- Org.nr.
- 964 386 749
- Telefon
- 63 95 53 00
- Adresse
- Nyvegen 1, 2070 Råholt
Driftsresultat−20 802ikke oppgitt
Årsresultat2 081 784ikke oppgitt
Egenkapital4 264 45364,1 % av eiendelene
ARNE I BERGLY AS er et aksjeselskap innen detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler, stiftet 1992.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 964 386 749
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 30.08.2026
- Stiftet
- 01.06.1992
- Registrert
- 20.02.1995
- Adresse
- Nyvegen 1, 2070 Råholt
- Telefon
- 63 95 53 00
- Kommune
- Eidsvoll
- Næring
- 47.110 Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidlerDetaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler i Eidsvoll (16)
- Aksjekapital
- 615 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Selv, gjennom hel- eller deleide selskaper eller ved samarbeide med andre virksomheter, å forestå drift av dagligvareforretning og annen virksomhet beslektet med denne.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 20 802 | - | - | 24 963 | 24 401 |
| Sum driftskostnader | 20 802 | 20 864 | 25 747 | 24 963 | 24 401 |
| Driftsresultat | −20 802 | −20 864 | −25 747 | −24 963 | −24 401 |
| Annen renteinntekt | 121 953 | - | - | 29 144 | 3 955 |
| Annen finansinntekt | 2 567 670 | - | - | 3 448 000 | 3 170 000 |
| Sum finansinntekter | 2 689 623 | 4 363 033 | 3 832 461 | 3 477 144 | 3 173 955 |
| Annen rentekostnad | 2 452 | - | - | - | 219 |
| Sum finanskostnader | 2 452 | 1 799 | 1 005 | - | 219 |
| Netto finans | 2 687 171 | 4 361 234 | 3 831 456 | 3 477 144 | 3 173 736 |
| Resultat før skatt | - | 4 340 370 | 3 805 709 | 3 452 181 | 3 149 335 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 684 222 |
| Resultat før skattekostnad | 2 666 369 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 584 585 | - | - | 754 488 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 2 697 693 | 2 465 113 |
| Årsresultat | 2 081 784 | 3 388 287 | 2 972 260 | 2 697 693 | 2 465 113 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 2 081 784 | - | - | 2 697 693 | 2 465 113 |
| Totalresultat | 2 081 784 | - | - | 2 697 693 | 2 465 113 |
| Ordinært utbytte | 1 800 000 | - | - | 2 600 000 | 2 400 000 |
| Avsatt til annen egenkapital | 281 784 | - | - | 97 693 | 65 113 |
| Sum overføringer og disponeringer | 2 081 784 | - | - | 2 697 693 | 2 465 113 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | - |
| Investering i datterselskap | 900 000 | - | - | 900 000 | 900 000 |
| Andre langsiktige fordringer | 29 430 | - | - | 29 430 | 29 430 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 929 430 | - | - | 929 430 | 929 430 |
| Sum anleggsmidler | 929 430 | 929 430 | 929 430 | 929 430 | 929 430 |
| Konsernfordringer | 2 567 670 | - | - | 3 448 000 | 3 170 000 |
| Sum fordringer | 2 567 670 | - | - | 3 448 000 | 3 170 000 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | 1 399 181 | 809 222 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 3 151 938 | - | - | 1 399 181 | 809 222 |
| Sum omløpsmidler | 5 719 608 | 6 005 323 | 4 398 401 | 4 847 181 | 3 979 222 |
| Sum eiendeler | 6 649 038 | 6 934 753 | 5 327 831 | 5 776 611 | 4 908 652 |
| Aksjekapital | 615 000 | - | - | 615 000 | 615 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 615 000 | 615 000 | 615 000 | 615 000 | 615 000 |
| Annen egenkapital | 3 649 453 | - | - | 907 123 | 809 430 |
| Sum opptjent egenkapital | 3 649 453 | 3 367 670 | 1 979 382 | 907 123 | 809 430 |
| Sum egenkapital | 4 264 453 | 3 982 670 | 2 594 382 | 1 522 123 | 1 424 430 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Betalbar skatt | 584 585 | - | - | 754 488 | 684 222 |
| Utbytte | 1 800 000 | - | - | 2 600 000 | 2 400 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | 900 000 | 400 000 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 384 585 | 2 952 083 | 2 733 449 | 4 254 488 | 3 484 222 |
| Sum gjeld | 2 384 585 | 2 952 083 | 2 733 449 | 4 254 488 | 3 484 222 |
| Sum egenkapital og gjeld | 6 649 038 | - | - | 5 776 611 | 4 908 652 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,40▲ | 2,03 | 1,61 | 1,14 | 1,14 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,56▼ | 0,74 | 1,05 | 2,80 | 2,45 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 39,3 %▼ | 70,8 % | 68,6 % | 64,6 % | 64,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 64,1 %▲ | 57,4 % | 48,7 % | 26,3 % | 29,0 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Arne Ingar Bergly | 1949 |
| Styrets leder | Arne Ingar Bergly | 1949 |
| Varamedlem | Turid Larsen | 1951 |
| Revisor | BLOM & FOSSAN AS936 072 550 | - |
| Regnskapsfører | TENOLD REGNSKAP AS918 466 177 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- TOM ARNE BERGLY87,0 %f. 1981 · Eidsvoll Verk · 535 B-aksjer
- ARNE INGAR BERGLY12,7 %f. 1949 · Ålen · 78 ordinære aksjer
- TOM ARNE BERGLY0,33 %f. 1981 · Eidsvoll Verk · 2 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- BERGLY MAT RÅHOLT AS100,0 %917 222 460 · 500 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.