- Org.nr.
- 921 962 282
- Adresse
- Forusparken 2, 4031 Stavanger
- Hovedeier
- VARME & BAD AS, 93,3 %
Driftsresultat−10 987 916
EBITDA−430 921før av- og nedskrivninger
Årsresultat−11 059 137
Egenkapital1 019 09814,2 % av eiendelene
B SMART AS er et aksjeselskap innen konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 921 962 282
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 28.09.2026
- Stiftet
- 24.10.2018
- Registrert
- 19.12.2018
- Adresse
- Forusparken 2, 4031 Stavanger
- Postadresse
- Postboks 280
- Kommune
- Stavanger
- Næring
- 62.200 Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemerKonsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer i Stavanger (408)
- Aksjekapital
- 49 830
- Ansatte
- 7
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- B SMART AS922 031 541 · STAVANGER7 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utvikling og formidling av IT-løsninger, samt hva dermed står i forbindelse.
Tidligere navn
- VB SMART AS19.12.2018 til 10.11.2020
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 4 776 927 | 9 049 258 | 8 596 154 | 8 877 794 | 6 879 764 |
| Annen driftsinntekt | 5 705 621 | 48 840 | - | - | 20 115 |
| Sum driftsinntekter | 10 482 548 | 9 098 098 | 8 596 154 | 8 877 794 | 6 899 879 |
| Varekostnad | - | - | - | - | 899 010 |
| Lønnskostnad | 5 958 989 | 5 665 188 | 3 348 848 | 3 936 530 | 3 893 568 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 2 585 623 | 2 544 000 | 2 525 447 | 2 265 335 | 1 994 040 |
| Nedskrivning av varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 7 971 372 | - | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 4 954 480 | 4 802 040 | 6 590 508 | 5 757 753 | 4 843 936 |
| Sum driftskostnader | 21 470 464 | 13 011 228 | 12 464 803 | 11 959 618 | 11 630 554 |
| Driftsresultat | −10 987 916 | −3 913 130 | −3 868 649 | −3 081 824 | −4 730 675 |
| Annen renteinntekt | 3 230 | 17 704 | 1 726 | 5 021 | 1 573 |
| Sum finansinntekter | 3 230 | 17 704 | 1 726 | 5 021 | 1 573 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 74 125 | - | 160 593 | 134 408 | 36 814 |
| Annen rentekostnad | 326 | - | - | 87 | 800 |
| Sum finanskostnader | 74 451 | - | 160 593 | 134 495 | 37 614 |
| Netto finans | −71 221 | 17 704 | −158 867 | −129 474 | −36 041 |
| Resultat før skatt | - | - | −4 027 515 | −3 211 298 | −4 766 716 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | −1 048 014 |
| Skattekostnad på resultat | - | - | - | −223 091 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −4 027 515 | −2 988 207 | −3 718 702 |
| Resultat før skattekostnad | −11 059 137 | −3 895 426 | - | - | - |
| Årsresultat | −11 059 137 | −3 895 426 | −4 027 515 | −2 988 207 | −3 718 702 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −11 059 137 | −3 895 426 | −4 027 515 | −2 988 207 | −3 718 702 |
| Totalresultat | −11 059 137 | −3 895 426 | −4 027 515 | −2 988 207 | −3 718 702 |
| Konsernbidrag | - | - | - | - | 3 759 489 |
| Overført fra annen egenkapital | −11 059 137 | −3 895 426 | −4 027 515 | −2 988 207 | −7 478 191 |
| Sum overføringer og disponeringer | −11 059 137 | −3 895 426 | −4 027 515 | −2 988 207 | −3 718 702 |
| Konsesjoner, patenter o.l. | 100 000 | 9 800 162 | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 100 000 | 9 800 162 | 11 186 191 | 12 132 972 | 12 314 874 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 53 961 | - | 22 034 | 35 073 | 48 979 |
| Sum varige driftsmidler | 17 860 | 53 961 | 22 034 | 35 073 | 48 979 |
| Sum anleggsmidler | 117 860 | 9 854 122 | 11 208 225 | 12 168 045 | 12 363 852 |
