- Org.nr.
- 916 507 720
- Adresse
- Fjordvegen 63, 2312 Ottestad
Driftsresultat6 10712,3 % margin
Årsresultat222 995
Egenkapital6 163 03299,5 % av eiendelene
ARRA HOLDING AS er et aksjeselskap innen andre egeninvesteringsselskaper, stiftet 2015.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 916 507 720
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 08.10.2026
- Stiftet
- 15.12.2015
- Registrert
- 07.01.2016
- Adresse
- Fjordvegen 63, 2312 Ottestad
- Kommune
- Stange
- Aksjekapital
- 150 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investeringer og deltagelse i andre virksomheter, samt alt som kommer inn under dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 49 600 | 49 900 | 49 950 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 49 600 | 49 900 | 49 950 | - | 0 |
| Annen driftskostnad Il, | 43 493 | 34 236 | 28 155 | 36 532 | - |
| Sum driftskostnader | 43 493 | 34 236 | 28 155 | 36 532 | 14 319 |
| Driftsresultat | 6 107 | 15 665 | 21 795 | −36 532 | −14 319 |
| Annen finansinntekt | 250 032 | 274 941 | 219 514 | 153 100 | - |
| Sum finansinntekter | 250 032 | 274 941 | 219 514 | 153 100 | 9 061 091 |
| Annen rentekostnad | - | 735 | - | - | - |
| Annen finanskostnad | 3 252 | 2 533 | 1 492 | 1 496 | - |
| Sum finanskostnader | 3 252 | 3 268 | 1 492 | 1 496 | 2 422 |
| Netto finans | 246 780 | 271 673 | 218 023 | 151 604 | 9 058 669 |
| Resultat før skatt | - | - | 239 818 | 115 072 | 9 044 351 |
| Resultat før skattekostnad | 252 887 | 287 337 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 29 892 | 53 920 | 31 338 | - | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 208 480 | 115 072 | - |
| Årsresultat | 222 995 | 233 417 | 208 480 | 115 072 | 9 044 351 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 222 995 | 233 417 | 208 480 | 115 072 | - |
| Totalresultat | 222 995 | 233 417 | 208 480 | 115 072 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 222 995 | 233 417 | 208 480 | 115 072 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 222 995 | 233 417 | 208 480 | 115 072 | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 3 415 519 | 3 166 896 | 2 650 614 | 2 650 614 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 3 415 519 | 3 166 896 | 2 650 614 | 2 650 614 | - |
| Sum anleggsmidler | 3 415 519 | 3 166 896 | 2 650 614 | 2 650 614 | 1 357 350 |
| Kundefordringer | 10 500 | 34 900 | 43 900 | - | - |
| Sum fordringer | 10 500 | 34 900 | 43 900 | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 2 766 905 | 2 793 665 | 3 044 948 | 2 865 728 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 766 905 | 2 793 665 | 3 044 948 | 2 865 728 | - |
| Sum omløpsmidler | 2 777 405 | 2 828 565 | 3 088 848 | 2 865 728 | 9 085 738 |
| Sum eiendeler | 6 192 924 | 5 995 461 | 5 739 462 | 5 516 341 | 10 443 087 |
| å kr. 1.000) | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 200 000 |
| Annen egenkapital | 6 013 032 | 5 790 036 | 5 556 619 | 5 348 139 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 6 013 032 | 5 790 036 | 5 556 619 | 5 348 139 | 10 233 067 |
| Sum egenkapital | 6 163 032 | 5 940 036 | 5 706 619 | 5 498 139 | 10 433 067 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Betalbar skatt | 29 892 | 53 920 | 31 338 | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | - | 1 505 | 1 505 | 18 202 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 29 892 | 55 425 | 32 843 | 18 202 | 10 020 |
| Sum gjeld | 29 892 | 55 425 | 32 843 | 18 202 | 10 020 |
| Sum egenkapital og gjeld | 6 192 924 | 5 995 461 | 5 739 462 | 5 516 341 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 92,91▲ | 51,03 | 94,05 | 157,44 | 906,76 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,00 | 0,01 | 0,01 | 0,00 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 4,2 %▼ | 5,0 % | 4,3 % | 1,5 % | 86,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 12,3 %▼ | 31,4 % | 43,6 % | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 449,6 %▼ | 467,8 % | 417,4 % | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 99,5 %▲ | 99,1 % | 99,4 % | 99,7 % | 99,9 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
ARRA HOLDING AS12,3 %
0,0 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Eldjarn Trading0,0 % 23 113,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
ARRA HOLDING AS12,3 % 0,0 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
ODD GLEDITSCH AS88,8 % 519,3 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Om Holding AS100,0 % 870,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 64.323.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Arne Sætershagen | 1954 |
| Styrets leder | Randi Bakkerud Sætershagen | 1958 |
| Styremedlem | Arne Sætershagen | 1954 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ARNE SÆTERSHAGEN45,0 %f. 1954 · Ottestad · 450 ordinære aksjer
- RANDI BAKKERUD SÆTERSHAGEN45,0 %f. 1958 · Ottestad · 450 ordinære aksjer
- OLAV SÆTERSBAKKEN5,00 %f. 1992 · Dokka · 50 ordinære aksjer
- PÅL SÆTERSHAGEN5,00 %f. 1984 · Oslo · 50 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- M5 INVEST AS20,0 %924 304 294 · 100 ordinære aksjer
- 914 839 327 · 2 000 ordinære aksjer
- ELMERA GROUP ASA0,00 %920 153 577 · 2 500 ordinære aksjer
- 995 568 217 · 8 135 ordinære aksjer
- MPC CONTAINER SHIPS ASA0,00 %918 494 316 · 2 400 ordinære aksjer
- LERØY SEAFOOD GROUP ASA0,00 %975 350 940 · 1 500 ordinære aksjer
- ENTRA ASA0,00 %999 296 432 · 300 ordinære aksjer
- Telenor ASA0,00 %982 463 718 · 1 500 ordinære aksjer
- YARA INTERNATIONAL ASA0,00 %986 228 608 · 230 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.