- Org.nr.
- 923 255 664
- Adresse
- Kongsvegen 4, 2920 Leira I Valdres
- Hovedeier
- SIFI HOLDING AS, 100 %
Driftsresultat3 452 6565,5 % margin
EBITDA3 769 982før av- og nedskrivninger
Årsresultat2 484 5134,0 % margin
Egenkapital7 568 04937,9 % av eiendelene
Autohuset Valdres AS er et aksjeselskap innen reparasjon og vedlikehold av motorvogner, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 923 255 664
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 09.08.2019
- Registrert
- 26.08.2019
- Adresse
- Kongsvegen 4, 2920 Leira I Valdres
- Kommune
- Nord-aurdal
- Næring
- 95.310 Reparasjon og vedlikehold av motorvognerReparasjon og vedlikehold av motorvogner i Nord-aurdal (22)
- Aksjekapital
- 1 200 000
- Ansatte
- 15
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Autohuset Valdres AS971 760 354 · NORD-AURDAL15 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Kjøp, salg og reparasjon av motoriserte kjøretøy, samt salg av deler, verktøy, rekvisita og utstyr. Selskapet kan også drive annen næring som står i tilknytning til slik drift.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 61 301 457 | 44 574 089 | - | 54 424 388 | 53 052 259 |
| Annen driftsinntekt | 1 028 002 | 286 077 | - | 152 565 | 146 669 |
| Sum driftsinntekter | 62 329 459 | 44 860 166 | 45 489 152 | 54 576 953 | 53 198 928 |
| Varekostnad | 46 558 291 | 31 491 849 | - | 42 159 686 | 41 281 301 |
| Lønnskostnad | 7 733 892 | 7 142 489 | - | 6 198 986 | 6 258 552 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 317 326 | 305 592 | - | 186 280 | 127 361 |
| Annen driftskostnad | 4 267 294 | 4 377 324 | - | 3 717 905 | 3 666 794 |
| Sum driftskostnader | 58 876 803 | 43 317 254 | 44 054 614 | 52 262 858 | 51 334 008 |
| Driftsresultat | 3 452 656 | 1 542 912 | 1 434 538 | 2 314 096 | 1 864 920 |
| Annen renteinntekt | 16 466 | 41 312 | - | 5 597 | 9 755 |
| Annen finansinntekt | 4 193 | 2 573 | - | 79 066 | 130 504 |
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Nedskrivning av finansielle eiendeler | - | - | - | - | 99 999 |
| Annen rentekostnad | 175 267 | 83 237 | - | 42 183 | 56 070 |
| Annen finanskostnad | 9 586 | 5 474 | - | 5 159 | 4 823 |
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 529 386 | 2 351 417 | 1 844 287 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | 517 800 | 454 775 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 1 833 617 | 1 389 512 |
| Resultat før skattekostnad | 3 288 462 | 1 498 085 | - | - | - |
| Skattekostnad | 803 949 | 358 066 | - | - | - |
| Årsresultat | 2 484 513 | 1 140 019 | 1 194 601 | 1 833 617 | 1 389 512 |
| Totalresultat | 2 484 513 | 1 140 019 | - | 1 833 617 | 1 389 512 |
| Konsernbidrag | 330 092 | 359 800 | - | - | 1 401 323 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | - | - | - | - | −11 811 |
| Udekket tap | 2 154 422 | 780 219 | - | 1 833 617 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 2 484 514 | 1 140 019 | - | 1 833 617 | 1 389 512 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | - | 0 | 0 |
| Maskiner og anlegg | 642 410 | 597 350 | - | 407 000 | 51 000 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner og lignende | 409 560 | 525 420 | - | 509 224 | 506 300 |
| Sum varige driftsmidler | 1 051 970 | 1 122 770 | - | 916 224 | 557 300 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 25 001 | 25 001 | - | 1 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 25 001 | 25 001 | - | 1 | - |
| Sum anleggsmidler | 1 076 971 | 1 147 771 | 1 379 041 | 916 225 | 557 301 |
| Varer | 14 713 049 | 11 847 224 | - | 8 820 635 | 12 257 089 |
| Sum varer | 14 713 049 | 11 847 224 | - | 8 820 635 | 12 257 089 |
| Kundefordringer | 1 932 449 | 768 564 | - | 1 480 590 | 1 677 987 |
| Andre fordringer | 1 518 051 | 266 252 | - | 210 669 | 288 752 |
