- Org.nr.
- 928 108 066
- Adresse
- Nesvegen 33, 2080 Eidsvoll
- Bransje
- Snekkerarbeid
Driftsresultat−292 790−13,8 % margin
EBITDA−86 947før av- og nedskrivninger
Årsresultat−339 125−15,9 % margin
Egenkapital−322 791−35,4 % av eiendelene
Apollonia AS er et aksjeselskap innen snekkerarbeid, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 928 108 066
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 14.09.2021
- Registrert
- 10.11.2021
- Adresse
- Nesvegen 33, 2080 Eidsvoll
- Kommune
- Eidsvoll
- Næring
- 43.320 SnekkerarbeidSnekkerarbeid i Eidsvoll (78)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Apollonia AS925 617 008 · EIDSVOLL
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Håndverktjenester innen bygg og anlegg samt annet som i den forbindelse er naturlig: snekring, utbygging av terrasse, skiftning av vinduer, dører, reparasjon av tak, legging av gulv, montering av kjøkken osv. I tillegg tilbys sparkling og maling.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 2 110 606 | 3 122 193 | 4 083 116 | 3 616 525 | 132 000 |
| Annen driftsinntekt (0) | - | - | - | 10 310 | - |
| Annen driftsinntekt | 15 925 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 2 126 531 | 3 122 193 | 4 083 116 | 3 626 835 | 132 000 |
| Varekostnad | 1 075 860 | 657 192 | 229 064 | 165 301 | - |
| Lønnskostnad | 734 405 | 1 929 131 | 3 177 035 | 3 153 157 | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 205 843 | 203 697 | 196 614 | 18 238 | - |
| Annen driftskostnad | 403 213 | 409 466 | 380 074 | 282 574 | 5 877 |
| Sum driftskostnader | 2 419 321 | 3 199 486 | 3 982 787 | 3 619 270 | 5 877 |
| Driftsresultat | −292 790 | −77 293 | 100 329 | 7 565 | 126 123 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 126 123 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 27 747 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 98 376 |
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Annen rentekostnad | 47 268 | 44 173 | 47 596 | 163 | - |
| Annen finanskostnad | 8 132 | 4 656 | 7 138 | 2 105 | - |
| Sum finanskostnader | 55 401 | 48 829 | 54 734 | 2 268 | - |
| Netto finans | −55 401 | −48 829 | −54 734 | −2 268 | - |
| Resultat før skattekostnad | −348 191 | −126 122 | 45 595 | 5 298 | - |
| Skattekostnad | −9 066 | −5 289 | 40 090 | 2 012 | - |
| Årsresultat | −339 125 | −120 833 | 5 505 | 3 286 | 98 376 |
| Udekket tap | −339 125 | −13 666 | - | - | - |
| Annen egenkapital | 0 | −107 167 | 5 505 | 3 286 | 98 376 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 5 505 | 3 286 | 98 376 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Maskiner og anlegg | 314 072 | 477 936 | 641 800 | 805 664 | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 90 751 | 132 730 | 154 167 | 20 417 | - |
| Sum varige driftsmidler | 404 823 | 610 666 | 795 967 | 826 081 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 404 823 | 610 666 | 795 967 | 826 081 | 0 |
| Kundefordringer | 402 313 | 438 651 | 274 000 | 158 750 | 103 750 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 8 445 |
| Andre kortsiktige fordringer | 0 | 532 570 | 877 660 | 374 666 | - |
| Sum fordringer | 402 313 | 971 221 | 1 151 660 | 533 416 | 112 195 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 105 594 | 88 772 | 346 454 | 386 808 | 79 000 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 105 594 | 88 772 | 346 454 | 386 808 | 79 000 |
| Sum omløpsmidler | 507 906 | 1 059 993 | 1 498 114 | 920 224 | 191 195 |
| Sum eiendeler | 912 729 | 1 670 659 | 2 294 081 | 1 746 305 | 191 195 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | - | - | 107 167 | 101 662 | 98 376 |
| Udekket tap | 352 791 | 13 666 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | −352 791 | −13 666 | 107 167 | 101 662 | 98 376 |
| Sum egenkapital | −322 791 | 16 334 | 137 167 | 131 662 | 128 376 |
| Utsatt skatt | 0 | 9 066 | 14 355 | 2 012 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 9 066 | 14 355 | 2 012 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 479 234 | 572 576 | 637 705 | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 479 234 | 572 576 | 637 705 | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 652 060 | 2 012 | 0 |
| Leverandørgjeld | 259 509 | 70 340 | 15 960 | 917 067 | 15 791 |
| Betalbar skatt | - | - | 27 747 | 0 | 27 747 |
| Skyldige offentlige avgifter | 97 351 | 680 587 | 1 183 746 | 438 699 | 19 281 |
| Annen kortsiktig gjeld | 399 426 | 321 757 | 277 401 | 256 865 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 756 286 | 1 072 683 | 1 504 854 | 1 612 632 | 62 819 |
| Sum gjeld | 1 235 520 | 1 654 325 | 2 156 914 | 1 614 644 | 62 819 |
| Sum egenkapital og gjeld | 912 729 | 1 670 659 | 2 294 081 | 1 746 305 | 191 195 |
| å kr 100,00) | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,67▼ | 0,99 | 1,00 | 0,57 | 3,04 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −3,83▼ | 101,28 | 15,72 | 12,26 | 0,49 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −22,7 %▼ | −3,9 % | 5,0 % | 0,8 % | 66,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −13,8 %▼ | −2,5 % | 2,5 % | 0,2 % | 95,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −15,9 %▼ | −3,9 % | 0,1 % | 0,1 % | 74,5 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −35,4 %▼ | 1,0 % | 6,0 % | 7,5 % | 67,1 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Apollonia AS−13,8 %
2,1 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−60 %−40−20020
Nivako AS−41,7 % 437,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Apollonia AS−13,8 % 2,1 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
MODULVEGGER OSLO AS−0,6 % 305,3 mill.115 ansatte 2025
HANDE AS11,3 % 311,7 mill.37 ansatte 2025
−60 %−40−20020
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.320.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Gkentian Tsili | 1989 |
| Styrets leder | Gkentian Tsili | 1989 |
| Regnskapsfører | ØKONOMIA AAS-ENG999 528 619 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- GKENTIAN TSILI100,0 %f. 1989 · Eidsvoll · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.