- Org.nr.
- 997 031 830
- Adresse
- Folldalslia 1L, 5239 Rådal
- Bransje
- Frisering og barbering
Driftsresultat246 0469,7 % margin
EBITDA254 254før av- og nedskrivninger
Årsresultat190 8407,5 % margin
Egenkapital150 15023,9 % av eiendelene
Anettes Salong AS er et aksjeselskap innen frisering og barbering, stiftet 2011.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 997 031 830
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 11.10.2026
- Stiftet
- 10.05.2011
- Registrert
- 15.06.2011
- Adresse
- Folldalslia 1L, 5239 Rådal
- Kommune
- Bergen
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- 1 til 4
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- ANETTES SALONG ANETTE NYBØ973 250 124 · BERGEN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Frisørvirksomhet, samt alt som står i naturlig forbindelse med slik virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 2 526 054 | 2 601 606 | - | - | - |
| Annen driftsinntekt | 7 426 | −12 884 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 2 533 480 | 2 588 722 | 3 241 672 | 3 528 423 | 3 509 565 |
| Varekostnad | 303 149 | 533 244 | 411 032 | 453 210 | - |
| Lønnskostnad | 1 384 790 | 1 439 002 | 2 214 977 | 2 395 026 | - |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 8 208 | 8 208 | 16 416 | 8 210 | - |
| Annen driftskostnad | 591 287 | 473 095 | 574 593 | 574 236 | - |
| Sum driftskostnader | 2 287 434 | 2 453 548 | 3 217 018 | 3 430 682 | 3 405 547 |
| Driftsresultat | 246 046 | 135 174 | 24 654 | 97 740 | 104 018 |
| Annen renteinntekt | 231 | 781 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 231 | 781 | 720 | 262 | - |
| Annen rentekostnad | 543 | −72 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 543 | −72 | 61 | 868 | 320 |
| Netto finans | −312 | 853 | 659 | −606 | −320 |
| Resultat før skatt | 245 734 | 136 026 | 25 313 | 97 135 | 103 698 |
| Skattekostnad på resultat | 54 894 | 30 066 | 8 525 | 21 843 | - |
| Årsresultat | 190 840 | 105 960 | 16 788 | 75 292 | 81 390 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 190 840 | 105 960 | - | - | - |
| Totalresultat | 190 840 | 105 960 | - | - | - |
| Ordinært utbytte | 170 000 | 100 000 | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 20 840 | 5 960 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 190 840 | 105 960 | - | - | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 138 235 | 146 443 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 138 235 | 146 443 | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 138 235 | 146 443 | 188 719 | 171 067 | 179 277 |
| Sum varer | 103 192 | 78 707 | - | - | - |
| Kundefordringer | 9 415 | 11 147 | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 6 024 | 6 520 | - | - | - |
| Sum fordringer | 15 440 | 17 667 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 370 374 | 315 628 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 370 374 | 315 628 | - | - | - |
| Sum omløpsmidler | 489 006 | 412 002 | 552 053 | 672 668 | 688 017 |
| Sum eiendeler | 627 241 | 558 445 | 740 772 | 843 735 | 867 294 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | - | - | - |
| Overkurs | 9 680 | 9 680 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 109 680 | 109 680 | 109 680 | 109 680 | 109 680 |
| Annen egenkapital | 40 470 | 19 630 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 40 470 | 19 630 | 13 670 | 46 882 | 51 590 |
| Sum egenkapital | 150 150 | 129 310 | 123 350 | 156 562 | 161 270 |
| Utsatt skatt | 12 188 | 9 702 | - | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 12 188 | 9 702 | - | - | - |
| Langsiktig konserngjeld | −55 112 | −39 677 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | −55 112 | −39 677 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | −42 924 | −29 975 | 28 800 | 5 703 | 0 |
| Leverandørgjeld | 37 935 | 19 838 | - | - | - |
| Betalbar skatt | 52 408 | 28 841 | - | - | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 116 317 | 146 437 | - | - | - |
| Utbytte | 170 000 | 100 000 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 143 355 | 163 993 | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 520 015 | 459 110 | 588 623 | 681 470 | 706 024 |
| Sum gjeld | 477 091 | 429 135 | 617 423 | 687 173 | 706 024 |
| Sum egenkapital og gjeld | 627 241 | 558 445 | - | - | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,94▲ | 0,90 | 0,94 | 0,99 | 0,97 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 3,18▼ | 3,32 | 5,01 | 4,39 | 4,38 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 41,5 %▲ | 20,9 % | 3,2 % | 11,5 % | 12,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 9,7 %▲ | 5,2 % | 0,8 % | 2,8 % | 3,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 7,5 %▲ | 4,1 % | 0,5 % | 2,1 % | 2,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 23,9 %▲ | 23,2 % | 16,7 % | 18,6 % | 18,6 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Anettes Salong AS9,7 %
2,5 mill. 1 til 4 ansatte 2025
0,0 %2,55,07,510,0
NIKITA GRUPPEN NORGE AS3,0 % 459,1 mill.654 ansatte 2025
Cutters AS5,2 % 342,3 mill.370 ansatte 2025
TANGO DRIFT AS9,2 % 177,3 mill.232 ansatte 2025
Anettes Salong AS9,7 % 2,5 mill.1 til 4 ansatte 2025
0,0 %2,55,07,510,0
De tre andre er de største selskapene i næringskode 96.210.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Anette Nybø | 1970 |
| Styrets leder | Anette Nybø | 1970 |
| Regnskapsfører | ENORA AS935 701 430 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ANETTE NYBØ100,0 %f. 1970 · Fana · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.