- Org.nr.
- 879 904 382
- Telefon
- 72 45 21 51
- Adresse
- Vesseveien, 7200 Kyrksæterøra
- Hovedeier
- Sersjantstua AS, 57,1 %
- Bransje
- Rørleggerarbeid
Driftsresultat383 5372,5 % margin
EBITDA601 161før av- og nedskrivninger
Årsresultat343 7802,3 % margin
Egenkapital6 248 22276,0 % av eiendelene
Bakken VVS AS er et aksjeselskap innen rørleggerarbeid, stiftet 1998.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 879 904 382
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 29.05.1998
- Registrert
- 19.06.1998
- Adresse
- Vesseveien, 7200 Kyrksæterøra
- Telefon
- 72 45 21 51
- Kommune
- Heim
- Næring
- 43.221 Rørleggerarbeid
- Aksjekapital
- 350 000
- Ansatte
- 10
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Bakken VVS AS872 066 942 · HEIM10 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Salg og montering av alt innen VVS, drift av eiendommer, investering i eiendommer, samt å delta i selskaper med lignende formål.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 15 181 648 | 13 993 691 | 13 525 389 | 13 811 154 | 12 477 298 |
| Annen driftsinntekt | 47 619 | −37 310 | −63 260 | −51 414 | 65 000 |
| Sum driftsinntekter | 15 229 267 | 13 956 381 | 13 462 129 | 13 759 740 | 12 542 298 |
| Varekostnad | 6 632 613 | 5 868 210 | 5 095 323 | 5 687 890 | 5 335 103 |
| Lønnskostnad | - | - | - | - | 4 551 841 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 139 581 |
| Lønnskostnad Il, | 5 994 267 | 6 023 671 | 5 681 834 | 4 924 684 | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 217 624 | 193 587 | 106 643 | 112 540 | - |
| Annen driftskostnad | 2 001 225 | 1 792 583 | 1 672 840 | 2 128 245 | 1 557 441 |
| Sum driftskostnader | 14 845 729 | 13 878 051 | 12 556 641 | 12 853 359 | 11 583 965 |
| Driftsresultat | 383 537 | 78 330 | 905 488 | 906 381 | 958 333 |
| Annen renteinntekt | 38 179 | 44 379 | 43 170 | 10 445 | 2 452 |
| Annen finansinntekt | 20 265 | 14 901 | 13 500 | 13 657 | - |
| Sum finansinntekter | 58 444 | 59 280 | 56 670 | 24 102 | 2 452 |
| Annen rentekostnad | 2 000 | 204 | 265 | 547 | 200 |
| Sum finanskostnader | 2 000 | 204 | 265 | 547 | 200 |
| Netto finans | 56 444 | 59 076 | 56 405 | 23 555 | 2 252 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 960 584 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 211 445 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 749 139 |
| Resultat før skattekostnad | 439 981 | 137 406 | 961 893 | 929 936 | - |
| Skattekostnad | 96 202 | 31 051 | 212 646 | 204 801 | - |
| Årsresultat | 343 780 | 106 355 | 749 247 | 725 135 | 749 139 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 749 139 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 749 139 |
| Ekstraordinært utbytte | - | - | 400 000 | 350 000 | - |
| Annen egenkapital | 343 780 | 106 355 | 349 247 | 375 135 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 749 247 | 725 135 | 749 139 |
| Utsatt skattefordel | 93 416 | 74 491 | 67 018 | 69 520 | 51 830 |
| Sum immaterielle eiendeler | 93 416 | 74 491 | 67 018 | 69 520 | 51 830 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 991 303 | 1 087 087 | 1 182 871 | 1 278 797 | 1 374 723 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontorm. | - | - | - | - | 34 558 |
| Maskiner og anlegg | 11 667 | 25 458 | 7 225 | 12 325 | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 135 061 | 243 110 | 1 | 5 618 | - |
| Sum varige driftsmidler | 1 138 031 | 1 355 655 | 1 190 097 | 1 296 740 | 1 409 281 |
| Andre langsiktige fordringer | 2 317 | 0 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 2 317 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 1 233 763 | 1 430 146 | 1 257 115 | 1 366 260 | 1 461 111 |
