- Org.nr.
- 911 923 831
- Adresse
- Møllestykket 21, 5360 Kolltveit
Driftsresultat−64 924ikke oppgitt
Årsresultat−64 771ikke oppgitt
Egenkapital2 916 88996,1 % av eiendelene
Avalon Invest AS er et aksjeselskap innen engroshandel med maskiner og utstyr ellers, stiftet 2013.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 911 923 831
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 11.04.2013
- Registrert
- 13.05.2013
- Adresse
- Møllestykket 21, 5360 Kolltveit
- Postadresse
- Postboks 14
- Kommune
- Øygarden
- Næring
- 46.640 Engroshandel med maskiner og utstyr ellersEngroshandel med maskiner og utstyr ellers i Øygarden (23)
- Aksjekapital
- 3 017 483
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investeringsvirksomhet i aksjer og andre verdipapirer og alt som dertil hører til.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | - | 38 693 | 36 757 | 51 541 | 34 703 |
| Sum driftskostnader | 64 924 | 38 693 | 36 757 | 51 541 | 34 703 |
| Driftsresultat | −64 924 | −38 693 | −36 757 | −51 541 | −34 703 |
| Inntekt på investering i datterselskap | - | - | 1 500 000 | 51 541 | 1 534 703 |
| Sum finansinntekter | 187 | - | 1 500 000 | 51 541 | 1 534 703 |
| Annen rentekostnad | - | - | 69 | - | - |
| Sum finanskostnader | 34 | 305 | 69 | - | - |
| Netto finans | 153 | −304 | 1 499 931 | 51 541 | 1 534 703 |
| Resultat før skatt | −64 771 | −38 997 | 1 463 175 | 0 | 1 500 000 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 1 463 175 | 0 | 1 500 000 |
| Årsresultat | −64 771 | −38 997 | 1 463 175 | - | - |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | 1 463 175 | - | 1 500 000 |
| Totalresultat | - | - | 1 463 175 | - | 1 500 000 |
| Ordinært utbytte | - | - | 1 490 000 | - | 1 470 000 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | - | 30 000 |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | −26 825 | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 1 463 175 | - | 1 500 000 |
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | - | - | - |
| Investering i datterselskap | - | - | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Sum anleggsmidler | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 30 000 | 19 160 | 1 150 |
| Konsernfordringer | - | - | 4 573 727 | 3 073 727 | 4 522 186 |
| Sum fordringer | - | - | 4 603 727 | 3 092 887 | 4 523 336 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | 21 480 | 21 480 | 9 490 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 21 480 | 21 480 | 9 490 |
| Sum omløpsmidler | 3 004 950 | 3 133 347 | 4 625 207 | 3 114 367 | 4 532 826 |
| Sum eiendeler | 3 034 950 | 3 163 347 | 4 655 207 | 3 144 367 | 4 562 826 |
| Sum innskutt egenkapital | 3 017 483 | 3 017 483 | 3 017 483 | 3 017 483 | 3 017 483 |
| Annen egenkapital | - | - | 3 175 | 30 000 | 30 000 |
| Sum opptjent egenkapital | −100 594 | −35 823 | 3 175 | 30 000 | 30 000 |
| Sum egenkapital | 2 916 889 | 2 981 660 | 3 020 658 | 3 047 483 | 3 047 483 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | - | - | 7 258 | 24 191 | - |
| Utbytte | - | - | 1 490 000 | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | 137 291 | 72 694 | 45 343 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | - | 1 470 000 |
| Sum kortsiktig gjeld | 118 061 | 181 687 | 1 634 549 | 96 884 | 1 515 343 |
| Sum gjeld | 118 061 | 181 687 | 1 634 549 | 96 884 | 1 515 343 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | 4 655 207 | 3 144 367 | 4 562 826 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 25,45▲ | 17,25 | 2,83 | 32,15 | 2,99 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,04▼ | 0,06 | 0,54 | 0,03 | 0,50 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −2,1 %▼ | −1,0 % | 37,5 % | 0,0 % | 32,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 96,1 %▲ | 94,3 % | 64,9 % | 96,9 % | 66,8 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Harald Roger Sundal | 1965 |
| Styrets leder | Harald Roger Sundal | 1965 |
| Varamedlem | Asgeir Sundal | 1961 |
| Regnskapsfører | ECIT FORRETNINGSPARTNER AS990 945 748 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- HARALD ROGER SUNDAL100,0 %f. 1965 · Fjell · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Lab-Tec Laboratorieutstyr AS100,0 %912 024 105 · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.