- Org.nr.
- 933 734 757
- Adresse
- Nedre Rælingsveg 261, 2008 Fjerdingby
- Hovedeier
- ANKI HOLDING AS, 100 %
- Bransje
- Catering for arrangementer
Driftsresultat1 288 2647,9 % margin
EBITDA1 859 551før av- og nedskrivninger
Årsresultat938 0655,8 % margin
Egenkapital1 494 41025,5 % av eiendelene
Anitas Catering AS er et aksjeselskap innen catering for arrangementer, stiftet 2024.
Omsetning, to regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 933 734 757
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 11.10.2026
- Stiftet
- 17.06.2024
- Registrert
- 03.07.2024
- Adresse
- Nedre Rælingsveg 261, 2008 Fjerdingby
- Kommune
- Rælingen
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- 20
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Anitas Catering AS913 127 153 · RÆLINGEN19 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Cateringvirksomhet, salg og servering av pizza, hamburgere og annen mat og drikke. Salg av kioskvarer og tobakk og andre varer naturlig tilknyttet til dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Salgsinntekt | 16 165 925 | 10 558 177 |
| Andre driftsinntekter | 115 780 | 9 473 |
| Sum driftsinntekter | 16 281 705 | 10 567 650 |
| Vareforbruk | 5 351 087 | 3 677 887 |
| Lønn og sosiale kostnader | 5 677 773 | 4 051 893 |
| Ordinære avskrivninger | 571 287 | 124 257 |
| Andre driftskostnader | 3 393 294 | 2 128 214 |
| Sum driftskostnader | 14 993 441 | 9 982 251 |
| Driftsresultat | 1 288 264 | 585 400 |
| Annen renteinntekt | 27 807 | - |
| Andre finansinntekter | 4 051 | 2 441 |
| Sum finansinntekter | 31 858 | 2 441 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 110 901 | 45 749 |
| Annen rentekostnad | 5 846 | 21 136 |
| Sum finanskostnader | 116 747 | 66 885 |
| Netto finans | −84 889 | −64 444 |
| Resultat før skatt | 1 203 375 | 520 956 |
| Skattekostnad | 265 310 | 114 610 |
| Årsresultat | 938 065 | 406 346 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 938 065 | 406 346 |
| Totalresultat | 938 065 | 406 346 |
| Avsatt til annen egenkapital | 938 065 | 406 346 |
| Sum overføringer og disponeringer | 938 065 | 406 346 |
| Utsatt skattefordel | 37 602 | 10 209 |
| Sum immaterielle eiendeler | 37 602 | 10 209 |
| Inventar og utstyr | 3 304 523 | 2 612 308 |
| Sum varige driftsmidler | 3 304 523 | 2 612 308 |
| Obligasjoner og andre fordringer | 413 605 | 532 257 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 413 605 | 532 257 |
| Sum anleggsmidler | 3 755 730 | 3 154 775 |
| Sum varer | 308 205 | 125 401 |
| Kundefordringer | 438 095 | 516 835 |
| Fordring på konsernselskaper | 6 250 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 60 249 | 230 333 |
| Sum fordringer | 504 594 | 747 168 |
| Bankinnskudd og kontanter | 1 299 886 | 455 662 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 299 886 | 455 662 |
| Sum omløpsmidler | 2 112 685 | 1 328 231 |
| Sum eiendeler | 5 868 415 | 4 483 005 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 |
| Overkurs | 50 000 | 50 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 150 000 | 150 000 |
| Annen egenkapital | 1 344 410 | 406 346 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 344 410 | 406 346 |
| Sum egenkapital | 1 494 410 | 556 346 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | 78 144 |
| Langsiktig gjeld nærstående | 2 920 884 | 2 606 817 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 2 920 884 | 2 684 960 |
| Sum langsiktig gjeld | 2 920 884 | 2 684 960 |
| Leverandørgjeld | 618 350 | 678 476 |
| Betalbar skatt | 292 703 | 124 819 |
| Skyldige offentlige avgifter | 498 705 | 96 279 |
| Annen kortsiktig gjeld | 43 362 | 342 125 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 453 121 | 1 241 699 |
| Sum gjeld | 4 374 004 | 3 926 659 |
| Sum egenkapital og gjeld | 5 868 415 | 4 483 005 |
Nøkkeltall 2024 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,45▲ | 1,07 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,93▼ | 7,06 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 25,5 %▲ | 13,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 7,9 %▲ | 5,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 5,8 %▲ | 3,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 25,5 %▲ | 12,4 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 814 085
- Resultat per ansatt, kroner
- 64 413
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Anitas Catering AS7,9 %
16,3 mill. 20 ansatte 2025
0 %2468
ESS MOBILE OFFSHORE UNITS AS0,6 % 226,0 mill.380 ansatte 2025
GATE GOURMET NORWAY AS0,7 % 308,5 mill.269 ansatte 2025
ARAMARK NORGE OFFSHORE AS2,1 % 399,6 mill.263 ansatte 2025
Anitas Catering AS7,9 % 16,3 mill.20 ansatte 2025
0 %2468
De tre andre er de største selskapene i næringskode 56.210.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Anita Ulven | 1969 |
| Styrets leder | Kim Willaume Larsen | 1969 |
| Styremedlem | Anita Ulven | 1969 |
| Revisor | MYRDAHL OG SVEEN AS942 254 962 | - |
| Regnskapsfører | SANDUM INVEST & REGNSKAP AS994 511 076 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ANKI HOLDING AS100,0 %Nordby · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- ANKI HOLDING AS
- Anitas Catering AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.