- Org.nr.
- 989 855 573
- Adresse
- Ullernveien 13, 0280 Oslo
- Hovedeier
- Ullern Invest AS, 95,2 %
Driftsresultat−20 000ikke oppgitt
Årsresultat20 391ikke oppgitt
Egenkapital17 403 89799,8 % av eiendelene
ARO INVESTMENT AS er et aksjeselskap innen kjøp og salg av egen fast eiendom, stiftet 2006.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 989 855 573
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 29.09.2026
- Stiftet
- 16.05.2006
- Registrert
- 29.05.2006
- Adresse
- Ullernveien 13, 0280 Oslo
- Kommune
- Oslo
- Aksjekapital
- 2 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Kjøp og salg av eiendom, aksjer og andre verdipapirer, deltagelse i annen næringsvirksomhet, kjøp og salg av tjenester samt virksomhet som står i forbindelse med dette.
Tidligere navn
- Startskuddet 597 AS29.05.2006 til 05.10.2006
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 20 000 | - | - | 19 375 | 18 930 |
| Sum driftskostnader | 20 000 | 19 375 | 18 438 | 19 375 | 18 930 |
| Driftsresultat | −20 000 | −19 375 | −18 438 | −19 375 | −18 930 |
| Inntekt på investering i datterselskap | - | - | - | - | 13 245 |
| Annen renteinntekt | 46 301 | - | - | 11 671 | 5 685 |
| Sum finansinntekter | 46 301 | 46 737 | 32 957 | 11 671 | 18 930 |
| Annen finanskostnad | 124 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 124 | 35 | - | - | - |
| Netto finans | 46 177 | 46 702 | 32 958 | 11 671 | 18 930 |
| Resultat før skatt | - | 27 327 | 14 520 | −7 704 | 0 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −7 704 | 0 |
| Resultat før skattekostnad | 26 177 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 5 786 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 20 391 | 21 306 | 13 021 | −7 704 | 0 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 20 391 | - | - | −7 704 | - |
| Totalresultat | 20 391 | - | - | −7 704 | - |
| Udekket tap | 20 391 | - | - | −7 704 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 20 391 | - | - | −7 704 | - |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | - |
| Investering i datterselskap | 15 227 801 | - | - | 15 227 801 | 15 227 801 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 15 227 801 | - | - | 15 227 801 | 15 227 801 |
| Sum anleggsmidler | 15 227 801 | 15 227 801 | 15 227 801 | 15 227 801 | 15 227 801 |
| Andre kortsiktige fordringer | 542 460 | - | - | 542 460 | 542 460 |
| Sum fordringer | 542 460 | - | - | 542 460 | 542 460 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 675 816 | - | - | 1 609 169 | 1 616 873 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 675 816 | - | - | 1 609 169 | 1 616 873 |
| Sum omløpsmidler | 2 218 276 | 2 191 975 | 2 166 148 | 2 151 629 | 2 159 333 |
| Sum eiendeler | 17 446 077 | 17 419 776 | 17 393 949 | 17 379 430 | 17 387 134 |
| kr | 2 100 000 | - | - | 2 100 000 | 2 100 000 |
| Overkurs | 17 000 000 | - | - | 17 000 000 | 17 000 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 19 100 000 | 19 100 000 | 19 100 000 | 19 100 000 | 19 100 000 |
| Udekket tap | 1 696 103 | - | - | 1 750 820 | 1 743 116 |
| Sum opptjent egenkapital | −1 696 103 | −1 716 494 | −1 737 800 | −1 750 820 | −1 743 116 |
| Sum egenkapital | 17 403 897 | 17 383 506 | 17 362 200 | 17 349 180 | 17 356 884 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 29 500 | - | - | 29 500 | 29 500 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 29 500 | - | - | 29 500 | 29 500 |
| Sum langsiktig gjeld | 29 500 | 29 500 | 29 500 | 29 500 | 29 500 |
| Betalbar skatt | 5 786 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 6 894 | - | - | 750 | 750 |
| Sum kortsiktig gjeld | 12 680 | 6 770 | 2 249 | 750 | 750 |
| Sum gjeld | 42 180 | 36 270 | 31 749 | 30 250 | 30 250 |
| Sum egenkapital og gjeld | 17 446 077 | - | - | 17 379 430 | 17 387 134 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 174,94▼ | 323,78 | 963,16 | 2 868,84 | 2 879,11 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 0,2 % | 0,2 % | 0,1 % | −0,0 % | 0,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 99,8 % | 99,8 % | 99,8 % | 99,8 % | 99,8 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Steffen-Andre Feet | 1993 |
| Styrets leder | Arve Feet | 1955 |
| Styremedlem | Steffen-Andre Feet | 1993 |
| Revisor | FIRDA REVISJON & RÅDGIVNING AS989 230 921 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Ullern Invest AS95,2 %Oslo · 2 000 B-aksjer
- Ullern Invest AS4,76 %Oslo · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Ullern Invest AS
- Ringeriksveien 32 AS100,0 %
- ARO INVESTMENT AS95,2 %
- RYEN PARK AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- RYEN PARK AS100,0 %971 230 916 · 500 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.