- Org.nr.
- 976 713 974
- Telefon
- 51 97 39 39
- Adresse
- Kobberveien 2, 4313 Sandnes
- Hovedeier
- Axflow AS, 100 %
Axflow Sandnes AS er et aksjeselskap innen engroshandel med maskiner og utstyr til bergverksdrift, olje- og gassutvinning og bygge- og anleggsvirksomhet, stiftet 1996.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 976 713 974
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 25.09.2026
- Stiftet
- 20.08.1996
- Registrert
- 06.09.1996
- Adresse
- Kobberveien 2, 4313 Sandnes
- Telefon
- 51 97 39 39
- Kommune
- Sandnes
- Næring
- 46.630 Engroshandel med maskiner og utstyr til bergverksdrift, olje- og gassutvinning og bygge- og anleggsvirksomhetEngroshandel med maskiner og utstyr til bergverksdrift, olje- og gassutvinning og bygge- og anleggsvirksomhet i Sandnes (21)
- Aksjekapital
- 624 000
- Ansatte
- 8
- Hjemmeside
- www.axflow.com/nb-no
Underenheter
1
- Axflow Sandnes AS976 719 956 · SANDNES8 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Handel, agenturvirksomhet, service, eksport og import.
Tidligere navn
- SAFE SUPPLY AS10.09.1996 til 30.12.2024
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 26 108 252 | 15 626 508 | 16 722 224 | 14 859 254 | 16 704 886 |
| Sum driftsinntekter | 26 108 252 | 15 626 508 | 16 722 224 | 14 859 254 | 16 704 886 |
| Varekostnad | 17 069 387 | 9 679 120 | 9 798 907 | 8 788 208 | 9 662 585 |
| Lønnskostnad | 7 703 375 | 5 860 503 | 4 434 068 | 5 196 029 | 4 629 862 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 57 573 | 45 220 | 66 820 | 72 699 | 47 204 |
| Annen driftskostnad | 4 183 396 | 3 511 489 | 2 925 517 | 2 562 176 | 2 456 703 |
| Sum driftskostnader | 29 013 731 | 19 096 332 | 17 225 312 | 16 619 112 | 16 796 354 |
| Driftsresultat | −2 905 479 | −3 469 823 | −503 088 | −1 759 859 | −91 468 |
| Annen renteinntekt | 816 | 40 332 | 60 828 | 45 053 | 3 791 |
| Annen finansinntekt | - | 1 211 | 25 216 | - | - |
| Sum finansinntekter | 816 | 41 543 | 86 044 | 45 053 | 3 791 |
| Annen rentekostnad | 117 944 | 18 205 | 9 089 | 112 | 144 |
| Annen finanskostnad | 55 | - | 375 | - | - |
| Sum finanskostnader | 117 999 | 18 205 | 9 464 | 112 | 144 |
| Netto finans | −117 183 | 23 338 | 76 580 | 44 941 | 3 646 |
| Resultat før skatt | - | - | −426 508 | −1 714 918 | −87 822 |
| Resultat før skattekostnad | −3 022 662 | −3 446 485 | - | - | - |
| Skattekostnad | −630 590 | −776 566 | −51 214 | −377 529 | −188 362 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −375 294 | −1 337 389 | 100 540 |
| Årsresultat | −2 392 072 | −2 669 919 | −375 294 | −1 337 389 | 100 540 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −2 392 072 | −2 669 919 | −375 294 | −1 337 389 | 100 540 |
| Totalresultat | −2 392 072 | −2 669 919 | −375 294 | −1 337 389 | 100 540 |
| Ordinært utbytte | - | - | - | - | 5 000 000 |
| Tilleggsutbytte | - | - | 3 000 000 | - | - |
| Overført (til)/fra annen egenkapital | −2 392 072 | −2 669 919 | −3 375 294 | −1 337 389 | −4 899 460 |
| Sum overføringer og disponeringer | −2 392 072 | −2 669 919 | −375 294 | −1 337 389 | 100 540 |
| Maskiner og anlegg | 116 764 | 129 988 | - | - | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 151 886 | 196 235 | 132 605 | 199 425 | 200 518 |
| Sum varige driftsmidler | 268 650 | - | 132 605 | - | 200 518 |
| Sum anleggsmidler | 268 650 | 326 223 | 132 605 | 199 425 | 200 518 |
| Sum varer | 3 816 423 | 3 980 491 | 4 428 150 | 3 233 186 | 3 844 725 |
