- Org.nr.
- 925 638 684
- Adresse
- Sagvegen 18, 3890 Vinje
Anlegg og Tunnel Support AS er et aksjeselskap innen annen spesialisert bygge- og anleggsvirksomhet ikke nevnt annet sted, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 925 638 684
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 14.10.2026
- Stiftet
- 13.08.2020
- Registrert
- 16.09.2020
- Adresse
- Sagvegen 18, 3890 Vinje
- Kommune
- Vinje
- Aksjekapital
- 30 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Anlegg og Tunnel Support AS925 665 800 · VINJE17 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Maskinarbeid, tunnelarbeid, transport, utleie av utstyr og arbeidskraft, eie aksjer i andre selskap, investere i aksjer og andre verdipapirer. Samt annen virksomhet som står naturlig tilknytning til dette. Herunder deltaking i andre selskap.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 32 189 521 | 122 000 008 | 23 175 899 | - | - |
| Annen driftsinntekt | - | 6 435 | 1 984 156 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 32 414 811 | 122 006 443 | 25 160 055 | 22 361 493 | 12 012 436 |
| Varekostnad | - | 48 105 783 | 3 378 151 | 1 742 316 | 984 140 |
| Lønnskostnad | 16 999 470 | 20 636 745 | 11 064 194 | 10 618 272 | 6 598 794 |
| Avskriving på varige driftsmiddel og immaterielle eigedelar | - | - | - | 536 260 | 145 603 |
| Annan driftskostnad | - | - | - | 3 240 039 | 2 229 161 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | 1 502 705 | 1 067 145 | - | - |
| Annen driftskostnad | - | 17 851 586 | 8 420 163 | - | - |
| Sum driftskostnader | 38 651 699 | 88 096 819 | 23 929 653 | 16 136 887 | 9 957 698 |
| Driftsresultat | −6 236 888 | 33 909 624 | 1 230 402 | 6 224 606 | 2 054 738 |
| Anna renteinntekt | - | 8 872 | 59 594 | 1 683 | - |
| Annen finansinntekt | - | 26 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 17 668 | 8 898 | 59 594 | 1 683 | - |
| Annan rentekostnad | - | 177 207 | 103 231 | 24 636 | 2 878 |
| Annan finanskostnad | - | - | - | 1 | 2 046 |
| Annen finanskostnad | - | 3 476 | 19 | - | - |
| Sum finanskostnader | 313 942 | 180 683 | 103 250 | 26 682 | 2 878 |
| Netto finans | −296 274 | −171 785 | −43 656 | −24 999 | −2 878 |
| Resultat før skatt | −6 533 162 | 33 737 839 | 1 186 746 | 6 199 607 | 2 051 860 |
| Skattekostnad på resultat | 0 | 7 401 220 | 411 006 | 1 270 662 | 566 248 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 4 928 945 | 1 485 612 |
| Årsresultat | −6 533 162 | 26 336 619 | 775 740 | 4 928 945 | 1 485 612 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | 26 336 620 | 775 741 | 4 928 945 | 1 485 612 |
| Ordinært utbytte | - | - | - | - | 500 000 |
| Overføring til/frå annan eigenkapital | - | - | - | 4 928 945 | 985 612 |
| Ekstraordinært utbytte | - | 6 800 000 | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | 19 536 620 | 775 741 | - | - |
| Sum overføringar og disponeringar | - | 26 336 620 | 775 741 | 4 928 945 | 1 485 612 |
| Salsinntekter | - | - | - | 22 176 943 | 11 905 936 |
| Anna driftsinntekt | - | - | - | 184 550 | 106 500 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | - | 192 500 | - | - | - |
| Maskiner og anlegg | - | 1 860 767 | 303 449 | - | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | 2 396 608 | 2 235 852 | - | - |
| Sum varige driftsmiddel | - | 4 449 875 | 2 539 301 | 2 282 844 | 856 556 |
| Andre krav | - | - | - | 134 313 | 119 241 |
| Andre langsiktige fordringer | - | 217 604 | 110 400 | - | - |
| Sum finansielle anleggsmiddel | - | 217 604 | 110 400 | 134 313 | 119 241 |
