- Org.nr.
- 922 694 443
- Adresse
- Utladalsvegen 1, 6884 Øvre Årdal
- Hovedeier
- ÅRDAL ENERGI HOLDING AS, 100 %
- Bransje
- Handel med elektrisitet
ÅRDAL KRAFTLAG AS er et aksjeselskap innen handel med elektrisitet, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 922 694 443
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 09.10.2026
- Stiftet
- 28.03.2019
- Registrert
- 02.05.2019
- Adresse
- Utladalsvegen 1, 6884 Øvre Årdal
- Kommune
- Årdal
- Aksjekapital
- 6 000 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- ÅRDAL KRAFTLAG AS823 075 782 · ÅRDAL
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Å drive sal av konsesjonskraft på vegne av Årdal kommune med sikte på å skaffe innbyggarar og næringsliv i Årdal kommune sikker straumlevering til konkurransedyktige prisar, samt å skape verdiar for Årdal kommune og lokalsamfunnet. Selskapet skal i tillegg levera entreprenørtenester og administrative tenester til energibransjen.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Kraftsal sluttbrukarar | - | 53 762 574 | 78 715 962 | 108 817 949 | 66 466 490 |
| Sal av kraft til nettap og leveringsplikt | - | - | - | 9 080 078 | 3 746 569 |
| Andre driftsinntekter | - | 6 362 365 | 4 648 970 | 4 130 086 | 3 720 184 |
| Sum driftsinntekter | 66 139 366 | 60 124 939 | 83 364 932 | 122 028 113 | 73 933 242 |
| Kraftkjøp | - | 28 846 993 | 38 925 374 | 63 351 048 | 51 998 580 |
| Lønskostnad | - | 7 232 848 | 5 883 659 | 4 587 754 | 5 053 986 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | 51 600 | 51 600 | 46 435 | 27 899 |
| Annan driftskostnad | - | 14 430 283 | 4 735 347 | 4 189 807 | 3 600 104 |
| Sum driftskostnader | 33 660 857 | 50 561 723 | 49 595 980 | 72 175 044 | 60 680 569 |
| Driftsresultat | 32 478 509 | 9 563 216 | 33 768 952 | 49 853 069 | 13 252 674 |
| Anna renteinntekt | - | 2 359 786 | 2 158 167 | 411 562 | - |
| Anna finansinntekt | - | - | 1 142 050 | - | - |
| Sum finansinntekter | 2 157 940 | 2 359 786 | 3 300 217 | 411 562 | - |
| Annan finanskostnad | - | 6 519 | 117 921 | 6 258 | 98 |
| Sum finanskostnader | 10 056 | 6 519 | 117 921 | 6 258 | 98 |
| Netto finans | 2 147 884 | 2 353 267 | 3 182 296 | 405 304 | −98 |
| Resultat før skatt | 34 626 393 | - | - | 50 258 373 | 13 252 576 |
| Resultat før skattekostnad | - | 11 916 483 | 36 951 248 | - | - |
| Skattekostnad på resultat | - | 2 606 511 | 8 133 675 | 9 796 852 | 2 915 567 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 40 461 521 | 10 337 009 |
| Årsresultat | 27 017 156 | 9 309 972 | 28 817 573 | 40 461 521 | 10 337 009 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | 9 309 972 | 28 817 573 | 40 461 521 | 10 337 009 |
| Totalresultat | - | 9 309 972 | 28 817 573 | 40 461 521 | 10 337 009 |
| Tilleggsutbytte | - | - | - | - | 9 619 500 |
| Ordinært utbytte | - | 5 000 000 | 14 671 000 | 35 000 000 | - |
| Konsernbidrag | - | 4 878 120 | 638 820 | 1 013 365 | 5 500 000 |
| Avsett til annan eigenkapital | - | −568 148 | 13 507 753 | 4 448 156 | −4 782 491 |
| Sum overføringar og disponeringar | - | 9 309 972 | 28 817 573 | 40 461 521 | 10 337 009 |
| Utsett skattefordel | - | 2 662 238 | 968 682 | 1 307 798 | 555 |
| Sum immaterielle eigedelar | - | 2 662 238 | 968 682 | 1 307 798 | 555 |
| Maskiner og anlegg | - | 234 400 | 248 300 | 262 200 | 209 000 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | 245 100 | 282 800 | 320 500 | 312 800 |
| Sum varige driftsmiddel | - | 479 500 | 531 100 | 582 700 | 521 800 |
| Investeringar i aksjar og andeler | - | - | - | 9 619 500 | - |
| Andre langsiktige fordringar | - | 732 380 | 680 924 | 635 285 | 593 903 |
| Sum finansielle anleggsmiddel | - | 732 380 | 680 924 | 635 285 | 10 213 403 |