| Kundefordringer | 4 586 256 | 1 179 024 | 3 217 265 | 2 181 999 | 3 715 871 |
| Andre kortsiktige fordringer | 333 378 | 291 789 | 81 330 | 6 824 005 | 9 983 664 |
| Konsernfordring - konsernkonto | - | - | 1 348 410 | - | - |
| Opptjent, ikke fakturert inntekt | - | 320 949 | 487 537 | 600 375 | - |
| Konsernfordring | 2 866 316 | 3 819 047 | - | - | - |
| Sum fordringer | 7 785 950 | 5 610 809 | 5 134 543 | 9 606 379 | 13 699 535 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 244 954 | 305 397 | 119 946 | 204 823 | 191 133 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 244 954 | 305 397 | 119 946 | 204 823 | 191 133 |
| Sum omløpsmidler | 11 847 327 | 9 896 697 | 9 682 639 | 13 044 388 | 17 735 392 |
| Sum eiendeler | 12 115 977 | 10 222 920 | 9 815 244 | 13 243 813 | 17 935 910 |
| Aksjekapital | 624 000 | 624 000 | 624 000 | 624 000 | 624 000 |
| Annen innskutt egenkapital | 9 070 896 | 6 835 170 | 4 081 889 | 4 081 889 | 2 567 297 |
| Sum innskutt egenkapital | 9 694 896 | 7 459 170 | 4 705 889 | 4 705 889 | 3 191 297 |
| Annen egenkapital | −2 142 333 | 249 739 | 2 919 658 | 6 294 952 | 7 632 341 |
| Sum opptjent egenkapital | −2 142 333 | 249 739 | 2 919 658 | 6 294 952 | 7 632 341 |
| Sum egenkapital | 7 552 563 | 7 708 909 | 7 625 547 | 11 000 841 | 10 823 638 |
| Utsatt skatt | - | - | - | 51 215 | 1 552 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | 51 215 | 1 552 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | - | 1 552 |
| Leverandørgjeld | 990 082 | 1 411 153 | 457 684 | 650 063 | 1 053 733 |
| Betalbar skatt | - | - | - | - | 246 378 |
| Skyldig offentlige avgifter | 467 841 | 573 302 | 361 796 | 706 029 | 342 236 |
| Utbytte | - | - | - | - | 5 000 000 |
| Kortsiktig konserngjeld | 2 260 164 | - | 212 403 | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 845 328 | 529 556 | 1 157 814 | 835 665 | 468 374 |
| Sum kortsiktig gjeld | 4 563 415 | 2 514 011 | 2 189 697 | 2 191 757 | 7 110 720 |
| Sum gjeld | 4 563 415 | 2 514 011 | 2 189 697 | 2 242 972 | 7 112 272 |
| Sum egenkapital og gjeld | 12 115 977 | - | 9 815 244 | 13 243 813 | 17 935 910 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,60▼ | 3,94 | 4,42 | 5,95 | 2,49 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,60▲ | 0,33 | 0,29 | 0,20 | 0,66 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −26,0 %▲ | −34,2 % | −3,6 % | −11,0 % | −0,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −11,1 %▲ | −22,2 % | −3,0 % | −11,8 % | −0,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −9,2 %▲ | −17,1 % | −2,2 % | −9,0 % | 0,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 62,3 %▼ | 75,4 % | 77,7 % | 83,1 % | 60,3 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 3 263 532
- Resultat per ansatt, kroner
- −363 185
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
De tre andre er de største selskapene i næringskode 46.630.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Idar Grødem | 1965 |
| Styrets leder | Gunnar Ødegård | 1959 |
| Styremedlem | Camilla Berard-Andersen | 1973 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
| Regnskapsfører | VIEW GROUP AS987 260 335 | - |
| Regnskapsfører | ECIT SERVICES AS993 800 139 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Axflow AS100,0 %Oslo · 31 200 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Axflow AS
- Process Partner AS100,0 %
- VA- PROSJEKT MIDT- NORGE AS100,0 %
- NORSK PUMPEINDUSTRI AS100,0 %
- Axflow Sandnes AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.