- Org.nr.
- 936 264 808
- Telefon
- 976 02 738
- Adresse
- Melingsiden 11, 4056 Tananger
- Hovedeier
- MAYS HOLDING AS, 100 %
Baardsen Invest AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 1984.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 936 264 808
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 03.09.2026
- Stiftet
- 28.12.1984
- Registrert
- 19.02.1995
- Adresse
- Melingsiden 11, 4056 Tananger
- Telefon
- 976 02 738
- Kommune
- Sola
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Sola (383)
- Aksjekapital
- 50 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Baardsen Invest AS999 360 742 · SOLA
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Handelsvirksomhet, kjøp og salg av eiendommer, deltagelse i andre selskaper, handel med aksjer og verdipapirer, herunder lånefinansierte investeringer med verdipapir og valuta, hvor selskapet kan pantsette sine aktiver i den forbindelse, samt hva dermed står i forbindelse.
Tidligere navn
- T S Invest AS19.02.1995 til 30.10.2014
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Leieinntekter | 224 100 | - | - | 487 495 | - |
| Sum driftsinntekter | 224 100 | 243 600 | 243 600 | 487 495 | 532 819 |
| Avskrivning | 403 000 | - | - | 403 000 | 403 000 |
| Annen driftskostnad | 469 867 | - | - | 508 494 | 527 227 |
| Sum driftskostnader | 872 867 | 862 925 | 882 988 | 911 494 | 930 227 |
| Driftsresultat | −648 767 | −619 325 | −639 388 | −423 999 | −397 408 |
| Annen renteinntekt | 1 567 811 | - | - | 975 927 | 628 881 |
| Annen finansinntekt | 650 377 | - | - | 404 894 | 5 024 385 |
| Verdiøkning markedsbaserte omløpsmidler | - | - | - | 1 015 179 | 242 513 |
| Sum finansinntekter | 2 218 188 | 4 719 267 | 20 838 885 | 2 396 000 | 5 895 779 |
| Verdireduksjon markedsbaserte omløpsmidler | 787 418 | - | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 6 252 | - | - | - | - |
| Annen finanskostnad | 1 622 | - | - | - | 190 309 |
| Sum finanskostnader | 795 291 | 5 267 | 13 469 448 | - | 190 309 |
| Netto finans | 1 422 896 | 4 714 000 | 7 369 437 | 2 396 000 | 5 705 470 |
| Resultat før skatt | - | 4 094 675 | 6 730 048 | 1 972 001 | 5 308 062 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 105 685 |
| Resultat før skattekostnad | 774 129 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 255 917 | - | - | 179 512 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 1 792 489 | 5 202 377 |
| Årsresultat | 518 212 | 3 568 374 | 6 505 804 | 1 792 489 | 5 202 377 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 518 212 | - | - | 1 792 489 | 5 202 377 |
| Totalresultat | 518 212 | - | - | 1 792 489 | 5 202 377 |
| Konsernbidrag | - | - | - | - | 374 701 |
| Ordinært utbytte | 5 000 000 | - | - | 5 000 000 | - |
| Avgitt konsernbidrag | - | - | - | 636 451 | - |
| Overført annen egenkapital | −4 481 788 | - | - | −3 843 962 | 4 827 676 |
| Sum overføringer og disponeringer | 518 212 | - | - | 1 792 489 | 5 202 377 |
| Salgsinntekt | - | - | - | - | 532 819 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 3 166 500 | - | - | 4 375 500 | 4 778 500 |
| Sum varige driftsmidler | 3 166 500 | - | - | 4 375 500 | 4 778 500 |
| Investering i aksjer og andeler | - | - | - | - | 1 121 795 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | - | - | 1 121 795 |
| Sum anleggsmidler | 3 166 500 | 3 569 500 | 3 972 500 | 4 375 500 | 5 900 295 |
| Kundefordringer | - | - | - | 7 000 | 41 123 |
| Andre kortsiktige fordringer | 139 631 | - | - | 4 278 238 | 3 622 209 |
| Konsernfordringer | 3 034 000 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 3 173 631 | - | - | 4 285 238 | 3 663 332 |
| Markedsbaserte aksjer | 30 218 881 | - | - | 29 716 309 | 24 377 872 |
| Sum investeringer | 30 218 881 | - | - | 29 716 309 | 24 377 872 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 11 131 436 | - | - | 8 773 543 | 11 704 391 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 11 131 436 | - | - | 8 773 543 | 11 704 391 |
| Sum omløpsmidler | 44 523 948 | 46 878 029 | 44 091 380 | 42 775 090 | 39 745 595 |
| Sum eiendeler | 47 690 449 | 50 447 530 | 48 063 880 | 47 150 590 | 45 645 890 |
| Aksjekapital | 50 000 | - | - | 50 000 | 50 000 |
| Annen innskutt egenkapital | 2 009 917 | - | - | 2 009 917 | 2 009 917 |
| Sum innskutt egenkapital | 2 059 917 | 2 059 917 | 2 059 917 | 2 059 917 | 2 059 917 |
| Annen egenkapital | 40 336 551 | - | - | 39 244 160 | 43 088 122 |
| Sum opptjent egenkapital | 40 336 551 | 44 818 338 | 44 249 964 | 39 244 160 | 43 088 122 |
| Sum egenkapital | 42 396 467 | 46 878 255 | 46 309 881 | 41 304 077 | 45 148 039 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 15 410 | - | - | 11 565 | 471 |
| Betalbar skatt | 255 917 | - | - | - | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 4 491 | - | - | - | - |
| Utbytte | 5 000 000 | - | - | 5 000 000 | 6 |
| Annen kortsiktig gjeld | 18 164 | - | - | 834 949 | 497 380 |
| Sum kortsiktig gjeld | 5 293 981 | 3 569 275 | 1 753 999 | 5 846 514 | 497 851 |
| Sum gjeld | 5 293 981 | 3 569 275 | 1 753 999 | 5 846 514 | 497 851 |
| Sum egenkapital og gjeld | 47 690 449 | - | - | 47 150 590 | 45 645 890 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 8,41▼ | 13,13 | 25,14 | 7,32 | 79,83 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,12▲ | 0,08 | 0,04 | 0,14 | 0,01 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 3,2 %▼ | 8,3 % | 42,4 % | 4,3 % | 12,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −289,5 %▼ | −254,2 % | −262,5 % | −87,0 % | −74,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 231,2 %▼ | 1 464,8 % | 2 670,7 % | 367,7 % | 976,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 88,9 %▼ | 92,9 % | 96,4 % | 87,6 % | 98,9 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | May Stangeland Baardsen | 1970 |
| Styrets leder | May Stangeland Baardsen | 1970 |
| Varamedlem | Geir Baardsen | 1968 |
| Revisor | ERGA REVISJON AS980 024 679 | - |
| Regnskapsfører | ADVIS AS921 859 678 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- MAYS HOLDING AS100,0 %Tananger · 25 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- MAYS HOLDING AS
- LOTTE OG DANIEL AS100,0 %
- Ryfylke Sjøtransport AS100,0 %
- Baardsen Invest AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- SR Pe-Feeder III AS3,67 %931 758 918 · 212 512 ordinære aksjer
- KRAFT BANK ASA0,31 %918 315 446 · 130 010 ordinære aksjer
- Hexagon Composites ASA0,02 %938 992 185 · 48 380 ordinære aksjer
- SPAREBANKEN NORGE0,00 %832 554 332 · 6 322 ordinære aksjer
- SATS ASA0,00 %996 739 848 · 965 ordinære aksjer
- AKER ASA0,00 %886 581 432 · 230 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.