| Krav på innbetaling av selskapskapital | - | - | - | - | 558 103 |
| Sum fordringer | 3 450 501 | 1 034 816 | - | 1 691 259 | 2 524 842 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | - | 0 | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 724 145 | 2 782 938 | - | 627 006 | 487 206 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 724 145 | - | - | 627 006 | 487 206 |
| Sum omløpsmidler | 18 887 694 | 15 664 979 | 12 246 004 | 11 138 900 | 15 269 138 |
| Sum eiendeler | 19 964 666 | 16 812 750 | 13 625 045 | 12 055 125 | 15 826 439 |
| Selskapskapital | 1 200 000 | 1 200 000 | - | 1 200 000 | 1 200 000 |
| Annen innskutt egenkapital | 676 251 | 676 251 | - | 676 251 | 676 251 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 876 251 | 1 876 251 | 1 876 251 | 1 876 251 | 1 876 251 |
| Minoritetsinteresser | 5 691 799 | 3 537 378 | - | 1 833 617 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 5 691 799 | 3 537 378 | 2 757 158 | 1 833 617 | - |
| Sum egenkapital | 7 568 049 | 5 413 628 | 4 633 409 | 3 709 867 | 1 876 251 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | - | 0 | 0 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | 792 125 | - | - | 1 390 000 |
| Langsiktig konserngjeld | 3 173 195 | 3 692 179 | - | 4 915 181 | 4 261 010 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 3 173 195 | 4 484 304 | - | 4 915 181 | 5 651 010 |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 3 853 368 | 1 224 054 | - | 1 726 856 | 5 396 226 |
| Betalbar skatt | 772 655 | 256 584 | - | 517 800 | 92 157 |
| Skyldige offentlige avgifter | 922 354 | 419 444 | - | 502 104 | 629 188 |
| Kortsiktig konserngjeld | 361 386 | 461 282 | - | - | 1 332 274 |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 147 995 | 812 785 | - | 683 318 | 723 859 |
| Sum kortsiktig gjeld | 9 223 421 | 6 914 817 | 5 226 455 | 3 430 077 | 8 299 179 |
| Sum gjeld | 12 396 617 | 11 399 122 | 8 991 636 | 8 345 258 | 13 950 188 |
| Sum egenkapital og gjeld | 19 964 666 | 16 812 750 | - | 12 055 125 | 15 826 439 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,05▼ | 2,27 | 2,34 | 3,25 | 1,84 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,64▼ | 2,11 | 1,94 | 2,25 | 7,44 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 18,8 %▲ | 10,1 % | 11,2 % | 16,6 % | 11,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 5,5 %▲ | 3,4 % | 3,2 % | 4,2 % | 3,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 4,0 %▲ | 2,5 % | 2,6 % | 3,4 % | 2,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 37,9 %▲ | 32,2 % | 34,0 % | 30,8 % | 11,9 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 4 155 297
- Resultat per ansatt, kroner
- 230 177
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Autohuset Valdres AS5,5 %
62,3 mill. 15 ansatte 2025
0 %51015
MØLLER BIL ØST AS2,2 % 4 390,0 mill.455 ansatte 2025
BILIA NORGE AS2,9 % 6 518,2 mill.781 ansatte 2025
Autohuset Valdres AS5,5 % 62,3 mill.15 ansatte 2025
NORSK SCANIA AS13,9 % 8 792,9 mill.1 343 ansatte 2025
0 %51015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 95.310.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Simen Gustavsen | 1979 |
| Styrets leder | Finn Erik Gustavsen | 1972 |
| Styremedlem | Simen Gustavsen | 1979 |
| Revisor | VALDRESREVISORENE AS992 897 104 | - |
| Regnskapsfører | SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET VALHALL AS980 289 648 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- SIFI HOLDING AS100,0 %Leira I Valdres · 120 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- SIFI HOLDING AS
- SIFI EIENDOM AS100,0 %
- Autohuset Valdres AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Ambera Holding AS0,01 %919 403 136 · 90 909 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.