| Kundefordringer | 117 337 | - | 461 186 | 252 841 | 173 815 |
| Kundefordringer på selskap i samme konsern | 5 835 077 | 317 715 | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 310 132 | 322 976 | 218 875 | 348 025 | 391 274 |
| Konsernfordringer | - | 63 175 | - | - | 1 060 369 |
| Sum fordringer | 6 262 546 | 703 866 | 680 062 | 600 866 | 1 625 458 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 809 798 | 3 049 089 | 5 648 133 | 605 814 | 769 501 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 809 798 | 3 049 089 | 5 648 133 | 605 814 | 769 501 |
| Sum omløpsmidler | 7 072 344 | 3 752 955 | 6 328 195 | 1 206 680 | 2 394 960 |
| Sum eiendeler | 7 190 204 | 13 607 077 | 17 536 420 | 13 374 725 | 14 758 812 |
| Konsesjoner, patenter o.1. | - | - | 11 186 191 | 12 132 972 | 12 314 874 |
| Aksjekapital | 49 830 | 49 830 | 33 330 | 33 330 | 33 330 |
| Beholdning av egne aksjer | - | - | 15 000 000 | - | - |
| Overkurs | 969 269 | 12 028 405 | 940 330 | 4 967 846 | 7 956 053 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 019 098 | 12 078 235 | 15 973 660 | 5 001 176 | 7 989 383 |
| Sum egenkapital | 1 019 098 | 12 078 235 | 15 973 660 | 5 001 176 | 7 989 383 |
| Utsatt skatt | - | - | - | - | 223 091 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | - | 223 091 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 4 074 125 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 4 074 125 | - | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 4 074 125 | - | 0 | 0 | 223 091 |
| Leverandørgjeld | 1 056 501 | 574 774 | 845 076 | 554 052 | 545 399 |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | - | 7 081 384 | 5 446 976 |
| Skyldig offentlige avgifter | 289 306 | - | 217 745 | - | 191 043 |
| Annen kortsiktig gjeld | 751 174 | - | 499 938 | 529 839 | 362 920 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 096 981 | 1 528 843 | 1 562 759 | - | 6 546 338 |
| Sum gjeld | 6 171 106 | 1 528 843 | 1 562 759 | 8 373 550 | 6 769 429 |
| Sum egenkapital og gjeld | 7 190 204 | - | 17 536 420 | - | 14 758 812 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3,37▲ | 2,45 | 4,05 | - | 0,37 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 6,06▲ | 0,13 | 0,10 | 1,67 | 0,85 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −105,6 %▼ | −25,0 % | −25,0 % | −21,9 % | −32,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −104,8 %▼ | −43,0 % | −45,0 % | −34,7 % | −68,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −105,5 %▼ | −42,8 % | −46,9 % | −33,7 % | −53,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 14,2 %▼ | 88,8 % | 91,1 % | 37,4 % | 54,1 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 497 507
- Resultat per ansatt, kroner
- −1 569 702
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Simon Reiersrud Stavis | 1986 |
| Styrets leder | Anders Almestad | 1961 |
| Styremedlem | Vidar Hans Skoglund | 1969 |
| Styremedlem | Espen Evensen | 1975 |
| Styremedlem | Christian Olberg | 1972 |
| Styremedlem | Synøve Buan | 1968 |
| Revisor | KPMG AS935 174 627 | - |
| Regnskapsfører | RESPIRARE ACCOUNTING STAVANGER AS930 047 198 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- VARME & BAD AS93,3 %Stavanger · 1 550 ordinære aksjer
- VVS NORGE AS6,68 %Oslo · 111 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- VARME & BAD AS
- VB Handel AS100,0 %
- Rørgrossisten AS100,0 %
- VB Holding AS100,0 %
- VB Service AS100,0 %
- BRANN & VANNTEKNIKK AS100,0 %
- VARME & BAD BEDRIFT AS100,0 %
- RØRLEGGER LIENE AS100,0 %
- B SMART AS93,3 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.