- Org.nr.
- 931 709 704
- Telefon
- 480 09 598
- Adresse
- Sluppenvegen 1, 7037 Trondheim
- Bransje
- Maler- og glassarbeid
Driftsresultat−148 828−42,0 % margin
EBITDA−139 701før av- og nedskrivninger
Årsresultat−235 978−66,7 % margin
Egenkapital−860 794−197,0 % av eiendelene
B-Thermiq AS er et aksjeselskap innen maler- og glassarbeid, stiftet 2023.
Omsetning, tre regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 931 709 704
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 15.09.2026
- Stiftet
- 16.06.2023
- Registrert
- 12.07.2023
- Adresse
- Sluppenvegen 1, 7037 Trondheim
- Telefon
- 480 09 598
- Kommune
- Trondheim
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- B-Thermiq AS931 836 293 · TRONDHEIM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Malertjenester, isolering, overflatebehandling og annet som naturlig faller sammen med dette.
Tidligere navn
- Bauter Norway AS12.07.2023 til 03.07.2025
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 325 444 | - | - |
| Annen driftsinntekt | 28 583 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 354 027 | 15 000 | 0 |
| Varekostnad | 47 072 | - | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 9 127 | - | - |
| Annen driftskostnad | 446 656 | - | - |
| Sum driftskostnader | 502 855 | 584 722 | 6 548 |
| Driftsresultat | −148 828 | −569 722 | −6 548 |
| Annen finansinntekt | −72 | - | - |
| Sum finansinntekter | −72 | 1 455 | 0 |
| Annen rentekostnad | 87 079 | - | - |
| Sum finanskostnader | 87 079 | 80 000 | 0 |
| Netto finans | −87 151 | −78 545 | 0 |
| Resultat før skatt | −235 978 | −648 268 | −6 548 |
| Årsresultat | −235 978 | −648 268 | −6 548 |
| Udekket tap | −235 978 | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 36 506 | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 36 506 | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | - | - |
| Sum anleggsmidler | 36 506 | 0 | 0 |
| Varer | 64 810 | - | - |
| Kundefordringer | 19 406 | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 38 981 | - | - |
| Sum fordringer | 58 387 | - | - |
| Sum investeringer | 0 | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 277 153 | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 277 153 | - | - |
| Sum omløpsmidler | 400 349 | 496 774 | 23 452 |
| Sum eiendeler | 436 855 | 496 774 | 23 452 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Udekket tap | 890 794 | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | −890 794 | −654 816 | −6 548 |
| Sum egenkapital | −860 794 | −624 816 | 23 452 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - |
| Leverandørgjeld | 0 | - | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 21 359 | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 276 291 | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 297 650 | 41 590 | 0 |
| Sum gjeld | 1 297 650 | 1 121 590 | 0 |
| Sum egenkapital og gjeld | 436 855 | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 1 080 000 | 0 |
Nøkkeltall 2023 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,31▼ | 11,94 | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −1,51▲ | −1,80 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −31,9 %▲ | −218,5 % | −27,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −42,0 %▲ | −3 798,1 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −66,7 %▲ | −4 321,8 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −197,0 %▼ | −125,8 % | 100,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
B-Thermiq AS−42,0 %
0,4 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−60 %−40−20020
B-Thermiq AS−42,0 % 0,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
MALERCOMPAGNIET OSLO AS2,9 % 166,7 mill.65 ansatte 2025
Malerfirma Monsen AS8,7 % 162,1 mill.80 ansatte 2025
MALERMESTER BUER DRAMMEN AS9,9 % 168,7 mill.73 ansatte 2025
−60 %−40−20020
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.340.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Henning Christof Becker | 1989 |
| Styrets leder | Henning Christof Becker | 1989 |
| Styremedlem | Konrad Becker | 1996 |
| Regnskapsfører | EVER TRONDHEIM AS994 056 689 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- VELO HOLDING AS35,0 %Trondheim · 350 ordinære aksjer
- H.Becker Holding AS27,5 %Trondheim · 275 ordinære aksjer
- RAFAL PIERZCHALA15,0 %f. 1981 · Oslo · 150 ordinære aksjer
- SVEIN LUND15,0 %f. 1953 · Norheimsund · 150 ordinære aksjer
- PIERO ANTÓNIO FERNANDES DAL MASO5,00 %Lisbon · 50 ordinære aksjer
- ROBERT LUND2,50 %f. 1980 · Norheimsund · 25 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.