- Org.nr.
- 917 018 286
- Adresse
- Vårlikroken 2, 4016 Stavanger
Driftsresultat−6 479ikke oppgitt
Årsresultat927 551ikke oppgitt
Egenkapital4 254 87999,9 % av eiendelene
Atlaksvoll AS er et aksjeselskap innen andre egeninvesteringsselskaper, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 917 018 286
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 09.09.2026
- Stiftet
- 31.03.2016
- Registrert
- 14.04.2016
- Adresse
- Vårlikroken 2, 4016 Stavanger
- Kommune
- Stavanger
- Aksjekapital
- 60 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Selskapets virksomhet er investering og eierskap i andre selskaper.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Lønnskostnad | 5 063 | - | - | 4 995 | - |
| Annen driftskostnad | 1 416 | - | - | 16 | 5 003 |
| Sum driftskostnader | 6 479 | 6 260 | 17 018 | 5 011 | 5 003 |
| Driftsresultat | −6 479 | −6 260 | −17 018 | −5 011 | 425 840 |
| Inntekt på andre investeringer | 560 415 | - | - | 588 281 | - |
| Verdiøkning andre finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | 375 915 | - | - | −5 490 | - |
| Sum finansinntekter | 936 330 | 960 424 | 808 792 | 582 791 | - |
| Annen finanskostnad | 27 | - | - | 2 | - |
| Sum finanskostnader | 27 | - | 33 | 2 | - |
| Netto finans | 936 303 | 960 424 | 808 759 | 582 789 | - |
| Resultat før skatt | - | 954 164 | 791 741 | 577 778 | 425 840 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | 2 780 | 1 035 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 574 998 | 424 805 |
| Resultat før skattekostnad | 929 824 | - | - | - | - |
| Skattekostnad | 2 273 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 927 551 | 952 905 | 791 741 | 574 998 | 424 805 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 927 551 | - | - | 574 998 | 424 805 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | 574 998 | 424 805 |
| Inntekt på investeringer | - | - | - | - | 430 843 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | 430 843 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 1 123 752 | - | - | 196 772 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 123 752 | - | - | 196 772 | 196 772 |
| Sum anleggsmidler | 1 123 752 | 224 760 | 224 760 | 196 772 | 196 772 |
| Aksjer og andeler i foretak i samme konsern | 0 | - | - | 0 | - |
| Markedsbaserte aksjer | 2 972 905 | - | - | 1 094 510 | 697 200 |
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | - | - | - | - |
| Sum investeringer | 2 972 905 | - | - | 1 094 510 | 697 200 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 160 495 | - | - | 294 180 | 401 947 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 160 495 | - | - | 294 180 | 401 947 |
| Sum omløpsmidler | 3 133 400 | 3 103 827 | 2 149 663 | 1 388 690 | 1 099 147 |
| Sum eiendeler | 4 257 152 | 3 328 587 | 2 374 423 | 1 585 462 | 1 295 919 |
| Holding | - | - | - | - | 196 772 |
| Selskapskapital | 60 000 | - | - | 60 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 60 000 | 60 000 | 60 000 | 60 000 | 150 000 |
| Annen egenkapital | 4 194 879 | - | - | 1 522 682 | 1 144 883 |
| Sum opptjent egenkapital | 4 194 879 | 3 267 328 | 2 314 423 | 1 522 682 | 1 144 883 |
| Sum egenkapital | 4 254 879 | 3 327 328 | 2 374 423 | 1 582 682 | 1 294 883 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Betalbar skatt | 2 273 | - | - | - | 1 035 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 273 | 1 259 | - | 2 780 | 1 035 |
| Sum gjeld | 2 273 | 1 259 | 0 | 2 780 | 1 035 |
| Sum egenkapital og gjeld | 4 257 152 | - | - | 1 585 462 | 1 295 918 |
| Aksjekapital | - | - | - | - | 60 000 |
| Overkurs | - | - | - | - | 90 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1 378,53▼ | 2 465,31 | - | 499,53 | 1 061,98 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 24,5 %▼ | 33,5 % | 40,0 % | 40,1 % | 32,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | 98,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | 98,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 99,9 % | 100,0 % | 100,0 % | 99,8 % | 99,9 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Sigbjørn Seland | 1984 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Sigbjørn Seland100,0 %f. 1984 · Stavanger · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- 991 824 073 · 10 080 B-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.