- Org.nr.
- 929 734 246
- Telefon
- 55 32 05 28
- Adresse
- Strandgaten 6, 5013 Bergen
Driftsresultat−16 813ikke oppgitt
Årsresultat−49 833ikke oppgitt
Egenkapital1 828 66866,4 % av eiendelene
AS Moskus er et aksjeselskap innen andre egeninvesteringsselskaper, stiftet 1981.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 929 734 246
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 02.10.2026
- Stiftet
- 20.03.1981
- Registrert
- 19.02.1995
- Adresse
- Strandgaten 6, 5013 Bergen
- Telefon
- 55 32 05 28
- Kommune
- Bergen
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Delta som aksjonær i samarbeidende selskaper samt eventuelt investere som aksjonær i annen virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 16 813 | 11 250 | 9 000 | - | - |
| Sum driftskostnader | 16 813 | 11 250 | 9 000 | - | 0 |
| Driftsresultat | −16 813 | −11 250 | −9 000 | - | 0 |
| Resultat før skatt | - | - | −9 000 | 12 306 | 17 245 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −9 000 | 12 306 | 17 245 |
| Annen rentekostnad | 33 020 | 55 821 | - | 10 588 | 3 200 |
| Sum finanskostnader | 33 020 | 55 821 | - | 10 588 | 3 200 |
| Netto finans | −33 020 | −55 821 | - | 12 306 | 17 245 |
| Resultat før skattekostnad | −49 833 | −67 071 | - | - | - |
| Årsresultat | −49 833 | −67 071 | −9 000 | 12 306 | 17 245 |
| Overføringer og disponeringer til annen EK | - | - | - | - | 17 245 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −49 833 | −67 071 | −9 000 | 12 306 | - |
| Totalresultat | −49 833 | −67 071 | −9 000 | 12 306 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | −49 833 | −67 071 | −9 000 | 12 306 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −49 833 | −67 071 | −9 000 | 12 306 | 17 245 |
| Annen renteinntekt | - | - | - | 7 519 | 5 070 |
| Annen finansinntekt | - | - | - | 15 375 | 15 375 |
| Sum finansinntekter | - | - | - | 22 894 | 20 445 |
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | - | 0 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 2 738 307 | 2 738 307 | 2 738 307 | 2 738 307 | 1 465 630 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 2 738 307 | 2 738 307 | 2 738 307 | 2 738 307 | 1 465 630 |
| Sum anleggsmidler | 2 738 307 | 2 738 307 | 2 738 307 | 2 738 307 | 1 465 630 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 1 276 637 |
| Andre kortsiktige fordringer | 16 265 | 16 265 | 16 265 | 16 265 | - |
| Sum fordringer | 16 265 | 16 265 | 16 265 | 16 265 | 1 276 637 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 0 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 0 |
| Sum omløpsmidler | 16 265 | 16 265 | 16 265 | 16 265 | 1 276 637 |
| Sum eiendeler | 2 754 572 | 2 754 572 | 2 754 572 | 2 754 572 | 2 742 267 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 1 728 668 | 1 778 501 | 1 845 572 | 1 854 572 | 1 842 267 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 728 668 | 1 778 501 | 1 845 572 | 1 854 572 | 1 842 267 |
| Sum egenkapital | 1 828 668 | 1 878 501 | 1 945 572 | 1 954 572 | 1 942 267 |
| Lån fra Aksjonær | - | - | - | - | 800 000 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 925 904 | 876 071 | 809 000 | 800 000 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 925 904 | 876 071 | 809 000 | 800 000 | 800 000 |
| Sum langsiktig gjeld | 925 904 | 876 071 | 809 000 | 800 000 | 800 000 |
| Sum gjeld | 925 904 | 876 071 | 809 000 | 800 000 | 800 000 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 754 572 | 2 754 572 | 2 754 572 | 2 754 572 | 2 742 267 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 100 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | - | - | - | - | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,51▲ | 0,47 | 0,42 | 0,41 | 0,41 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −0,6 %▼ | −0,4 % | −0,3 % | - | 0,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 66,4 %▼ | 68,2 % | 70,6 % | 71,0 % | 70,8 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Therese Marie Jebsen | 1967 |
| Styremedlem | Nina Louise Jebsen | 1968 |
| Varamedlem | Arne Liljedahl Lynngård | 1965 |
| Regnskapsfører | KEMAX ØKONOMI REGNSKAP AS958 582 528 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Balder AS28,0 %Bergen · 14 ordinære aksjer
- Juliane Jebsen14,0 %f. 1973 · Tertnes · 7 ordinære aksjer
- THERESE MARIE JEBSEN14,0 %f. 1967 · Eidsvåg I Åsane · 7 ordinære aksjer
- GABRIELLE JEBSEN MISJE14,0 %f. 1969 · Eidsvåg I Åsane · 7 ordinære aksjer
- Camilla Jebsen14,0 %f. 1965 · Søreidgrend · 7 ordinære aksjer
- NINA LOUISE JEBSEN14,0 %f. 1968 · Eidsvågneset · 7 ordinære aksjer
- MAY JEBSEN2,00 %f. 1935 · Eidsvåg I Åsane · 1 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- 929 658 760 · 105 ordinære aksjer
- 930 132 020 · 285 ordinære aksjer
- AS Caloric4,48 %962 144 950 · 52 ordinære aksjer
- AS Heimskringla1,18 %830 132 112 · 6 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.