- Org.nr.
- 868 249 692
- Telefon
- 67 17 44 00
- Adresse
- Fossumveien 70, 1359 Eiksmarka
Driftsresultat−28 620ikke oppgitt
Årsresultat−36 413ikke oppgitt
Egenkapital2 431 679100,0 % av eiendelene
Arriba Holding AS er et aksjeselskap innen engroshandel med andre husholdningsvarer, stiftet 1993.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 868 249 692
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 30.09.2026
- Stiftet
- 29.06.1993
- Registrert
- 19.02.1995
- Adresse
- Fossumveien 70, 1359 Eiksmarka
- Telefon
- 67 17 44 00
- Kommune
- Bærum
- Næring
- 46.490 Engroshandel med andre husholdningsvarerEngroshandel med andre husholdningsvarer i Bærum (72)
- Aksjekapital
- 2 147 640
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Handels- og konsulentvirksomhet, produksjon, agentur, utleie, kjøp og salg av fast eiendom og deltagelse i andre selskaper.
Tidligere navn
- TWT SPORT ESPELID & WANGEN AS19.02.1995 til 25.05.2000
- THIRD WEDGE TRADING SPORT AS25.05.2000 til 30.08.2018
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 28 620 | 19 861 | 11 634 | 31 638 | 52 096 |
| Sum driftskostnader | 28 620 | 19 861 | 11 634 | 31 638 | 52 096 |
| Driftsresultat | −28 620 | −19 861 | −11 634 | −31 638 | −42 496 |
| Annen finansinntekt | - | 60 743 | - | - | 1 481 439 |
| Annen renteinntekt | 38 043 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 38 043 | 60 743 | 18 | 3 177 051 | 1 481 439 |
| Annen finanskostnad | - | 54 226 | - | - | 1 |
| Annen rentekostnad | 45 836 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 45 836 | 54 226 | - | - | 1 |
| Netto finans | −7 793 | 6 517 | 18 | 3 177 051 | 1 481 438 |
| Resultat før skatt | - | - | −11 616 | 3 145 413 | 1 438 941 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 1 438 941 |
| Resultat før skattekostnad | −36 413 | −13 345 | - | - | - |
| Årsresultat | −36 413 | −13 345 | −11 616 | 3 145 413 | 1 438 941 |
| Ordinært utbytte | - | - | - | - | 1 500 000 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | −61 059 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −36 413 | −13 344 | - | - | - |
| Totalresultat | −36 413 | −13 344 | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | −36 413 | −13 345 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −36 413 | −13 345 | - | - | 1 438 941 |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | - | 9 600 |
| Sum driftsinntekter | - | - | 0 | 0 | 9 600 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 1 500 000 | 1 500 000 | - | - | 1 500 000 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 425 000 | - | - | - | 850 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 925 000 | 1 925 000 | - | - | 2 350 000 |
| Sum anleggsmidler | 1 925 000 | 1 925 000 | 2 350 000 | 2 350 000 | 2 350 000 |
| Andre kortsiktige fordringer | 437 579 | 1 017 103 | - | - | - |
| Sum fordringer | 437 579 | 1 017 103 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 69 100 | 280 721 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 69 100 | 280 721 | - | - | 772 124 |
| Sum omløpsmidler | 506 679 | 1 297 824 | 832 092 | 143 559 | 772 124 |
| Sum eiendeler | 2 431 679 | 3 222 824 | 3 182 092 | 2 493 559 | 3 122 124 |
| Aksjekapital | 2 147 640 | 2 147 640 | - | - | 2 147 640 |
| Overkurs | - | - | - | - | 973 979 |
| Sum innskutt egenkapital | 2 147 640 | 2 147 640 | 2 147 640 | 2 147 640 | 3 121 619 |
| Annen egenkapital | 284 039 | 320 452 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 284 039 | 320 452 | 333 797 | 345 413 | - |
| Sum egenkapital | 2 431 679 | 2 468 092 | 2 481 437 | 2 493 053 | 3 121 619 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | 754 731 | - | - | 505 |
| Sum kortsiktig gjeld | - | 754 731 | 700 655 | 505 | 505 |
| Sum gjeld | - | 754 731 | 700 655 | 505 | 505 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 431 679 | 3 222 824 | - | - | 3 122 124 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | - | 1,72 | 1,19 | 284,28 | 1 528,96 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | - | 0,31 | 0,28 | 0,00 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 0,3 %▼ | 1,3 % | −0,4 % | 112,0 % | 46,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | −442,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | 14 989,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 100,0 %▲ | 76,6 % | 78,0 % | 100,0 % | 100,0 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Jon Anders Wahlund | 1963 |
| Styrets leder | Paal Bucher | 1958 |
| Styremedlem | Jon Anders Wahlund | 1963 |
| Styremedlem | Karl Jakob Hornseth | 1960 |
| Regnskapsfører | 4SIGHT AS921 862 229 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- IKON AS33,1 %Bekkestua · 1 077 ordinære aksjer
- JON ANDERS WAHLUND31,2 %f. 1963 · Oslo · 1 015 ordinære aksjer
- Nextnet AS25,7 %Bekkestua · 837 ordinære aksjer
- KALIN AS7,13 %Oslo · 232 ordinære aksjer
- Grypipen Holding AS2,86 %Oslo · 93 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- CHRISCO SPORT AS43,8 %915 331 009 · 470 737 ordinære aksjer
- Toppgolf AS7,11 %979 499 035 · 85 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.