- Org.nr.
- 917 616 760
- Adresse
- Tennisveien 16H, 0777 Oslo
Driftsresultat1 556 50589,2 % margin
Årsresultat2 910 012
Egenkapital10 254 59795,7 % av eiendelene
ANTARES GROUP AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 917 616 760
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 14.08.2016
- Registrert
- 25.08.2016
- Adresse
- Tennisveien 16H, 0777 Oslo
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo (12 324)
- Aksjekapital
- 50 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- ANTARES GROUP AS917 691 681 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investering i aksjer og obligasjoner.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 1 744 620 | 1 180 965 | 974 264 | 71 540 | 2 640 173 |
| Sum driftsinntekter | 1 744 620 | 1 180 965 | 974 264 | 71 540 | 2 640 173 |
| Lønnskostnad | - | 9 000 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 188 116 | 253 363 | 145 426 | 67 806 | 24 078 |
| Sum driftskostnader | 188 116 | 262 363 | 145 426 | 67 806 | 24 078 |
| Driftsresultat | 1 556 505 | 918 601 | 828 838 | 3 734 | 2 616 095 |
| Annen renteinntekt | 60 930 | 66 198 | 2 242 | 1 636 | 90 694 |
| Annen finansinntekt | 545 962 | 1 650 140 | 1 133 673 | 2 010 527 | 7 213 875 |
| Verdiøkning markedsbaserte omløpsmidler | 1 358 946 | 2 042 744 | 2 771 875 | 2 844 754 | 4 454 042 |
| Sum finansinntekter | 1 965 838 | 3 759 081 | 3 907 790 | 4 856 918 | 11 758 612 |
| Nedskrivning av finansielle eiendeler | - | - | - | - | 965 798 |
| Verdireduksjon markedsbaserte omløpsmidler | 72 478 | 2 990 055 | 2 811 879 | 5 387 316 | - |
| Nedskrivning av andre finansielle anleggsmidler | −315 450 | 315 450 | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 862 | 3 596 | - | 589 | 3 180 |
| Annen finanskostnad | 485 757 | 207 829 | 325 084 | 783 744 | 299 843 |
| Sum finanskostnader | 243 647 | 3 516 929 | 3 136 964 | 6 171 649 | 1 268 821 |
| Netto finans | 1 722 190 | 242 152 | 770 827 | −1 314 731 | 10 489 791 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 599 665 | −1 310 997 | 13 105 886 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 594 616 |
| Resultat før skattekostnad | 3 278 695 | 1 160 753 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 368 683 | 219 457 | 178 935 | 19 954 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 1 420 730 | −1 330 951 | 12 511 270 |
| Årsresultat | 2 910 012 | 941 296 | 1 420 730 | −1 330 951 | 12 511 270 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 2 910 012 | 941 296 | 1 420 730 | −1 330 951 | 12 511 270 |
| Totalresultat | 2 910 012 | 941 296 | 1 420 730 | −1 330 951 | 12 511 270 |
| Ordinært utbytte | - | - | - | 1 000 000 | - |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | - | −2 330 951 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 2 910 012 | 941 296 | 1 420 730 | - | 12 511 270 |
| Sum overføringer og disponeringer | 2 910 012 | 941 296 | 1 420 730 | −1 330 951 | 12 511 270 |
| Lån til foretak i samme konsern | 52 169 | - | - | - | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 1 589 800 | - | - | - | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 3 529 275 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 5 171 244 | - | 50 000 | 83 484 | 83 484 |
| Sum anleggsmidler | 5 171 244 | - | 50 000 | 83 484 | 83 484 |
| Kundefordringer | - | - | 121 843 | 66 365 | - |
| Markedsbaserte aksjer | 2 987 448 | 5 484 003 | 6 601 557 | 3 836 067 | 7 080 290 |
| Andre markedsbaserte finansielle instrumenter | - | 89 800 | 89 800 | 118 466 | 89 800 |
| Sum investeringer | 2 987 448 | 5 573 803 | 6 691 357 | 3 954 533 | 7 170 090 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 2 560 126 | 1 977 215 | 1 737 975 | 3 927 985 | 2 654 551 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 560 126 | 1 977 215 | 1 737 975 | 3 927 985 | 2 654 551 |
| Sum omløpsmidler | 5 547 574 | 7 564 056 | 8 554 387 | 7 948 883 | 9 824 641 |
| Sum eiendeler | 10 718 818 | 7 564 056 | 8 604 387 | 8 032 367 | 9 908 125 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | 13 038 | 3 213 | - | - |
| Sum fordringer | - | 13 038 | 125 056 | 66 365 | - |
| Lån til tilknyttet selskap og felles kontrollert virksomhet | - | - | 50 000 | 83 484 | 83 484 |
| Aksjekapital | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
| Annen innskutt egenkapital | −5 570 | −5 570 | −5 570 | −5 570 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 44 430 | 44 430 | 44 430 | 44 430 | 44 430 |
| Annen egenkapital | 10 210 167 | 7 300 154 | 8 358 858 | 6 938 128 | 9 269 079 |
| Sum opptjent egenkapital | 10 210 167 | 7 300 154 | 8 358 858 | 6 938 128 | 9 269 079 |
| Sum egenkapital | 10 254 597 | 7 344 584 | 8 403 288 | 6 982 558 | 9 313 509 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Betalbar skatt | 368 524 | 219 457 | 177 758 | 19 954 | 594 616 |
| Skyldig offentlige avgifter | 58 102 | - | 23 341 | 13 273 | - |
| Utbytte | - | - | - | 1 000 000 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 37 595 | 15 | - | 16 582 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 464 221 | 219 472 | 201 099 | 1 049 809 | 594 616 |
| Sum gjeld | 464 221 | 219 472 | 201 099 | 1 049 809 | 594 616 |
| Sum egenkapital og gjeld | 10 718 818 | 7 564 056 | 8 604 387 | 8 032 367 | 9 908 125 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 11,95▼ | 34,46 | 42,54 | 7,57 | 16,52 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,05▲ | 0,03 | 0,02 | 0,15 | 0,06 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 38,5 %▼ | 57,9 % | 56,9 % | 54,2 % | 145,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 89,2 %▲ | 77,8 % | 85,1 % | 5,2 % | 99,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 166,8 %▲ | 79,7 % | 145,8 % | −1 860,4 % | 473,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 95,7 %▼ | 97,1 % | 97,7 % | 86,9 % | 94,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
ANTARES GROUP AS89,2 %
1,7 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
ANTARES GROUP AS89,2 % 1,7 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Gaute Eskil Engbakk | 1974 |
| Regnskapsfører | ECONPARTNER AS831 087 692 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- GAUTE ESKIL ENGBAKK100,0 %f. 1974 · Oslo · 50 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Someday Company AS2,57 %917 096 872 · 189 ordinære aksjer
- ZONO HOLDING AS0,93 %917 315 981 · 136 364 ordinære aksjer
- DITIO AS0,30 %915 062 350 · 29 559 ordinære aksjer
- DELE HEALTH TECH AS0,30 %996 547 108 · 172 682 ordinære aksjer
- 913 529 359 · 1 176 471 ordinære aksjer
- MAKIN HOLDCO AS0,21 %935 038 685 · 1 920 ordinære aksjer
- Smartcraft ASA0,03 %918 356 649 · 50 805 ordinære aksjer
- 927 075 830 · 1 414 ordinære aksjer
- 920 901 336 · 3 000 ordinære aksjer
- MOWI ASA0,00 %964 118 191 · 500 ordinære aksjer
Vis alle 11 · 1 til
- 995 568 217 · 400 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.