- Org.nr.
- 918 808 337
- Adresse
- Landskaugveien 28, 1914 Ytre Enebakk
- Hovedeier
- ENGER HOLDING AS, 100 %
Driftsresultat−5 611−0,3 % margin
EBITDA404 490før av- og nedskrivninger
Årsresultat−551 744−31,4 % margin
Egenkapital1 266 83311,2 % av eiendelene
Andersrudveien Eiendom AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2017.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 918 808 337
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 27.09.2026
- Stiftet
- 20.03.2017
- Registrert
- 01.04.2017
- Adresse
- Landskaugveien 28, 1914 Ytre Enebakk
- Postadresse
- c/o Elsa Enger Transport, Landskaugveien 28
- Kommune
- Enebakk
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Enebakk (87)
- Aksjekapital
- 300 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Andersrudveien Eiendom AS918 879 625 · ENEBAKK
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Å eie, drive og utvikle fast eiendom med dertil hørende virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 1 635 613 | 1 359 801 | - | - | 1 602 736 |
| Andre inntekter eiendom | 123 821 | 208 839 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 1 759 434 | 1 568 640 | 1 716 770 | 1 741 186 | 1 602 736 |
| Varekostnad | - | - | - | - | 78 083 |
| Kostnader viderebelastet | 123 821 | 208 838 | - | - | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler | 410 101 | 412 523 | 407 249 | 382 001 | 363 688 |
| Annen driftskostnad | 1 231 123 | 891 033 | 537 137 | 801 741 | 1 225 302 |
| Sum driftskostnader | 1 765 045 | 1 512 395 | 1 245 740 | 1 512 653 | 1 667 073 |
| Driftsresultat | −5 611 | 56 245 | 471 030 | 228 532 | −64 338 |
| Annen renteinntekt | 106 | 159 | - | - | 276 |
| Sum finansinntekter | 106 | 159 | 229 | 161 | 276 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | - | - | - | - | 40 359 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern L, | 28 375 | 160 779 | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 673 485 | 706 849 | - | - | 414 906 |
| Sum finanskostnader | 701 860 | 867 629 | 850 141 | 601 555 | 455 265 |
| Netto finans | −701 754 | −867 469 | −849 912 | −601 394 | −454 989 |
| Resultat før skatt | - | - | −378 882 | −372 862 | −519 327 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | −149 652 | −82 030 | −114 252 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −405 075 |
| Resultat før skattekostnad | −707 365 | −811 224 | - | - | - |
| Skattekostnad | −155 621 | 395 739 | - | - | - |
| Årsresultat | −551 744 | −1 206 964 | −229 229 | −290 832 | −405 075 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | −405 075 |
| Konsernbidrag | 1 910 972 | 2 818 877 | - | - | - |
| Udekket tap | 386 825 | 1 611 913 | - | - | −405 075 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | - | −405 075 |
| Annen egenkapital | 972 403 | 0 | - | - | - |
| Utsatt skattefordel | 0 | 254 946 | - | - | 455 092 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 254 946 | - | - | 455 092 |
| Bygning | 8 618 991 | 8 972 856 | - | - | 9 963 358 |
| Sum varige driftsmidler | 8 618 991 | 8 972 856 | - | - | 9 963 358 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 8 618 991 | 9 227 802 | 10 036 064 | 10 223 337 | 10 418 450 |
| Kundefordringer | 112 222 | 71 384 | - | - | 55 473 |
| Andre kortsiktige fordringer | 69 454 | 88 674 | - | - | 48 836 |
| Konsernfordringer | 2 449 965 | 2 818 877 | - | - | - |
| Sum fordringer | 2 631 641 | 2 978 935 | - | - | 104 309 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | - | - | - |
| Bankinnskudd | 45 559 | 156 495 | - | - | 301 432 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 45 559 | 156 495 | - | - | 301 432 |
| Sum omløpsmidler | 2 677 200 | 3 135 431 | 195 061 | 433 443 | 405 741 |
| Sum eiendeler | 11 296 191 | 12 363 232 | 10 231 125 | 10 656 780 | 10 824 192 |
| Aksjekapital | 300 000 | 300 000 | - | - | 300 000 |
| Annen innskutt egenkapital | −5 570 | −5 570 | - | - | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 294 430 | 294 430 | 294 430 | 294 430 | 294 430 |
| Udekket tap | - | - | - | - | 1 606 627 |
| Annen egenkapital | 972 403 | 0 | - | - | - |
| Udekket tap l, | 0 | 386 825 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 972 403 | −386 825 | −1 998 739 | −1 769 509 | −1 606 627 |
| Sum egenkapital | 1 266 833 | −92 395 | −1 704 309 | −1 475 079 | −1 312 197 |
| Utsatt skatt | 128 426 | 0 | - | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 128 426 | 0 | - | - | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 9 042 982 | 9 388 982 | - | - | 10 375 556 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 9 042 982 | 9 388 982 | - | - | 10 375 556 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 9 703 266 | 10 009 084 | 10 375 556 |
| Leverandørgjeld | 34 428 | 322 405 | - | - | 159 970 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 29 095 |
| Skyldige offentlige avgifter | 49 783 | 0 | - | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 773 738 | 2 744 240 | - | - | 1 457 664 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | - | 114 104 |
| Sum kortsiktig gjeld | 857 950 | 3 066 645 | 2 232 168 | 2 122 776 | 1 760 833 |
| Sum gjeld | 10 029 358 | 12 455 628 | 11 935 434 | 12 131 860 | 12 136 389 |
| Sum egenkapital og gjeld | 11 296 191 | 12 363 232 | - | - | 10 824 192 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3,12▲ | 1,02 | 0,09 | 0,20 | 0,23 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 7,92▲ | −134,81 | −7,00 | −8,22 | −9,25 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −0,0 %▼ | 0,5 % | 4,5 % | 2,1 % | −0,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −0,3 %▼ | 3,6 % | 27,4 % | 13,1 % | −4,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −31,4 %▲ | −76,9 % | −13,4 % | −16,7 % | −25,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 11,2 %▲ | −0,7 % | −16,7 % | −13,8 % | −12,1 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Andersrudveien Eiendom AS−0,3 %
1,8 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
Andersrudveien Eiendom AS−0,3 % 1,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Roger Enger | 1969 |
| Styrets leder | Knut Enger | 1948 |
| Styremedlem | Roger Enger | 1969 |
| Styremedlem | Tom André Enger | 1973 |
| Regnskapsfører | VIEW GROUP AS987 260 335 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ENGER HOLDING AS100,0 %Ytre Enebakk · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- ENGER HOLDING AS
- N6 INVEST AS100,0 %
- ENGER EIENDOMSINVEST AS100,0 %
- Gaupeveien Eiendom AS100,0 %
- ENGER TRANSPORT ÅLESUND AS100,0 %
- ENGER TRANSPORT AS100,0 %
- Andersrudveien Eiendom AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.