| Sum anleggsmiddel | 3 537 254 | 4 667 479 | 2 649 701 | 2 417 157 | 975 797 |
| Kundekrav | - | - | - | 5 050 718 | 2 130 659 |
| Kundefordringer | - | 29 303 242 | 4 679 996 | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | - | 3 410 | 395 993 | - | - |
| Sum krav | - | 29 306 652 | 5 075 989 | 5 102 859 | 2 189 271 |
| Bankinnskot, kontantar og liknande | - | - | - | 3 842 743 | 1 701 029 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | 30 774 864 | 4 317 670 | - | - |
| Sum bankinnskot, kontantar og liknande | - | 30 774 864 | 4 317 670 | 3 842 743 | 1 701 029 |
| Sum omløpsmiddel | 22 109 593 | 60 081 516 | 9 393 659 | 8 945 602 | 3 890 300 |
| Sum eiendeler | 25 646 847 | 64 748 995 | 12 043 360 | 11 362 759 | 4 866 097 |
| Maskinar og anlegg | - | - | - | 437 197 | - |
| Driftslausøyre, inventar, verktøy, kontormaskinar og liknande | - | - | - | 1 845 647 | 856 556 |
| Aksjekapital | - | 30 000 | 30 000 | - | - |
| Sum innskoten eigenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annan eigenkapital | - | - | - | 6 045 595 | 1 116 650 |
| Annen egenkapital | - | 26 357 955 | 6 821 335 | - | - |
| Sum opptent eigenkapital | 19 824 793 | 26 357 955 | 6 821 335 | 6 045 595 | 1 116 650 |
| Sum egenkapital | 19 854 793 | 26 387 955 | 6 851 335 | 6 075 595 | 1 146 650 |
| Gjeld til kredittinstitusjonar | - | 2 394 034 | 577 003 | 335 415 | 433 435 |
| Sum anna langsiktig gjeld | - | 2 394 034 | 577 003 | 335 415 | 433 435 |
| Sum langsiktig gjeld | 1 634 041 | 2 394 034 | 577 003 | 335 415 | 433 435 |
| Leverandørgjeld | - | 16 995 672 | 960 722 | 712 452 | 214 092 |
| Betalbar skatt | - | 7 468 871 | 411 007 | 1 270 662 | 566 248 |
| Skuldige offentlege avgifter | - | - | - | 1 198 874 | 858 910 |
| Utbytte | - | - | - | - | 500 000 |
| Anna kortsiktig gjeld | - | - | - | 1 769 761 | 1 146 762 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | 7 010 041 | 1 302 881 | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | - | 4 492 422 | 1 940 413 | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 4 158 013 | 35 967 006 | 4 615 023 | 4 951 749 | 3 286 012 |
| Sum gjeld | 5 792 054 | 38 361 040 | 5 192 026 | 5 287 164 | 3 719 447 |
| Sum eigenkapital og gjeld | - | 64 748 995 | 12 043 361 | 11 362 759 | 4 866 097 |
| Selskapskapital | - | - | - | 30 000 | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 5,32▲ | 1,67 | 2,04 | 1,81 | 1,18 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,29▼ | 1,45 | 0,76 | 0,87 | 3,24 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −13,8 %▼ | 88,3 % | 11,0 % | 76,7 % | 42,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −19,2 %▼ | 27,8 % | 4,9 % | 27,8 % | 17,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −20,2 %▼ | 21,6 % | 3,1 % | 22,0 % | 12,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 77,4 %▲ | 40,8 % | 56,9 % | 53,5 % | 23,6 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 2 025 926
- Resultat per ansatt, kroner
- −389 806
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.990.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Lars Hage | 1961 |
| Styrets leder | Stian Råmunddal | 1971 |
| Styremedlem | Martin Kroken | 1992 |
| Revisor | BERGE & LUNDAL REVISJONSSELSKAP AS930 443 069 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Martin Kroken75,0 %f. 1992 · Vinje · 75 ordinære aksjer
- IN HAMO HOLDING AS15,0 %Oslo · 15 ordinære aksjer
- Jubalica AS10,0 %Nesøya · 10 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.