- Org.nr.
- 922 820 236
- Adresse
- Hunnsvegen 5, 2821 Gjøvik
- Hovedeier
- Sønsteby Dotseth Holding AS, 100 %
- Bransje
- Frisering og barbering
Driftsresultat42 4980,5 % margin
EBITDA59 958før av- og nedskrivninger
Årsresultat23 3100,3 % margin
Egenkapital213 33116,8 % av eiendelene
Atelièr M AS er et aksjeselskap innen frisering og barbering, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 922 820 236
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 12.03.2019
- Registrert
- 28.05.2019
- Adresse
- Hunnsvegen 5, 2821 Gjøvik
- Kommune
- Gjøvik
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Atelièr M AS823 022 832 · GJØVIK
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Frisering og annen skjønnhetspleie. Kjøp og salg av frisørprodukter og tjenester. Etablere og delta i andre selskaper med lignende eller beslektede formål.
Tidligere navn
- HENDRIX HAIR GJØVIK AS28.05.2019 til 30.11.2024
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 7 891 390 | 8 207 027 | - | - | 6 696 551 |
| Annen driftsinntekt | 71 269 | 70 859 | - | - | 90 000 |
| Sum driftsinntekter | 7 962 659 | 8 277 886 | 7 133 370 | - | 6 786 551 |
| Varekostnad | 6 113 539 | 6 218 988 | - | - | 4 922 478 |
| Lønnskostnad l, 2, 3, | - | - | - | - | 253 844 |
| Avskrivning på driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 61 024 |
| Lønnskostnad | 33 221 | - | - | - | - |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 17 460 | 47 969 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 1 755 940 | 1 644 024 | - | - | 1 109 793 |
| Sum driftskostnader | 7 920 161 | 7 910 981 | 7 072 812 | - | 6 347 139 |
| Driftsresultat | 42 498 | 366 905 | 60 559 | - | 439 412 |
| Annen renteinntekt | - | 2 151 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | - | 2 151 | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 3 848 | 2 418 | - | - | 124 |
| Sum finanskostnader | 3 848 | 2 418 | 1 663 | - | 124 |
| Netto finans | −3 848 | −267 | −1 663 | - | −124 |
| Resultat før skatt | - | - | 58 896 | - | 439 289 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 98 271 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 341 018 |
| Resultat før skattekostnad | 38 650 | 366 638 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 15 340 | 94 100 | - | - | - |
| Årsresultat | 23 310 | 272 538 | 42 742 | - | 341 018 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 23 310 | 272 538 | - | - | - |
| Totalresultat | 23 310 | 272 538 | - | - | - |
| Ordinært utbytte | - | 270 000 | - | - | 340 000 |
| Annen egenkapital | - | - | - | - | 1 018 |
| Avsatt til annen egenkapital | 23 310 | 2 538 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 23 310 | 272 538 | - | - | 341 018 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 43 635 | 61 095 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 43 635 | 61 095 | - | - | 152 561 |
| Sum anleggsmidler | 43 635 | 61 095 | 109 064 | - | 152 561 |
| Varer | - | - | - | - | 325 289 |
| Sum varer | 574 561 | 633 376 | - | - | 325 289 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 104 108 |
| Andre kortsiktige fordringer | 69 444 | 24 000 | - | - | - |
| Sum fordringer | 69 444 | 24 000 | - | - | 104 108 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 513 925 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 583 330 | 611 018 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 583 330 | 611 018 | - | - | 513 925 |
| Sum omløpsmidler | 1 227 335 | 1 268 394 | 1 011 124 | - | 943 322 |
| Sum eiendeler | 1 270 970 | 1 329 489 | 1 120 188 | - | 1 095 883 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | - | - | - | - | 152 561 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - | 30 000 |
| Annen egenkapital | 183 331 | 160 021 | - | - | 70 088 |
| Sum opptjent egenkapital | 183 331 | 160 021 | 157 482 | - | 70 088 |
| Sum egenkapital | 213 331 | 190 021 | 187 482 | - | 100 088 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | - | 0 |
| Leverandørgjeld | 284 481 | 156 578 | - | - | 61 694 |
| Betalbar skatt | 15 340 | 94 100 | - | - | 98 270 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | - | - | 91 669 |
| Skyldig offentlige avgifter | 135 658 | 80 120 | - | - | - |
| Utbytte | - | 270 000 | - | - | 340 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | 622 161 | 538 671 | - | - | 404 163 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 057 639 | 1 139 468 | 932 706 | - | 995 795 |
| Sum gjeld | 1 057 639 | 1 139 468 | 932 706 | - | 995 795 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 270 970 | 1 329 489 | - | - | 1 095 883 |
| å kr 150,00) | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,16▲ | 1,11 | 1,08 | - | 0,95 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 4,96▼ | 6,00 | 4,97 | - | 9,95 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 3,3 %▼ | 30,1 % | 5,4 % | - | 40,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 0,5 %▼ | 4,4 % | 0,8 % | - | 6,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 0,3 %▼ | 3,3 % | 0,6 % | - | 5,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 16,8 %▲ | 14,3 % | 16,7 % | - | 9,1 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Atelièr M AS0,5 %
8,0 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0,0 %2,55,07,510,0
Atelièr M AS0,5 % 8,0 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
NIKITA GRUPPEN NORGE AS3,0 % 459,1 mill.654 ansatte 2025
Cutters AS5,2 % 342,3 mill.370 ansatte 2025
TANGO DRIFT AS9,2 % 177,3 mill.232 ansatte 2025
0,0 %2,55,07,510,0
De tre andre er de største selskapene i næringskode 96.210.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Marthe Sønsteby Johansen | 1993 |
| Styrets leder | Marthe Sønsteby Johansen | 1993 |
| Styremedlem | Vegard Dotseth | 1989 |
| Revisor | REVISORTEAM DA982 824 133 | - |
| Regnskapsfører | EXAKT HOLDING AS994 377 124 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Sønsteby Dotseth Holding AS100,0 %Skreia · 200 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Sønsteby Dotseth Holding AS
- Atelièr M AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.