| Varer | 2 976 853 | 2 946 983 | 2 975 523 | 2 812 431 | 2 549 769 |
| Sum varer | - | - | 2 975 523 | 2 812 431 | 2 549 769 |
| Kundefordringer | 1 005 090 | 1 201 767 | 1 024 193 | 2 188 806 | 1 164 808 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 74 274 |
| Andre kortsiktige fordringer | 523 511 | 290 594 | 43 085 | 53 511 | - |
| Sum fordringer | 1 528 601 | 1 492 361 | 1 067 279 | 2 242 317 | 1 239 082 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 2 172 528 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 484 965 | 2 247 947 | 3 045 010 | 1 664 007 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 484 965 | 2 247 947 | 3 045 010 | 1 664 007 | 2 172 528 |
| Sum omløpsmidler | 6 990 419 | 6 687 291 | 7 087 812 | 6 718 756 | 5 961 379 |
| Sum eiendeler | 8 224 182 | 8 117 437 | 8 344 927 | 8 085 016 | 7 422 489 |
| Aksjekapital | 350 000 | 350 000 | 350 000 | 350 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 350 000 | 350 000 | 350 000 | 350 000 | 350 000 |
| Annen egenkapital | 5 898 222 | 5 554 442 | 6 048 087 | 5 698 840 | 5 323 705 |
| Sum opptjent egenkapital | 5 898 222 | 5 554 442 | 6 048 087 | 5 698 840 | 5 323 705 |
| Sum egenkapital | 6 248 222 | 5 904 442 | 6 398 087 | 6 048 840 | 5 673 705 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 531 875 | - | 425 777 | 663 181 | 352 156 |
| Betalbar skatt | 115 126 | - | 210 144 | 222 491 | 203 708 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 679 021 |
| Skyldige offentlige avgifter | 630 623 | 797 327 | 701 338 | 596 025 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 698 336 | - | 609 581 | - | 513 899 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 975 960 | 2 212 995 | 1 946 840 | 2 036 176 | 1 748 784 |
| Sum gjeld | 1 975 960 | 2 212 995 | 1 946 840 | 2 036 176 | 1 748 784 |
| Sum egenkapital og gjeld | 8 224 182 | - | 8 344 927 | - | 7 422 489 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 350 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3,54▲ | 3,02 | 3,64 | 3,30 | 3,41 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,32▼ | 0,37 | 0,30 | 0,34 | 0,31 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 5,4 %▲ | 1,7 % | 11,7 % | 12,0 % | 12,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 2,5 %▲ | 0,6 % | 6,7 % | 6,6 % | 7,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 2,3 %▲ | 0,8 % | 5,6 % | 5,3 % | 6,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 76,0 %▲ | 72,7 % | 76,7 % | 74,8 % | 76,4 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 522 927
- Resultat per ansatt, kroner
- 38 354
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Bakken VVS AS2,5 %
15,2 mill. 10 ansatte 2025
−10 %−50510
VARME & BAD AS−6,8 % 1 563,2 mill.851 ansatte 2025
Bakken VVS AS2,5 % 15,2 mill.10 ansatte 2025
ELIQUO PMI AS5,0 % 1 124,7 mill.156 ansatte 2025
Assemblin AS5,0 % 1 652,5 mill.668 ansatte 2025
−10 %−50510
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.221.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Inge Melland Bakken | 1970 |
| Styrets leder | Kurt Arve Romundset | 1972 |
| Styremedlem | Inge Melland Bakken | 1970 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
| Regnskapsfører | HEGLE REGNSKAP AS968 267 000 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Sersjantstua AS57,1 %Kyrksæterøra · 200 ordinære aksjer
- KURT ARVE ROMUNDSET21,4 %f. 1972 · Aure · 75 ordinære aksjer
- INGE MELLAND BAKKEN21,4 %f. 1970 · Kyrksæterøra · 75 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Sersjantstua AS
- Bakken VVS AS57,1 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Sodvin Holding AS0,51 %947 537 792 · 507 928 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.