjekapital | - | - | - | 60 000 |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | - | −11 758 |
| Sum innskutt egenkapital | 2 948 243 | 48 243 | 48 243 | 48 243 |
| Udekket tap | - | - | - | 109 981 |
| Sum opptjent egenkapital | −2 814 976 | −1 734 012 | −896 774 | −109 981 |
| Sum egenkapital | 133 266 | −1 685 770 | −848 532 | −61 738 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | - | 7 669 190 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | - | 7 669 190 |
| Sum langsiktig gjeld | 3 900 000 | 8 041 249 | 7 883 759 | 7 669 190 |
| Leverandørgjeld | - | - | - | 9 011 |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | - | 640 000 |
| Sum kortsiktig gjeld | 148 712 | 3 014 868 | 1 950 010 | 649 011 |
| Sum gjeld | 4 048 712 | 11 056 117 | 9 833 769 | 8 318 201 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | - | 8 256 463 |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 28,12▲ | 3,11 | 4,61 | 12,72 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 30,38▲ | −6,56 | −11,59 | −134,73 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −7,8 %▼ | −0,4 % | −1,8 % | −0,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −583,6 %▼ | −33,6 % | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −1 183,8 %▼ | −778,2 % | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 3,2 %▲ | −18,0 % | −9,4 % | −0,7 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Maciej Jakub Kmiec | 1984 |
| Styrets leder | Leif Atle Viken | 1966 |
| Styremedlem | Maciej Jakub Kmiec | 1984 |
| Regnskapsfører | ADVICE INNLANDET AS999 039 715 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- RAFOS HOLDING AS100,0 %Brumunddal · 29 600 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- RAFOS HOLDING AS
- RAFOS ENTREPRENØR AS100,0 %
- AMBER INVEST AS100,0 %
- IN STORAGE AS100,0 %
- AMBER HOLDING AS100,0 %
- IN EIENDOM AS100,0 %
- IN BOLIG AS99,0 %
- AMBER UTVIKLING AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.