- Org.nr.
- 921 310 323
- Adresse
- Vinnes 190, 5396 Vestre Vinnesvåg
Driftsresultat3 8821,3 % margin
Årsresultat−20 734−6,8 % margin
Egenkapital−7 597−11,2 % av eiendelene
Austevoll Vaktmestertjenester AS er et aksjeselskap innen kombinerte tjenester tilknyttet eiendomsdrift, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 921 310 323
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 30.08.2026
- Stiftet
- 16.06.2018
- Registrert
- 29.08.2018
- Adresse
- Vinnes 190, 5396 Vestre Vinnesvåg
- Kommune
- Austevoll
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Austevoll Vaktmestertjenester AS821 333 202 · AUSTEVOLL
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drive vaktmestertjenester, oppføring av bygg og konstruksjoner, leie og utleie av leiligheter. Innleie og utleie av personell og virksomhet som naturlig ligger under forannevnte.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 267 818 | - | - | 60 529 | 56 984 |
| Annen driftsinntekt | 37 200 | - | - | 64 500 | 63 000 |
| Sum driftsinntekter | 305 018 | 149 302 | 86 887 | 125 029 | 119 984 |
| Varekostnad | 37 848 | - | - | 18 881 | 25 180 |
| Annen driftskostnad | 263 288 | - | - | 74 459 | 93 381 |
| Sum driftskostnader | 301 136 | 143 846 | 100 433 | 93 340 | 118 561 |
| Driftsresultat | 3 882 | 5 456 | −13 546 | 31 689 | 1 424 |
| Resultat før skatt | - | 5 741 | −13 595 | 31 689 | 1 424 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 3 870 |
| Annen renteinntekt | 31 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 31 | 285 | 6 | - | - |
| Netto finans | 31 | 285 | −49 | - | - |
| Resultat før skattekostnad | 3 913 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 24 647 | - | - | 8 185 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 23 504 | −2 446 |
| Årsresultat | −20 734 | −3 231 | −13 595 | 23 504 | −2 446 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −20 734 | - | - | 23 504 | −2 446 |
| Totalresultat | −20 734 | - | - | 23 504 | −2 446 |
| Udekket tap | −20 734 | - | - | 17 972 | −2 446 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | 5 532 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −20 734 | - | - | 23 504 | −2 446 |
| Sum finanskostnader | - | - | 55 | - | - |
| Kundefordringer | 50 219 | - | - | 4 094 | 594 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | - | 659 |
| Sum fordringer | 50 219 | - | - | 4 094 | 1 253 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 17 311 | - | - | 35 106 | 9 076 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 17 311 | - | - | 35 106 | 9 076 |
| Sum omløpsmidler | 67 530 | 34 630 | 19 565 | 39 200 | 10 328 |
| Sum eiendeler | 67 530 | 34 630 | 19 565 | 39 200 | 10 328 |
| Sum anleggsmidler | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | 30 000 | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | −5 570 | - | - | −5 570 | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 |
| Annen egenkapital | - | - | - | 5 532 | - |
| Udekket tap | 32 027 | - | - | - | 17 972 |
| Sum opptjent egenkapital | −32 027 | −11 293 | −8 063 | 5 532 | −17 972 |
| Sum egenkapital | −7 597 | 13 137 | 16 367 | 29 962 | 6 458 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | −305 | - | - | - | - |
| Betalbar skatt | 24 647 | - | - | 8 185 | 3 870 |
| Skyldig offentlige avgifter | 50 785 | - | - | 556 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 75 127 | 21 494 | 3 198 | 9 237 | 3 870 |
| Sum gjeld | 75 127 | 21 494 | 3 198 | 9 237 | 3 870 |
| Sum egenkapital og gjeld | 67 530 | - | - | 39 200 | 10 328 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,90▼ | 1,61 | 6,12 | 4,24 | 2,67 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −9,89▼ | 1,64 | 0,20 | 0,31 | 0,60 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 7,7 %▼ | 21,2 % | −46,1 % | 128,0 % | 13,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 1,3 %▼ | 3,7 % | −15,6 % | 25,3 % | 1,2 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −6,8 %▼ | −2,2 % | −15,6 % | 18,8 % | −2,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −11,2 %▼ | 37,9 % | 83,7 % | 76,4 % | 62,5 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Austevoll Vaktmestertjenester AS1,3 %
0,3 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Vaktmesterkompaniet AS0,1 % 1 163,9 mill.229 ansatte 2025
Austevoll Vaktmestertjenester AS1,3 % 0,3 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
COOR SERVICE MANAGEMENT AS2,3 % 2 553,3 mill.577 ansatte 2025
Kjell-Sverre Tollefsen83,2 % 405,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2021
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 81.100.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Gunnar Teisnes | 1965 |
| Styrets leder | Gunnar Teisnes | 1965 |
| Styremedlem | Benedicte Fyllingen | 1986 |
| Styremedlem | Eirik Hafedi Norstrand | 1990 |
| Styremedlem | Håkon Giæver Norstrand | 1998 |
| Regnskapsfører | ENORA AS935 701 430 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Gunnar Teisnes52,0 %f. 1965 · Vestre Vinnesvåg · 15 600 ordinære aksjer
- EIRIK HAFEDI NORSTRAND16,0 %f. 1990 · Bergen · 4 800 ordinære aksjer
- HÅKON GIÆVER NORSTRAND16,0 %f. 1998 · Bergen · 4 800 ordinære aksjer
- Benedicte Fyllingen16,0 %f. 1986 · Bekkjarvik · 4 800 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.