- Org.nr.
- 989 246 011
- Telefon
- 61 28 35 10
- Adresse
- Losnabakkan 50, 2634 Fåvang
Driftsresultat50 03110,3 % margin
EBITDA184 716før av- og nedskrivninger
Årsresultat19 360 391
Egenkapital26 780 15774,7 % av eiendelene
ANDRÈ STENUMGÅRD HOLDING AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2005.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 989 246 011
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 28.12.2005
- Registrert
- 15.02.2006
- Adresse
- Losnabakkan 50, 2634 Fåvang
- Telefon
- 61 28 35 10
- Kommune
- Ringebu
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Ringebu (93)
- Aksjekapital
- 170 600
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- ANDRÈ STENUMGÅRD HOLDING AS821 938 902 · RINGEBU
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Inneha eierandeler i andre selskaper og virksomheter, og det som har naturlig tilknytning til dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 485 525 | 396 816 | 457 094 | 429 602 | 403 743 |
| Sum driftsinntekter | 485 525 | 396 816 | 457 094 | 429 602 | 403 743 |
| Avskrivning | 134 685 | 152 284 | 189 544 | 149 330 | 167 711 |
| Annen driftskostnad | 300 809 | 543 228 | 346 564 | 300 185 | 455 774 |
| Sum driftskostnader | 435 494 | 695 512 | 536 108 | 449 515 | 623 485 |
| Driftsresultat | 50 031 | −298 696 | −79 014 | −19 913 | −219 742 |
| Inntekt på andre investeringer | - | - | - | - | 3 811 |
| Annen finansinntekt | 20 351 316 | 12 587 633 | 5 952 516 | 256 335 | 10 433 095 |
| Verdiendr. finansielle instrumenter, virkelig verdi | −386 336 | −3 168 180 | 834 805 | 493 951 | - |
| Sum finansinntekter | - | - | 6 787 321 | 750 286 | 10 436 906 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 109 092 | 102 434 | 57 570 | - | - |
| Annen finanskostnad | 419 884 | 463 559 | 420 467 | 219 184 | 1 491 798 |
| Sum finanskostnader | - | - | 478 037 | 219 184 | 1 491 798 |
| Netto finans | 19 436 004 | 8 853 460 | 6 309 284 | 531 102 | 8 945 108 |
| Resultat før skatt | - | - | 6 230 270 | 511 189 | 8 725 366 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | 663 758 | 397 245 | −39 159 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 5 566 512 | 113 944 | 8 764 525 |
| Årsresultat | 19 360 391 | 8 406 776 | 5 566 512 | 113 944 | 8 764 525 |
| Utbytte | - | - | - | - | 6 000 000 |
| Ordinært utbytte | - | - | - | - | 10 000 000 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | - | −7 235 475 |
| Tilleggsutbytte | 14 000 000 | 11 500 000 | 6 500 000 | 1 300 000 | - |
| Overføringer annen egenkapital | 5 360 391 | −3 093 224 | −933 488 | −1 186 056 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 19 360 391 | 8 406 776 | 5 566 512 | 113 944 | 8 764 525 |
| Utsatt skattefordel | 147 741 | 203 250 | - | 109 104 | 506 349 |
| Sum immaterielle eiendeler | 147 741 | 203 250 | - | 109 104 | 506 349 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | - | - | - | - | 13 535 830 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 13 535 830 | 13 535 830 | 13 535 830 | 13 535 830 | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner ol | 61 850 | 196 535 | 348 819 | 538 363 | 687 693 |
| Sum varige driftsmidler | 13 597 680 | 13 732 365 | 13 884 649 | 14 074 193 | 14 223 523 |
| Investering i datterselskap | 30 000 | 30 000 | - | - | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 5 132 491 | 5 132 491 | 5 132 491 | 3 614 158 | 3 614 158 |
| Lån til tilknyttet selskap og felles kontrollert virksomhet | - | 300 000 | 800 000 | 800 000 | 800 000 |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | - | - | 4 744 867 |
| Andre fordringer | 6 919 892 | 6 669 892 | 5 637 946 | 5 439 270 | 7 406 421 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 12 082 383 | 12 132 383 | 11 570 437 | 9 853 428 | 9 159 025 |
