- Org.nr.
- 923 618 589
- Adresse
- Furuveien 20, 4331 Ålgård
- Bransje
- Veterinærtjenester
Driftsresultat−47 804ikke oppgitt
Årsresultat2 000 000ikke oppgitt
Egenkapital6 651 20162,2 % av eiendelene
AS-MA HOLDING AS er et aksjeselskap innen veterinærtjenester, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 923 618 589
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 11.09.2026
- Stiftet
- 12.09.2019
- Registrert
- 16.10.2019
- Adresse
- Furuveien 20, 4331 Ålgård
- Kommune
- Gjesdal
- Aksjekapital
- 85 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Kjøp og salg av eiendom og aksjer, samt annen virksomhet som naturlig kan knyttes til dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | - | 0 |
| Annen driftskostnad | 47 804 | - | - | 62 023 | 43 655 |
| Sum driftskostnader | 47 804 | 63 842 | 92 373 | 72 023 | 43 655 |
| Driftsresultat | −47 804 | −63 842 | −92 373 | −72 023 | −43 655 |
| Inntekt på investering i datterselskap og tilknyttet selskap | 2 298 787 | - | - | 233 296 | - |
| Inntekt på andre investeringer | - | - | - | 2 000 000 | - |
| Annen renteinntekt | 21 263 | - | - | 1 106 | - |
| Sum finansinntekter | 2 320 050 | 358 762 | 1 009 607 | 2 234 402 | 906 210 |
| Annen rentekostnad | 272 246 | - | - | 162 379 | - |
| Sum finanskostnader | 272 246 | 294 920 | 262 647 | 162 379 | 10 510 |
| Netto finans | 2 047 804 | 63 842 | 746 960 | 2 072 023 | 895 700 |
| Resultat før skatt | 2 000 000 | 0 | 654 586 | 2 000 000 | 852 044 |
| Årsresultat | 2 000 000 | 0 | 654 586 | 2 000 000 | 1 550 482 |
| Totalresultat | 2 000 000 | - | - | 2 000 000 | - |
| Tilleggsutbytte | 500 000 | - | - | - | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 1 500 000 | - | - | 2 000 000 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 2 000 000 | - | - | 2 000 000 | - |
| Lønnskostnad | - | - | - | 10 000 | - |
| Skattekostnad | - | - | - | - | −698 438 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | 0 | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 7 828 001 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 7 828 001 | - | - | 7 828 001 | - |
| Sum anleggsmidler | 7 828 001 | 7 828 001 | 7 828 001 | 7 828 001 | 7 828 001 |
| Sum varer | 0 | - | - | 0 | - |
| Kundefordringer | - | - | - | 2 233 296 | - |
| Andre fordringer | 2 298 787 | - | - | 971 850 | - |
| Sum fordringer | 2 298 787 | - | - | 3 205 146 | - |
| Sum investeringer | 0 | - | - | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 569 820 | - | - | 708 463 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 569 820 | - | - | 708 463 | - |
| Sum omløpsmidler | 2 868 607 | 1 435 176 | 2 682 989 | 3 913 609 | 1 608 145 |
| Sum eiendeler | 10 696 608 | 9 263 177 | 10 510 990 | 11 741 610 | 9 436 146 |
| Selskapskapital | 85 000 | - | - | 85 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 85 000 | 85 000 | 85 000 | 85 000 | 85 000 |
| Annen egenkapital | 6 566 201 | - | - | 5 728 789 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 6 566 201 | 5 066 200 | 5 066 200 | 5 728 789 | 4 528 789 |
| Sum egenkapital | 6 651 201 | 5 151 200 | 5 151 200 | 5 813 789 | 4 613 789 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | 0 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 3 848 000 | - | - | 4 569 500 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 3 848 000 | - | - | 4 569 500 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | - | - | - | 750 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 197 407 | - | - | 1 357 571 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 197 407 | 23 477 | 1 030 790 | 1 358 321 | 12 358 |
| Sum gjeld | 4 045 407 | 4 111 977 | 5 359 790 | 5 927 821 | 4 822 358 |
| Sum egenkapital og gjeld | 10 696 608 | - | - | 11 741 610 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 14,53▼ | 61,13 | 2,60 | 2,88 | 130,13 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,61▼ | 0,80 | 1,04 | 1,02 | 1,05 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 22,8 %▲ | 3,0 % | 8,2 % | 20,4 % | 9,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 62,2 %▲ | 55,6 % | 49,0 % | 49,5 % | 48,9 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Anne Sofie Winsløw Stie-Welsh | 1978 |
| Styrets leder | Anne Sofie Winsløw Stie-Welsh | 1978 |
| Styremedlem | Mark Andrew Welsh | 1977 |
| Revisor | KALLESTEN REVISJON OG REGNSKAP AS951 499 072 | - |
| Regnskapsfører | STATUS AS937 018 967 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ANNE SOFIE WINSLØW STIE-WELSH50,0 %f. 1978 · Ålgård · 275 ordinære aksjer
- MARK ANDREW WELSH50,0 %f. 1977 · Ålgård · 275 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- EFC AS100,0 %816 882 842 · 10 000 ordinære aksjer
- ARKEN DYREKLINIKK AS100,0 %923 659 803 · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.