- Org.nr.
- 928 663 795
- Adresse
- Hovslagerveien 13, 8611 Mo I Rana
- Hovedeier
- A. Reinholdtsen Holding AS, 100 %
- Bransje
- Grunnarbeid
Driftsresultat−72 403−1,7 % margin
Årsresultat−67 819−1,6 % margin
Egenkapital1 443 70768,2 % av eiendelene
AR ENTREPRENØR AS er et aksjeselskap innen grunnarbeid, stiftet 2022.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 928 663 795
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 07.10.2026
- Stiftet
- 20.01.2022
- Registrert
- 03.02.2022
- Adresse
- Hovslagerveien 13, 8611 Mo I Rana
- Postadresse
- Kveldsolgata 94
- Kommune
- Rana
- Næring
- 43.120 GrunnarbeidGrunnarbeid i Rana (63)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- AR ENTREPRENØR AS928 693 198 · RANA
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Maskinentreprenørvirksomhet, utleie av maskiner og virksomhet som står i naturlig forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | - | 1 980 101 | 1 815 147 |
| Sum driftsinntekter | 4 282 704 | 5 000 938 | 1 980 101 | 1 815 147 |
| Varekostnad | - | - | 532 226 | 307 716 |
| Lønnskostnad | - | 1 246 589 | 600 697 | 314 210 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | 139 500 | 90 200 | 39 300 |
| Annen driftskostnad | - | 1 987 770 | 718 491 | 365 624 |
| Sum driftskostnader | 4 355 107 | 3 749 136 | 1 941 614 | 1 026 850 |
| Driftsresultat | −72 403 | 1 251 802 | 38 488 | 788 297 |
| Annen renteinntekt | - | - | 4 820 | 850 |
| Sum finansinntekter | 5 058 | 3 876 | 4 820 | 850 |
| Annen rentekostnad | - | - | 6 533 | 10 226 |
| Sum finanskostnader | 16 798 | 18 466 | 6 533 | 10 226 |
| Netto finans | −11 740 | −14 590 | −1 713 | −9 376 |
| Resultat før skatt | −84 143 | 1 237 212 | 36 775 | 778 922 |
| Skattekostnad på resultat l, | - | 273 968 | 8 770 | 173 435 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 28 005 | 605 487 |
| Årsresultat | −67 819 | 963 244 | 28 005 | 605 487 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | 28 005 | 605 487 |
| Totalresultat | - | - | 28 005 | 605 487 |
| Avgitt konsernbidrag | - | - | 7 972 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | 20 033 | 605 487 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 28 005 | 605 487 |
| Maskiner og anlegg | - | - | 128 915 | 147 515 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | - | 280 021 | 298 533 |
| Sum varige driftsmidler | - | - | 408 936 | 446 048 |
| Sum anleggsmidler | 857 691 | 906 991 | 408 936 | 446 048 |
| Kundefordringer | - | - | 213 026 | 101 729 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 260 074 | 10 725 |
| Sum fordringer | - | - | 473 099 | 112 454 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | 176 361 | 588 795 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 176 361 | 588 795 |
| Sum omløpsmidler | 1 258 662 | 1 507 492 | 649 460 | 701 249 |
| Sum eiendeler | 2 116 353 | 2 414 483 | 1 058 396 | 1 147 297 |
| Aksjekapital | - | - | 30 000 | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | - | - | 625 520 | 605 487 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 413 707 | 1 581 525 | 625 520 | 605 487 |
| Sum egenkapital | 1 443 707 | 1 611 525 | 655 520 | 635 487 |
| Utsatt skatt | - | - | 15 044 | 15 261 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | 15 044 | 15 261 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | 135 757 | 179 778 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | 135 757 | 179 778 |
| Sum langsiktig gjeld | 82 336 | 138 347 | 150 801 | 195 039 |
| Leverandørgjeld | - | - | 141 156 | 28 993 |
| Betalbar skatt | - | - | 6 738 | 158 174 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | 39 485 | 90 056 |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | 3 818 | 10 424 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | 60 878 | 29 123 |
| Sum kortsiktig gjeld | 590 310 | 664 611 | 252 075 | 316 771 |
| Sum gjeld | 672 646 | 802 958 | 402 876 | 511 810 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | 1 058 396 | 1 147 297 |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,13▼ | 2,27 | 2,58 | 2,21 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,47▼ | 0,50 | 0,61 | 0,81 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −3,0 %▼ | 72,3 % | 3,9 % | 68,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −1,7 %▼ | 25,0 % | 1,9 % | 43,4 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −1,6 %▼ | 19,3 % | 1,4 % | 33,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 68,2 %▲ | 66,7 % | 61,9 % | 55,4 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
AR ENTREPRENØR AS−1,7 %
4,3 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−2,5 %0,02,55,07,510,0
AR ENTREPRENØR AS−1,7 % 4,3 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
AF HÆHRE & CONTUR ANS2,9 % 2 347,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
VASSBAKK & STOL AS6,4 % 3 162,2 mill.812 ansatte 2025
ANLEGG ØST ENTREPRENØR AS7,7 % 2 004,4 mill.391 ansatte 2025
−2,5 %0,02,55,07,510,0
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.120.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Aleksander André Reinholdtsen | 1998 |
| Styrets leder | Aleksander André Reinholdtsen | 1998 |
| Regnskapsfører | AIDER AS922 633 452 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- A. Reinholdtsen Holding AS100,0 %Mo I Rana · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- A. Reinholdtsen Holding AS
- AR ENTREPRENØR AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.