| Sum anleggsmiddel | 4 269 409 | 3 874 118 | 2 180 706 | 2 525 783 | 10 735 758 |
| Kundefordringar | - | 9 533 366 | 17 315 039 | 31 582 152 | 21 251 289 |
| Andre kortsiktige fordringar | - | 15 926 | 1 142 049 | 789 944 | 12 833 |
| Konsernkrav | - | - | 1 500 000 | 18 699 648 | 7 746 712 |
| Sum krav | - | 9 549 293 | 19 957 088 | 51 071 745 | 29 010 834 |
| Bankinnskot, kontantar o.1 | - | 42 096 443 | 43 315 833 | 25 549 657 | 9 675 973 |
| Sum bankinnskot, kontantar og liknande | - | 42 096 443 | 43 315 833 | 25 549 657 | 9 675 973 |
| Sum omløpsmiddel | 68 702 437 | 51 645 736 | 63 272 921 | 76 621 402 | 38 686 807 |
| Sum eiendeler | 72 971 846 | 55 519 854 | 65 453 627 | 79 147 185 | 49 422 565 |
| Aksjekapital | - | 6 000 000 | 6 000 000 | 6 000 000 | 6 000 000 |
| Overkurs | - | 7 301 408 | 7 301 408 | 7 301 408 | 7 301 408 |
| Sum innskoten eigenkapital | 13 301 408 | 13 301 408 | 13 301 408 | 13 301 408 | 13 301 408 |
| Annen egenkapital | - | 19 918 683 | 20 486 831 | 6 979 078 | 2 530 922 |
| Sum opptent eigenkapital | 13 182 679 | 19 918 683 | 20 486 831 | 6 979 078 | 2 530 922 |
| Sum egenkapital | 26 484 086 | 33 220 091 | 33 788 239 | 20 280 485 | 15 832 330 |
| Pensjonsplikter | - | 3 945 937 | 4 381 229 | 5 948 118 | 5 730 225 |
| Sum avsetjingar for plikter | - | 3 945 937 | 4 381 229 | 5 948 118 | 5 730 225 |
| Sum langsiktig gjeld | 540 060 | 3 945 937 | 4 381 229 | 5 948 118 | 5 730 225 |
| Leverandørgjeld | - | 1 907 905 | 1 455 296 | 2 913 900 | 8 139 514 |
| Betalbar skatt | - | 2 924 187 | 7 614 378 | 10 818 274 | 2 587 439 |
| Skuldig offentlege avgifter | - | 1 579 437 | 2 155 324 | 2 467 632 | 1 242 440 |
| Utbytte | - | 5 000 000 | 14 671 000 | 35 000 000 | 9 619 500 |
| Kortsiktig konserngjeld | - | 6 254 000 | 819 000 | 1 299 186 | 5 807 856 |
| Anna kortsiktig gjeld | - | 688 297 | 569 161 | 419 589 | 463 262 |
| Sum kortsiktig gjeld | 45 947 700 | 18 353 826 | 27 284 159 | 52 918 581 | 27 860 010 |
| Sum gjeld | 46 487 760 | 22 299 763 | 31 665 388 | 58 866 699 | 33 590 235 |
| Sum eigenkapital og gjeld | - | 55 519 854 | 65 453 627 | 79 147 185 | 49 422 565 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,50▼ | 2,81 | 2,32 | 1,45 | 1,39 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,76▲ | 0,67 | 0,94 | 2,90 | 2,12 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 53,9 %▲ | 19,7 % | 51,3 % | 78,2 % | 26,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 49,1 %▲ | 15,9 % | 40,5 % | 40,9 % | 17,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 40,8 %▲ | 15,5 % | 34,6 % | 33,2 % | 14,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 36,3 %▼ | 59,8 % | 51,6 % | 25,6 % | 32,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
De tre andre er de største selskapene i næringskode 35.150.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Jan Stian Smedegård | 1985 |
| Styrets leder | Egon Mogens Moen | 1958 |
| Styremedlem | Stian Marius Bye | 1978 |
| Styremedlem | Kirsti Eklund | 1953 |
| Styremedlem | Tor Erik Sveen | 1976 |
| Styremedlem | Trude Klingenberg | 1989 |
| Varamedlem | Jon Inge Øvrebø | 1978 |
| Varamedlem | Jan Inge Buene | 1963 |
| Varamedlem | Bodil Helen Selland Nordnes | 1969 |
| Varamedlem | Rune Blikken | 1974 |
| Varamedlem | Amarilys Ramirez Jimenez | 1974 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ÅRDAL ENERGI HOLDING AS100,0 %Øvre Årdal · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- ÅRDAL ENERGI HOLDING AS
- Straumnett AS100,0 %
- ÅRDAL ENERGI PRODUKSJON AS100,0 %
- Enduser AS100,0 %
- SOGN MILJØKRAFT AS68,3 %
- Årdalsnett AS66,0 %
- ÅRDAL KRAFTLAG AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.