- Org.nr.
- 928 276 473
- Adresse
- c/o Andreas Farbu, Vinnahaugveien 11, 7120 Leksvik
- Bransje
- Uoppgitt
Driftsresultat−96 740ikke oppgitt
Årsresultat1 264 144ikke oppgitt
Egenkapital31 902 08795,5 % av eiendelene
ANFA AS er et aksjeselskap innen uoppgitt, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 928 276 473
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 16.09.2026
- Stiftet
- 27.09.2021
- Registrert
- 04.12.2021
- Adresse
- c/o Andreas Farbu, Vinnahaugveien 11, 7120 Leksvik
- Kommune
- Indre Fosen
- Næring
- 00.000 UoppgittUoppgitt i Indre Fosen (63)
- Aksjekapital
- 96 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investere i aksjer og andeler i andre selskap og annet som står i den forbindelse.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | - | 0 |
| Lønnskostnad | 5 000 | - | - | 0 | - |
| Annen driftskostnad | 91 740 | - | - | 57 779 | 28 289 |
| Sum driftskostnader | 96 740 | 72 933 | 95 547 | 57 779 | 28 289 |
| Driftsresultat | −96 740 | −72 933 | −95 547 | −57 779 | −28 289 |
| Annen renteinntekt | 37 217 | - | - | 35 618 | - |
| Annen finansinntekt | 751 030 | - | - | - | 6 400 000 |
| Verdiøkning av finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | 573 274 | - | - | 0 | - |
| Sum finansinntekter | 1 361 521 | 1 096 480 | 1 320 135 | 35 618 | 6 400 000 |
| Annen rentekostnad | 297 | - | - | 78 | - |
| Annen finanskostnad | 341 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 638 | 14 548 146 | 2 194 | 78 | - |
| Netto finans | 1 360 884 | −13 451 666 | 1 317 941 | 35 540 | 6 400 000 |
| Resultat før skatt | - | −13 524 599 | 1 222 394 | - | 6 371 711 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 33 376 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 6 338 335 |
| Resultat før skattekostnad | 1 264 143 | - | - | −22 239 | - |
| Skattekostnad | −1 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 1 264 144 | −13 539 008 | 1 222 394 | −22 239 | 6 338 335 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 6 338 335 |
| Tilleggsutbytte | 1 750 000 | - | - | 0 | - |
| Ekstraordinært utbytte | - | - | - | 1 000 000 | 1 000 000 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 5 338 335 |
| Annen egenkapital | −485 856 | - | - | −1 022 239 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | −22 239 | 6 338 335 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | 0 | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 27 051 232 | - | - | 41 598 692 | 21 496 771 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 27 051 232 | - | - | 41 598 692 | 21 496 771 |
| Sum anleggsmidler | 27 051 232 | 27 051 232 | 41 598 692 | 41 598 692 | 21 496 771 |
| Andre kortsiktige fordringer | 0 | - | - | - | 6 400 000 |
| Sum fordringer | 0 | - | - | 0 | 6 400 000 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 94 430 |
| Markedsbaserte aksjer | 5 967 600 | - | - | 0 | - |
| Sum investeringer | 5 967 600 | - | - | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 387 430 | - | - | 4 307 052 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 387 430 | - | - | 4 307 052 | 94 430 |
| Sum omløpsmidler | 6 355 030 | 5 753 634 | 5 163 259 | 4 307 052 | 6 494 430 |
| Sum eiendeler | 33 406 262 | 32 804 866 | 46 761 951 | 45 905 744 | 27 991 201 |
| Aksjekapital | 96 000 | - | - | 96 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 96 000 | 96 000 | 96 000 | 96 000 | 32 000 |
| Annen egenkapital | 31 806 087 | - | - | 45 693 556 | 26 791 106 |
| Sum opptjent egenkapital | 31 806 087 | 32 291 943 | 46 415 951 | 45 693 556 | 26 791 106 |
| Sum egenkapital | 31 902 087 | 32 387 943 | 46 511 951 | 45 789 556 | 26 823 106 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Betalbar skatt | 0 | - | - | - | 33 376 |
| Utbytte | 1 500 000 | - | - | - | 1 000 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | 4 175 | - | - | 116 188 | 100 000 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 504 175 | 416 923 | 250 000 | 116 188 | 1 168 095 |
| Sum gjeld | 1 504 175 | 416 923 | 250 000 | 116 188 | 1 168 095 |
| Sum egenkapital og gjeld | 33 406 262 | - | - | 45 905 744 | 27 991 201 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 32 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 4,22▼ | 13,80 | 20,65 | 37,07 | 5,56 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,05▲ | 0,01 | 0,01 | 0,00 | 0,04 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 3,8 %▲ | 2,6 % | 2,6 % | −0,1 % | 22,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 95,5 %▼ | 98,7 % | 99,5 % | 99,7 % | 95,8 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Andreas Farbu | 1978 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
| Regnskapsfører | KLEPP REGNSKAP AS980 397 599 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ANDREAS FARBU100,0 %f. 1978 · Leksvik · 32 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- FARBU OG GAUSEN AS35,0 %980 396 762 · 1 750 ordinære aksjer
- LINKA AS16,0 %993 787 027 · 32 ordinære aksjer
- ALFA FORSIKRING AS0,13 %999 046 789 · 54 545 ordinære aksjer
- WAY AS0,01 %915 629 377 · 5 632 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.