| Sum anleggsmidler | 25 827 804 | 26 067 998 | 25 455 086 | 24 036 725 | 23 888 897 |
| Kundefordringer | 14 268 | 41 149 | - | - | - |
| Sum fordringer | 1 339 268 | 41 149 | - | - | 7 406 421 |
| Markedsbaserte aksjer | 3 172 088 | 2 450 880 | 8 326 025 | 8 807 461 | 6 426 072 |
| Sum investeringer | 3 172 088 | 2 450 880 | 8 326 025 | 8 807 461 | 6 426 072 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 5 488 076 | 2 696 433 | 211 005 | 377 258 | 3 138 834 |
| Sum omløpsmidler | 9 999 432 | 5 188 462 | 8 537 030 | 9 184 719 | 16 971 327 |
| Sum eiendeler | 35 827 236 | 31 256 460 | 33 992 116 | 33 221 444 | 40 860 224 |
| Aksjekapital | 170 600 | 170 600 | 170 600 | 170 600 | 170 600 |
| Overkurs | 10 000 | 10 000 | 10 000 | 10 000 | 10 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 180 600 | 180 600 | 180 600 | 180 600 | 180 600 |
| Annen egenkapital | 26 599 557 | 21 239 166 | 24 332 389 | 25 265 877 | 26 451 933 |
| Sum opptjent egenkapital | 26 599 557 | 21 239 166 | 24 332 389 | 25 265 877 | 26 451 933 |
| Sum egenkapital | 26 780 157 | 21 419 766 | 24 512 989 | 25 446 477 | 26 632 533 |
| Utsatt skatt | - | - | 163 108 | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | 163 108 | - | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 6 375 000 | 6 800 000 | 7 225 000 | 7 650 000 | 8 075 000 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 2 587 429 | 2 478 337 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 8 962 429 | 9 278 337 | 7 225 000 | 7 650 000 | 8 075 000 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 7 388 108 | 7 650 000 | 8 075 000 |
| Sertifikatlån | - | - | 1 575 903 | - | - |
| Leverandørgjeld | 14 516 | 44 012 | 21 070 | 24 967 | 55 190 |
| Betalbar skatt | 70 134 | 514 345 | 391 546 | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | 102 500 | 100 000 | 6 097 501 |
| Sum kortsiktig gjeld | 84 650 | 558 357 | 2 091 019 | 124 967 | 6 152 691 |
| Sum gjeld | 9 047 079 | 9 836 694 | 9 479 127 | 7 774 967 | 14 227 691 |
| Sum egenkapital og gjeld | 35 827 236 | 31 256 460 | 33 992 116 | 33 221 444 | 40 860 224 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 118,13▲ | 2,32 | 4,08 | 73,50 | 2,76 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,34▼ | 0,46 | 0,39 | 0,31 | 0,53 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 0,1 %▼ | 28,0 % | 20,0 % | 2,0 % | 25,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 10,3 %▲ | −75,3 % | −17,3 % | −4,6 % | −54,4 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 3 987,5 %▲ | 2 118,6 % | 1 217,8 % | 26,5 % | 2 170,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 74,7 %▲ | 68,5 % | 72,1 % | 76,6 % | 65,2 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
ANDRÈ STENUMGÅRD HOLDING AS10,3 %
0,5 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
ANDRÈ STENUMGÅRD HOLDING AS10,3 % 0,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | André Stenumgård | 1979 |
| Styrets leder | André Stenumgård | 1979 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ANDRÉ STENUMGÅRD100,0 %f. 1979 · Fåvang · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Goppollen Kennel AS100,0 %833 905 082 · 100 ordinære aksjer
- Fåvang Ysteri AS33,3 %866 163 782 · 1 000 ordinære aksjer
- Fåvang Futurum AS33,3 %928 132 773 · 340 ordinære aksjer
- Fåvang Utvikling AS33,3 %919 347 171 · 35 ordinære aksjer
- Fåvang Eiendom AS33,3 %997 951 360 · 10 ordinære aksjer
- 891 373 392 · 129 ordinære aksjer
- Stenumgård Eiendom AS33,0 %932 432 161 · 66 C-aksjer
- 921 733 852 · 300 ordinære aksjer
- Skarpsno Stenumgård AS25,0 %918 808 426 · 250 ordinære aksjer
- PROSAFE SE0,09 %823 139 772 · 315 000 ordinære aksjer
Vis alle 11 · 1 til
- Hexagon Composites ASA0,05 %938 992 185 · 130 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.