- Org.nr.
- 931 510 258
- Adresse
- Parkveien 60, 0254 Oslo
- Hovedeier
- MAGMA WINES AS, 95 %
ARCADE WINES AS er et aksjeselskap innen engroshandel med bredt utvalg av nærings- og nytelsesmidler, stiftet 2023.
Omsetning, tre regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 931 510 258
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 11.10.2026
- Stiftet
- 26.04.2023
- Registrert
- 03.06.2023
- Adresse
- Parkveien 60, 0254 Oslo
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 46.390 Engroshandel med bredt utvalg av nærings- og nytelsesmidlerEngroshandel med bredt utvalg av nærings- og nytelsesmidler i Oslo (233)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- ARCADE WINES AS931 531 719 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Import av vin og alkoholholdige drikker og andre produkter /tjenester som naturlig hører sammen med dette. Kjøp og salg av varer og tjenester. Investering i eiendom og verdipapirer. Valutahandel og konsulentvirksomhet, samt deltagelse i annen virksomhet som naturlig hører sammen med selskapets virksomhet.
Tidligere navn
- BELMONTE FINE WINE AS03.06.2023 til 04.10.2024
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 48 183 931 | - | - |
| Offentlige særavgifter ved salg | −18 082 432 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 30 101 499 | - | 0 |
| Varekostnad | 24 003 284 | - | - |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 444 290 | - | - |
| Annen driftskostnad | 6 509 880 | 86 688 | 24 136 |
| Sum driftskostnader | 30 957 454 | 86 688 | 24 136 |
| Driftsresultat | −855 955 | −86 688 | −24 136 |
| Annen renteinntekt | 16 882 | - | - |
| Annen finansinntekt | 73 792 | - | - |
| Sum finansinntekter | 90 674 | - | 100 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 271 975 | 1 949 | - |
| Annen rentekostnad | 32 854 | 196 | - |
| Annen finanskostnad | 143 472 | - | - |
| Sum finanskostnader | 448 301 | 2 145 | 3 |
| Netto finans | −357 627 | −2 145 | 97 |
| Resultat før skatt | −1 213 582 | −88 832 | −24 039 |
| Årsresultat | −1 213 582 | −88 832 | −24 039 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −1 213 582 | −88 832 | - |
| Totalresultat | −1 213 582 | −88 832 | - |
| Udekket tap | −1 213 582 | −88 832 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −1 213 582 | −88 832 | - |
| Ervervede rettigheter | 2 488 988 | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 2 488 988 | - | - |
| Sum anleggsmidler | 2 488 988 | - | 0 |
| Lager av varer og annen beholdning | 8 544 594 | - | - |
| Sum varer | 8 544 594 | - | - |
| Kundefordringer | 13 703 371 | - | - |
| Konsernfordringer | 4 566 146 | 2 100 | - |
| Sum fordringer | 18 269 517 | 7 306 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 62 692 | 79 582 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 62 692 | 79 582 | - |
| Sum omløpsmidler | 26 876 802 | 86 888 | 8 943 |
| Sum eiendeler | 29 365 790 | 86 888 | 8 943 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | 5 206 | - |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Udekket tap | 1 326 453 | 112 872 | - |
| Sum opptjent egenkapital | −1 326 453 | −112 872 | −24 039 |
| Sum egenkapital | −1 296 453 | −82 872 | 5 961 |
| Langsiktig konserngjeld | 13 938 171 | 161 949 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 13 938 171 | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 13 938 171 | 161 949 | 0 |
| Leverandørgjeld | 13 507 409 | 7 810 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 2 766 382 | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 160 776 | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 289 505 | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 16 724 072 | 7 810 | 2 982 |
| Sum gjeld | 30 662 243 | 169 759 | 2 982 |
| Sum egenkapital og gjeld | 29 365 790 | 86 888 | - |
Nøkkeltall 2023 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,61▼ | 11,13 | 3,00 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −23,65▼ | −2,05 | 0,50 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −5,2 %▲ | −180,9 % | −268,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −2,8 % | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −4,0 % | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −4,4 %▲ | −95,4 % | 66,7 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
De tre andre er de største selskapene i næringskode 46.390.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Stein Erik Helverschou-Treverket | 1981 |
| Styrets leder | Jonas Forsang Moksnes | 1980 |
| Styremedlem | Jakob Anker Stordalen | 1997 |
| Styremedlem | Stein Erik Helverschou-Treverket | 1981 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
| Regnskapsfører | VIEW GROUP AS987 260 335 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- MAGMA WINES AS95,0 %Oslo · 2 850 ordinære aksjer
- MOIR INVEST AS5,00 %Jar · 150 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- BELMONTE BEVERAGE GROUP NORWAY AS
- MAGMA WINES AS100,0 %
- Bottinor AS100,0 %
- CORE BEVERAGES AS100,0 %
- PROVENANCE WINES AS100,0 %
- ARCADE WINES 2 YOU AS97,5 %
- ARCADE WINES 4 YOU AS97,5 %
- Optimus Brands AS90,0 %
- BONA FIDE WINES AS70,0 %
- ARCADE WINES AS95,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.