- Org.nr.
- 997 009 770
- Adresse
- Øvregeila 5, 6154 Ørsta
- Bransje
- Oppføring av bygninger
Driftsresultat−37 838ikke oppgitt
Årsresultat246 957ikke oppgitt
Egenkapital2 097 95240,6 % av eiendelene
AURSTAD BYGG AS er et aksjeselskap innen oppføring av bygninger, stiftet 2011.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 997 009 770
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 13.09.2026
- Stiftet
- 24.05.2011
- Registrert
- 08.06.2011
- Adresse
- Øvregeila 5, 6154 Ørsta
- Kommune
- Ørsta
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- AURSTAD BYGG AS930 448 303 · ØRSTA
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Kjøp, sal, oppføring og drift av fast eigedom. Selskapet skal også kunne kjøpe og selje aksjar eller andelar i andre foretak, samt kjøpe og selje andre finansielle instrument.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 37 838 | - | - | 38 023 | 22 839 |
| Sum driftskostnader | 37 838 | 37 474 | 35 648 | 38 023 | 22 839 |
| Driftsresultat | −37 838 | −37 474 | −35 648 | 224 478 | 539 661 |
| Anna renteinntekt | - | - | - | 82 | - |
| Inntekt på investering i tilknyttet selskap | 220 000 | - | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 57 900 | - | - | - | - |
| Verdiøkning markedsbaserte omløpsmidler | 219 857 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 497 757 | 1 747 699 | 946 905 | 82 | 842 525 |
| Verdireduksjon markedsbaserte omløpsmidler | - | - | - | 502 950 | - |
| Annan rentekostnad | 193 846 | - | - | 87 392 | - |
| Annen finanskostnad | - | - | - | 30 665 | - |
| Sum finanskostnader | 193 846 | 208 614 | 221 392 | 621 007 | 726 687 |
| Netto finans | 303 911 | 1 539 085 | 725 513 | −620 925 | 115 838 |
| Resultat før skatt | - | 1 501 611 | 689 865 | −396 448 | 655 499 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −396 448 | - |
| Resultat før skattekostnad | 266 073 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 19 116 | - | - | - | 92 039 |
| Årsresultat | 246 957 | 1 396 483 | 682 818 | −396 448 | 563 460 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 246 957 | - | - | −396 448 | - |
| Totalresultat | 246 957 | - | - | −396 448 | - |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | - | −396 448 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 246 957 | - | - | - | - |
| Sum overføringar og disponeringar | 246 957 | - | - | −396 448 | - |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | 262 500 | - |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | 262 500 | 562 500 |
| Investeringar i tilknytt selskap | 1 650 000 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmiddel | 1 650 000 | - | - | 3 300 000 | - |
| Sum anleggsmiddel | 1 650 000 | 1 650 000 | 3 300 000 | 3 300 000 | 0 |
| Andre kortsiktige fordringer | 956 671 | - | - | 66 671 | - |
| Sum krav | 956 671 | - | - | 66 671 | - |
| Marknadsbaserte aksjar | 2 552 785 | - | - | 1 728 482 | - |
| Sum investeringar | 2 552 785 | - | - | 1 728 482 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 9 871 | - | - | 61 625 | - |
| Sum bankinnskot, kontantar og liknande | 9 871 | - | - | 61 625 | - |
| Sum omløpsmiddel | 3 519 327 | 3 468 254 | 1 931 643 | 1 856 778 | 2 539 765 |
| Sum eiendeler | 5 169 327 | 5 118 254 | 5 231 643 | 5 156 778 | 2 539 765 |
| Investeringar i dotterselskap | - | - | - | 3 300 000 | - |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | 30 000 | - |
| Sum innskoten eigenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 2 067 952 | - | - | 1 241 694 | - |
| Sum opptent eigenkapital | 2 067 952 | 1 820 995 | 1 924 512 | 1 241 694 | 1 678 142 |
| Sum egenkapital | 2 097 952 | 1 850 995 | 1 954 512 | 1 271 694 | 1 708 142 |
| Utsett skatt | 131 291 | - | - | - | - |
| Sum avsetjingar for plikter | 131 291 | - | - | - | - |
| Gjeld til kredittinstitusjonar | 2 740 000 | - | - | 3 190 000 | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | - | 170 000 | - |
| Sum anna langsiktig gjeld | 2 740 000 | - | - | 3 360 000 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 2 871 291 | 2 972 175 | 2 977 047 | 3 360 000 | 0 |
| Leverandørgjeld | - | - | - | 450 000 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 200 084 | - | - | 75 084 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 200 084 | 295 084 | 300 084 | 525 084 | 831 623 |
| Sum gjeld | 3 071 375 | 3 267 259 | 3 277 131 | 3 885 084 | 831 623 |
| Sum eigenkapital og gjeld | 5 169 327 | - | - | 5 156 778 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 17,59▲ | 11,75 | 6,44 | 3,54 | 3,05 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,46▼ | 1,77 | 1,68 | 3,06 | 0,49 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 8,9 %▼ | 33,0 % | 17,5 % | 5,8 % | 54,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | 85,5 % | 95,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | −151,0 % | 100,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 40,6 %▲ | 36,2 % | 37,4 % | 24,7 % | 67,3 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Cato Aurstad | 1972 |
| Revisor | HOVDEN & VATNE STATSAUTORISERTE REVISORAR AS987 832 916 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- CATO AURSTAD100,0 %f. 1972 · Ørsta · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Torvmyrane 31 AS50,0 %987 650 397 · 9 175 ordinære aksjer
- PCI BIOTECH HOLDING ASA0,04 %991 036 393 · 13 500 ordinære aksjer
- Nordic Mining ASA0,00 %989 796 739 · 2 725 ordinære aksjer
- Circio Holding ASA0,00 %996 162 095 · 330 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.