- Org.nr.
- 927 776 049
- Adresse
- Rosenholmveien 25, 1414 Trollåsen
Driftsresultat−43 558ikke oppgitt
Årsresultat16 442ikke oppgitt
Egenkapital58 28640,3 % av eiendelene
Ankama Gruppen AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 927 776 049
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 22.09.2026
- Stiftet
- 30.08.2021
- Registrert
- 21.09.2021
- Adresse
- Rosenholmveien 25, 1414 Trollåsen
- Postadresse
- Postboks 474
- Kommune
- Nordre Follo
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Nordre Follo (499)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Kjøp og salg av aksjer, eiendom og eiendeler, herunder å delta i andre foretak med lignende virksomhet, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Lønnskostnad | 0 | - | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 43 558 | - | - | 13 270 | 3 471 |
| Sum driftskostnader | 43 558 | 11 486 | 14 272 | 13 270 | 3 471 |
| Driftsresultat | −43 558 | −11 486 | −14 272 | −13 270 | −3 471 |
| Resultat før skatt | - | 48 514 | −14 359 | −13 270 | −3 471 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −3 471 |
| Annen finansinntekt | 60 000 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 60 000 | 60 000 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 87 | - | - |
| Netto finans | 60 000 | 60 000 | −87 | 0 | - |
| Resultat før skattekostnad | 16 442 | - | - | - | - |
| Skattekostnad | 0 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 16 442 | 48 514 | −14 359 | −13 270 | −3 471 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | −3 471 |
| Totalresultat | - | - | - | - | −3 471 |
| Udekket tap | 0 | - | - | - | −3 471 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | - | −3 471 |
| Annen egenkapital | 16 442 | - | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | - | - |
| Investering i datterselskap | 23 280 | - | - | - | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 10 000 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 33 280 | - | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 33 280 | 33 280 | 23 280 | 0 | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 20 959 |
| Andre kortsiktige fordringer | 3 520 | - | - | - | - |
| Konsernfordringer | 107 570 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 111 090 | - | - | - | - |
| Sum investeringer | 0 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 110 | - | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 110 | - | - | - | 20 959 |
| Sum omløpsmidler | 111 200 | 53 729 | 16 164 | 10 519 | 20 959 |
| Sum eiendeler | 144 480 | 87 009 | 39 444 | 10 519 | 20 959 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | - | 4 |
| Annen innskutt egenkapital | −5 570 | - | - | - | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 |
| Annen egenkapital | 33 856 | - | - | - | - |
| Udekket tap | 0 | - | - | - | 3 471 |
| Sum opptjent egenkapital | 33 856 | 17 414 | −31 100 | −16 741 | −3 471 |
| Sum egenkapital | 58 286 | 41 844 | −6 670 | 7 689 | 20 959 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | - | - |
| Leverandørgjeld | 0 | - | - | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 52 511 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 33 683 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 86 194 | 45 165 | 46 114 | 2 830 | - |
| Sum gjeld | 86 194 | 45 165 | 46 114 | 2 830 | 0 |
| Sum egenkapital og gjeld | 144 480 | - | - | - | 20 959 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,29▲ | 1,19 | 0,35 | 3,72 | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,48▲ | 1,08 | −6,91 | 0,37 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 14,2 %▼ | 76,7 % | −57,1 % | −84,3 % | −16,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 40,3 %▼ | 48,1 % | −16,9 % | 73,1 % | 100,0 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Morten Hagen Hofstad | 1971 |
| Revisor | REVISORKONSULT AS928 942 767 | - |
| Regnskapsfører | ST REGNSKAPS CONSULT AS997 131 010 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- MORTEN HAGEN HOFSTAD100,0 %f. 1971 · Kolbotn · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- BGL Gruppen AS60,0 %930 662 585 · 1 800 ordinære aksjer
- Avtalia AS33,3 %933 254 232 · 10 A-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.