- Org.nr.
- 926 376 020
- Telefon
- 906 15 981
- Adresse
- Conrad Mohrs veg 23, 5072 Bergen
- Hovedeier
- Stanesveien Invest AS, 100 %
ARNA BRUK AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 1960.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 926 376 020
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 08.10.2026
- Stiftet
- 04.05.1960
- Registrert
- 12.03.1995
- Adresse
- Conrad Mohrs veg 23, 5072 Bergen
- Telefon
- 906 15 981
- Postadresse
- Postboks 6134
- Kommune
- Bergen
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Bergen (4 009)
- Aksjekapital
- 160 200
- Ansatte
- 1 til 4
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- ARNA BRUK AS971 891 467 · BERGEN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eie, drive og leie ut fast eiendom. Selskapets virksomhet består også i å leie ut personell og yte administrative tjenester til selskaper som driver med eie, drift og utleie av fast eiendom samt til øvrige selskaper som bedriver virksomhet som naturlig har sammenheng med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 12 992 424 | 13 532 237 | 12 695 429 | 11 520 615 | 11 187 444 |
| Sum driftsinntekter | 12 992 424 | 13 532 237 | 12 695 429 | 11 520 615 | 11 187 444 |
| Lønnskostnad | 1 722 784 | 1 614 701 | 1 696 411 | 1 516 551 | 1 456 040 |
| Avskrivning på driftsmidler | 1 173 306 | 1 236 807 | 1 728 509 | 2 085 615 | 2 081 382 |
| Annen driftskostnad | 3 013 871 | 3 202 206 | 3 611 658 | 2 847 658 | 2 133 005 |
| Sum driftskostnader | 5 909 962 | 6 053 714 | 7 036 578 | 6 449 823 | 5 670 427 |
| Driftsresultat | 7 082 462 | 7 478 523 | 5 658 851 | 5 070 792 | - |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 457 552 | 340 427 | 331 617 | 77 793 | 268 |
| Annen renteinntekt | 60 549 | 250 | 38 | 35 | - |
| Annen finansinntekt | 13 821 | 12 337 | 11 512 | 11 389 | 2 131 |
| Sum finansinntekter | 531 922 | 353 014 | 343 167 | 89 217 | 2 399 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 248 355 | 161 797 | 944 554 | 598 903 | 1 306 848 |
| Annen rentekostnad | 388 | 30 542 | 16 301 | 1 203 | 870 |
| Sum finanskostnader | 248 743 | 192 339 | 960 855 | 600 106 | 1 307 718 |
| Netto finans | 283 179 | 160 675 | −617 688 | −510 889 | −1 305 319 |
| Resultat før skatt | - | - | 5 041 163 | 4 559 903 | 4 211 698 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 926 574 |
| Resultat før skattekostnad | 7 365 642 | 7 639 198 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 1 620 415 | 1 687 660 | 1 112 561 | 1 003 630 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 3 928 602 | 3 556 273 | 3 285 124 |
| Årsresultat | 5 745 227 | 5 951 538 | 3 928 602 | 3 556 273 | 3 285 124 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 5 745 227 | 5 951 538 | 3 928 602 | 3 556 273 | 3 285 124 |
| Totalresultat | 5 745 227 | 5 951 538 | 3 928 602 | 3 556 273 | 3 285 124 |
| Konsernbidrag | - | - | - | - | 3 120 000 |
| Avgitt konsernbidrag | 5 700 000 | 5 900 000 | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 45 227 | 51 538 | 3 928 602 | 3 556 273 | 165 124 |
| Sum overføringer og disponeringer | 5 745 227 | 5 951 538 | 3 928 602 | 3 556 273 | 3 285 124 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 17 041 293 | 17 881 161 | 18 717 538 | 20 100 568 | 21 567 981 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 2 264 | 10 632 | 76 037 | 124 600 | 121 000 |
| Sum varige driftsmidler | 17 043 557 | 17 891 793 | 18 793 575 | 20 225 168 | 21 688 981 |
