- Org.nr.
- 983 065 201
- Telefon
- 74 05 68 68
- Adresse
- Sjøgata 2B, 7600 Levanger
Driftsresultat452 27716,5 % margin
EBITDA599 453før av- og nedskrivninger
Årsresultat500 97718,3 % margin
Egenkapital3 667 44052,8 % av eiendelene
ANT FYSIO- OG MANUELLTERAPI AS er et aksjeselskap innen fysioterapi- og ergoterapitjenester, stiftet 2001.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 983 065 201
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 01.01.2001
- Registrert
- 05.03.2001
- Adresse
- Sjøgata 2B, 7600 Levanger
- Telefon
- 74 05 68 68
- Kommune
- Levanger
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- ANT FYSIO- OG MANUELLTERAPI AS983 084 990 · LEVANGER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drive fysioterapi senter, salg av helsetjenester, kursvirksomhet, utleie samt deltagelse i selskaper av samme eller annen art gjennom aksjetegning eller på annen måte.
Tidligere navn
- Fysioterapi Senteret Levanger AS05.03.2001 til 28.09.2020
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 2 701 003 | 2 451 435 | 2 378 508 | 1 614 210 | 1 536 865 |
| Annen driftsinntekt | 36 000 | 36 000 | −54 415 | 55 915 | - |
| Sum driftsinntekter | 2 737 003 | 2 487 435 | 2 324 093 | 1 670 125 | 1 536 865 |
| Varekostnad | 17 875 | 34 177 | 16 180 | 20 945 | 16 000 |
| Lønnskostnad | 973 632 | 914 194 | 762 783 | 856 245 | 841 770 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 24 000 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 147 176 | 169 177 | 169 177 | 24 000 | - |
| Annen driftskostnad | 1 146 043 | 800 314 | 398 151 | 452 909 | 461 553 |
| Sum driftskostnader | 2 284 726 | 1 917 862 | 1 346 290 | 1 354 098 | 1 343 323 |
| Driftsresultat | 452 277 | 569 573 | 977 803 | 316 027 | 193 542 |
| Annen renteinntekt | 193 325 | 151 703 | 144 401 | 88 186 | 23 |
| Annen finansinntekt | - | - | - | - | 697 |
| Sum finansinntekter | 193 325 | 151 703 | 144 401 | 88 186 | 720 |
| Annen rentekostnad | 140 | 4 206 | 1 742 | 3 744 | 465 |
| Sum finanskostnader | 140 | 4 206 | 1 742 | 3 744 | 465 |
| Netto finans | 193 185 | 147 498 | 142 659 | 84 443 | 254 |
| Resultat før skatt | 645 461 | - | 1 120 462 | 400 470 | 193 797 |
| Skattekostnad | 144 484 | 165 027 | 247 895 | 92 617 | 42 635 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 151 162 |
| Årsresultat | 500 977 | 552 043 | 872 567 | 307 853 | 151 162 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 151 162 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 151 162 |
| Avgitt konsernbidrag | 0 | 247 519 | 746 058 | 0 | - |
| Annen egenkapital | 500 977 | 304 524 | 126 509 | 307 853 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 872 567 | 307 853 | 151 162 |
| Utsatt skattefordel | 52 446 | 47 595 | 54 678 | 42 021 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 52 446 | 47 595 | 54 678 | 42 021 | - |
| Maskiner og anlegg | 0 | - | 316 353 | 485 530 | 74 000 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 147 176 | 316 353 | - | 74 000 |
| Investering i datterselskap | 685 310 | 685 310 | 685 310 | 185 310 | 185 310 |
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 670 202 | 331 423 | 570 201 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 685 310 | 685 310 | 1 355 512 | 516 733 | 755 511 |
| Sum anleggsmidler | 737 756 | 880 081 | 1 726 543 | 1 044 284 | 829 511 |
| Varer | - | - | 29 100 | 0 | - |
| Sum varer | - | - | 29 100 | - | - |
| Kundefordringer | 90 131 | 57 673 | 99 310 | 236 034 | 354 499 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 1 028 349 |
| Andre kortsiktige fordringer | 5 718 284 | 4 491 664 | 3 733 899 | 2 394 688 | - |
| Konsernfordringer | 35 682 | 0 | - | - | - |
| Sum fordringer | 5 844 097 | 4 549 337 | 3 833 209 | 2 630 722 | 1 382 848 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 486 958 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 359 028 | 280 917 | 185 044 | 475 928 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 359 028 | 280 917 | 185 044 | 475 928 | 486 958 |
| Sum omløpsmidler | 6 203 126 | 4 830 254 | 4 047 354 | 3 106 650 | 1 869 806 |
| Sum eiendeler | 6 940 882 | 5 710 335 | 5 773 896 | 4 150 934 | 2 699 317 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | - | 100 000 | - | 100 000 |
| Annen egenkapital | 3 567 440 | 3 066 463 | 2 761 938 | 2 635 430 | 2 327 577 |
| Sum opptjent egenkapital | 3 567 440 | 3 066 463 | 2 761 938 | - | 2 327 577 |
| Sum egenkapital | 3 667 440 | 3 166 463 | 2 861 938 | 2 735 430 | 2 427 577 |
| Utsatt skatt | - | - | - | - | 8 028 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 8 028 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 8 028 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 218 571 | 0 | - | - | - |
| Leverandørgjeld | 294 996 | 77 970 | 155 907 | - | 22 657 |
| Betalbar skatt | 149 335 | 88 132 | 50 125 | - | 35 439 |
| Skyldige offentlige avgifter | 454 649 | - | 139 091 | 359 054 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 318 332 | 399 925 | 956 485 | 0 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 837 559 | 1 597 391 | 1 610 351 | 818 621 | 205 617 |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 273 442 | 2 543 872 | 2 911 958 | 1 415 505 | 263 712 |
| Sum gjeld | 3 273 442 | 2 543 872 | 2 911 958 | 1 415 505 | 271 740 |
| Sum egenkapital og gjeld | 6 940 882 | 5 710 335 | 5 773 896 | 4 150 934 | 2 699 317 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 100 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,89 | 1,90 | 1,39 | 2,19 | 7,09 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,89▲ | 0,80 | 1,02 | 0,52 | 0,11 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 10,2 %▼ | 12,6 % | 22,6 % | 11,8 % | 7,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 16,5 %▼ | 22,9 % | 42,1 % | 18,9 % | 12,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 18,3 %▼ | 22,2 % | 37,5 % | 18,4 % | 9,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 52,8 %▼ | 55,5 % | 49,6 % | 65,9 % | 89,9 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
ANT FYSIO- OG MANUELLTERAPI AS16,5 %
2,7 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−20 %−1001020
DR.Dropin Fysikalske AS−12,8 % 31,9 mill.5 ansatte 2025
Muritunet AS7,0 % 86,6 mill.126 ansatte 2025
VEST HELSE OG TRENING AS8,1 % 23,9 mill.17 ansatte 2025
ANT FYSIO- OG MANUELLTERAPI AS16,5 % 2,7 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−20 %−1001020
De tre andre er de største selskapene i næringskode 86.950.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Morten Skjesol | 1960 |
| Styrets leder | Morten Skjesol | 1960 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
| Regnskapsfører | ADMENTO AS989 176 013 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Morten Skjesol100,0 %f. 1960 · Skogn · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- ANT RØNTGEN AS100,0 %925 689 068 · 150 ordinære aksjer
- 987 403 829 · 567 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.