- Org.nr.
- 831 342 722
- Adresse
- H0102, Gjerdebakken 38, 4027 Stavanger
Driftsresultat50 7771,9 % margin
Årsresultat49 8681,8 % margin
Egenkapital−324 253−1 268,3 % av eiendelene
Ariasprocess AS er et aksjeselskap innen industri-, produkt- og motedesignvirksomhet, stiftet 2023.
Omsetning, tre regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 831 342 722
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 28.09.2026
- Stiftet
- 07.04.2023
- Registrert
- 04.05.2023
- Adresse
- H0102, Gjerdebakken 38, 4027 Stavanger
- Kommune
- Stavanger
- Næring
- 74.110 Industri-, produkt- og motedesignvirksomhetIndustri-, produkt- og motedesignvirksomhet i Stavanger (176)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Ariasprocess AS931 363 298 · STAVANGER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Ingeniørkonsultasjon og undervisning i ingeniørfag.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | - | 1 458 394 |
| Sum driftsinntekter | 2 733 131 | 2 649 888 | 1 458 394 |
| Endring i beholdning av varer under tilvirkning og ferdig tilvirkede varer | - | - | 0 |
| Endring i beholdning av egentilvirkede anleggsmidler | - | - | 0 |
| Varekostnad | - | - | 0 |
| Lønnskostnad | - | 2 915 489 | 1 368 980 |
| Annen driftskostnad | - | 50 552 | 54 479 |
| Sum driftskostnader | 2 682 354 | 2 966 041 | 1 423 459 |
| Driftsresultat | 50 777 | −316 153 | 34 935 |
| Inntekt på investering i datterselskap og tilknyttet selskap | - | - | 0 |
| Inntekt på andre investeringer | - | - | 0 |
| Verdiøkning av finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | - | - | 0 |
| Sum finansinntekter | - | 0 | 0 |
| Verdireduksjon av finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | - | - | 0 |
| Annen rentekostnad | - | - | 0 |
| Sum finanskostnader | 909 | 584 | 0 |
| Netto finans | −909 | −584 | 0 |
| Resultat før skatt | 49 868 | −316 737 | 34 935 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | 7 686 |
| Årsresultat | 49 868 | −316 737 | 27 249 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | 27 249 |
| Skatt på andre resultatelementer | - | - | 0 |
| Totalresultat | - | - | 27 249 |
| Overf. fond for vurderingsforskjeller | - | - | 0 |
| Ordinært utbytte | - | - | 0 |
| Tilleggsutbytte | - | - | 0 |
| Ekstraordinært utbytte | - | - | 0 |
| Konsernbidrag | - | - | 0 |
| Avgitt konsernbidrag | - | - | 0 |
| Fondsemisjon | - | - | 0 |
| Udekket tap | - | - | 0 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | 27 249 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 27 249 |
| Forskning og utvikling | - | - | 0 |
| Konsesjoner, patenter, lisenser, varemerker og lignende rettigheter | - | - | 0 |
| Utsatt skattefordel | - | - | 0 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | 0 |
| Skip, rigger, fly og lignende | - | - | 0 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner og lignende | - | - | 0 |
| Sum varige driftsmidler | - | - | 0 |
| Investering i datterselskap | - | - | 0 |
| Investering i annet foretak i samme konsern | - | - | 0 |
| Lån til foretak i samme konsern | - | - | 0 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | - | - | 0 |
| Investeringer i aksjer og andeler | - | - | 0 |
| Obligasjoner | - | - | 0 |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | 0 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | 0 |
| Sum anleggsmidler | - | 0 | 0 |
| Varer | - | - | 0 |
| Sum varer | - | - | 0 |
| Kundefordringer | - | - | 0 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 67 500 |
| Konsernfordringer | - | - | 0 |
| Krav på innbetaling av selskapskapital | - | - | 0 |
| Sum fordringer | - | - | 67 500 |
| Aksjer og andeler i foretak i samme konsern | - | - | 0 |
| Markedsbaserte aksjer | - | - | 0 |
| Markedsbaserte obligasjoner | - | - | 0 |
| Sum investeringer | - | - | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | 514 591 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 514 591 |
| Sum omløpsmidler | 25 565 | 21 085 | 582 091 |
| Sum eiendeler | 25 565 | 21 085 | 582 091 |
| Selskapskapital | - | - | 30 000 |
| Beholdning av egne aksjer | - | - | 0 |
| Overkurs | - | - | 0 |
| Ikke registrert kapitalforhøyelse | - | - | 0 |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | 0 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Fond | - | - | 0 |
| Avsatt utbytte | - | - | 0 |
| Annen egenkapital | - | - | 27 249 |
| Udekket tap | - | - | 0 |
| Sum opptjent egenkapital | −354 253 | −289 488 | 27 249 |
| Sum egenkapital | −324 253 | −259 488 | 57 249 |
| Pensjonsforpliktelser | - | - | 0 |
| Utsatt skatt | - | - | 0 |
| Andre avsetninger for forpliktelser | - | - | 0 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | 0 |
| Konvertible lån | - | - | 0 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | 0 |
| Langsiktig konserngjeld | - | - | 0 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | 0 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | 0 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 |
| Sertifikatlån | - | - | 0 |
| Leverandørgjeld | - | - | 0 |
| Betalbar skatt | - | - | 7 686 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | 357 327 |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | 0 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | 159 830 |
| Sum kortsiktig gjeld | 349 818 | 280 573 | 524 843 |
| Sum gjeld | 349 818 | 280 573 | 524 843 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | 582 092 |
Nøkkeltall 2023 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,07 | 0,08 | 1,11 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −1,08 | −1,08 | 9,17 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 217,7 %▲ | −104,8 % | 6,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 1,9 %▲ | −11,9 % | 2,4 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 1,8 %▲ | −12,0 % | 1,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −1 268,3 %▼ | −1 230,7 % | 9,8 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Ariasprocess AS1,9 %
2,7 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−25 %0255075100
PURE SALMON TECHNOLOGY AS−2,2 % 519,6 mill.78 ansatte 2025
Ariasprocess AS1,9 % 2,7 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
SALT SHIP DESIGN AS45,7 % 442,6 mill.58 ansatte 2025
Welltec Technology Center Stavanger AS93,2 % 442,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−25 %0255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 74.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Arias Esmaelpour | 1979 |
| Styremedlem | Laven Kian | 1981 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ARIAS ESMAELPOUR96,7 %f. 1979 · Stavanger · 29 000 ordinære aksjer
- LAVEN KIAN3,33 %f. 1981 · Stavanger · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.