| Andre langsiktige fordringer | 7 535 | 22 305 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 7 535 | 22 305 | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 17 051 092 | 17 914 098 | 18 793 575 | 20 225 168 | 21 688 981 |
| Kundefordringer | 692 491 | 666 889 | 1 244 400 | 739 003 | 3 314 441 |
| Andre kortsiktige fordringer | 8 835 938 | 8 457 672 | 4 310 094 | 8 284 495 | 1 386 339 |
| Sum fordringer | 9 528 429 | 9 124 561 | 5 554 494 | 9 023 498 | 4 700 780 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 74 589 | - | 65 106 | 69 164 | 70 816 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 74 589 | - | 65 106 | 69 164 | 70 816 |
| Sum omløpsmidler | 9 603 018 | 9 210 577 | 5 619 600 | 9 092 662 | 4 771 596 |
| Sum eiendeler | 26 654 110 | 27 124 676 | 24 413 175 | 29 317 830 | 26 460 577 |
| aksjer å kr 1) | 160 200 | 160 200 | 160 200 | 160 200 | 160 200 |
| Sum innskutt egenkapital | 160 200 | 160 200 | 160 200 | 160 200 | 160 200 |
| Annen egenkapital | 14 890 064 | 14 844 838 | 14 793 300 | 10 864 698 | 7 308 425 |
| Sum opptjent egenkapital | 14 890 064 | 14 844 838 | 14 793 300 | 10 864 698 | 7 308 425 |
| Sum egenkapital | 15 050 264 | 15 005 038 | 14 953 500 | 11 024 898 | 7 468 625 |
| Utsatt skatt | 288 595 | 362 791 | 354 666 | 598 753 | 954 213 |
| Andre avsetninger for forpliktelser | 2 592 814 | 3 064 235 | 3 535 656 | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 2 881 409 | 3 427 026 | 3 890 322 | 598 753 | 954 213 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | 2 521 514 | 14 576 960 | 9 978 057 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | 2 521 514 | 14 576 960 | 9 978 057 |
| Sum langsiktig gjeld | 2 881 409 | - | 6 411 836 | 15 175 713 | 10 932 270 |
| Leverandørgjeld | 762 000 | - | 1 194 556 | 987 644 | 701 089 |
| Betalbar skatt | 86 919 | 15 432 | 1 356 648 | 1 359 090 | 390 894 |
| Skyldig offentlige avgifter | 218 531 | 206 055 | 83 183 | 184 177 | 550 346 |
| Annen kortsiktig gjeld | 7 654 986 | - | 413 452 | 586 308 | 6 417 353 |
| Sum kortsiktig gjeld | 8 722 437 | - | 3 047 839 | 3 117 219 | 8 059 682 |
| Sum gjeld | 11 603 846 | 12 119 638 | 9 459 675 | 18 292 932 | 18 991 952 |
| Sum egenkapital og gjeld | 26 654 110 | - | 24 413 175 | 29 317 830 | 26 460 577 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,10▲ | 1,06 | 1,84 | 2,92 | 0,59 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,77▼ | 0,81 | 0,63 | 1,66 | 2,54 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 28,3 %▼ | 30,4 % | 22,3 % | 18,5 % | - |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 54,5 %▼ | 55,3 % | 44,6 % | 44,0 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 44,2 %▲ | 44,0 % | 30,9 % | 30,9 % | 29,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 56,5 %▲ | 55,3 % | 61,3 % | 37,6 % | 28,2 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Endre Hole | 1959 |
| Styrets leder | Stig Hole | 1962 |
| Styremedlem | Endre Hole | 1959 |
| Styremedlem | Christine Hole | 1968 |
| Revisor | MINDE REVISJON AS999 079 547 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Stanesveien Invest AS100,0 %Bergen · 160 200 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Stanesveien 35 AS
- Stanesveien Invest AS100,0 %
- Nattlandsveien 152 AS100,0 %
- STØ INVEST AS100,0 %
- Smøråsgården AS100,0 %
- Ågotnes Utvikling AS100,0 %
- Ulsmågvegen 12-14 AS100,0 %
- Frekhaug Helsebygg AS100,0 %
- Birkeveien Invest AS60,0 %
- ARNA BRUK AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.